Leczenie nietrzymania moczu (NTM) - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii leczenie nietrzymania moczu (ntm) z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Laser kontra NTM - nowoczesne leczenie nietrzymania moczu

Nowoczesne, małoinwazyjne zabiegi zdobywają dużą popularność praktycznie w każdej dziedzinie medycyny. Ich zaletą są bardzo dobre efekty terapeutyczne przy jednoczesnym niższym stopniu preparacji tkanek, niż ma to miejsce w klasycznych zabiegach operacyjnych. Nie inaczej jest w terapii nietrzymania moczu (NTM): od pewnego czasu schorzenie to można leczyć minimalnie inwazyjną metodą laserową. więcej »

Nietrzymanie moczu? Można to leczyć!

Według Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) nietrzymanie moczu, czyli niezależny od woli wyciek moczu przez cewkę moczową, uznawany jest za chorobę społeczną, czyli taką, na którą cierpi co najmniej 5% populacji. A ponieważ schorzenie uznawane jest za wstydliwe, duża część osób, dotkniętych tym problemem, nie jest świadoma faktu, że NTM można skutecznie leczyć. więcej »

Taśma TOT w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet

Portal emedicine.medscape.com podaje, że mimowolne wycieki moczu występują u nawet 200 milionów ludzi na świecie. Ze schorzeniem tym borykają się głównie przedstawicielki populacji żeńskiej. W tej grupie chorych leczenie nietrzymania moczu może opierać się na założeniu do wnętrza organizmu tzw. taśmy TOT, skłaniającej do jej wyboru głównie ze względu na stosunkowo dużą efektywność metody. więcej »

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu

W 1993 r. w British Medical Journal opublikowano dane, według których nawet 6 na 10 kobiet dotkniętych tym problemem przyznawało, że z jego powodu wystąpiły w ich życiu niekorzystne zmiany związane z unikaniem kontaktów społecznych. Wymieniony aspekt był zapewne jednym z czynników, dzięki którym opracowano wiele metod leczenia nietrzymania moczu. Jedną z możliwych opcji niezabiegowych stanowią ćwiczenia mięśni Kegla, które są proste i można wykonywać je praktycznie wszędzie. więcej »

Leczenie NTM metodą elektrostymulacji

Nietrzymanie moczu (NTM; UI - ang. Urinary Incontinence) to wstydliwa i krępująca dolegliwość. Według różnych danych, nietrzymanie moczu to problem co piątek kobiety po ukończeniu 40 roku życia oraz połowy kobiet i jednej trzeciej mężczyzn po 80 r.ż. Ze względu na to, że nietrzymanie moczu dotyka tak wielu osób, a jego pierwsze objawy pojawiają się u osób młodych i aktywnych, potrzebne są skuteczne metody leczenia tej przypadłości. Jedną z takich metod jest elektrostymulacja mięśni dna miednicy. więcej »

Nietrzymanie moczu w ciaży i po porodzie

Okres ciąży, jak również sam poród, to czynniki sprzyjające występowaniu nietrzymania moczu. Kobiety dotknięte tym problemem często odczuwają z jego powodu skrępowanie. To właśnie wstyd sprawia, że panie unikają wizyty u lekarza. Przełamanie lęku może jednak przynieść nieocenione korzyści, ponieważ współcześnie dostępne są małoinwazyjne i bezpieczne sposoby leczenia nietrzymania moczu, które zapewniają satysfakcjonujące rezultaty. więcej »

Rodzaje nietrzymania moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu jest problemem bardzo poważnym, z którym styka się coraz więcej osób w coraz młodszym wieku. Zaburzenie to może objawiać się zarówno nieregularnymi wyciekami kilku kropel moczu, jak również regularnym, nieświadomym opróżnianiem pęcherza, które wymaga stosowania dodatkowych środków higieny i zabezpieczeń. więcej »

Leczenie NTM u kobiet wstrzyknięciami okołocewkowymi

Nietrzymanie moczu jest częstym problemem, z którym kobiety zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu. Wstydliwy charakter dolegliwości i występowanie wielu różnych przyczyn, mogących być powodem rozwoju nietrzymania moczu, skutkuje tym, że diagnostyka i proces leczniczy rozpoczynają się często w momencie już istotnej dysfunkcji układu moczowego. więcej »

Laserowe leczenie nietrzymania moczu IncontiLase

Nietrzymanie moczu (NTM) stanowi problem nie tylko higieniczny, skutkuje też znacząco gorszym funkcjonowaniem psychospołecznym cierpiących na tę jednostkę chorych. Uwolnić ich od przykrego objawu może wiele dostępnych obecnie metod leczenia; jedną z nich, zaliczaną do zabiegów małoinwazyjnych i stosunkowo skutecznych, jest terapia z zastosowaniem technologii IncontiLase. więcej »

Toksyna botulinowa w leczeniu pęcherza nadreaktywnego

Pierwsze prace naukowe odnośnie toksyny botulinowej powstały w 1895 roku. Na przełomie lat jej rola i zastosowanie w świecie medycznym coraz bardziej rosły; choć kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, obecnie wykorzystywana jest w leczeniu wielu jednostek chorobowych. Od niedawna służy terapii jednej z form nietrzymania moczu, określanej jako pęcherz nadreaktywny. więcej »