Leczenie nietrzymania moczu (NTM) - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii leczenie nietrzymania moczu (ntm) z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Taśma TOT w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet

Portal emedicine.medscape.com podaje, że mimowolne wycieki moczu występują u nawet 200 milionów ludzi na świecie. Ze schorzeniem tym borykają się głównie przedstawicielki populacji żeńskiej. W tej grupie chorych leczenie nietrzymania moczu może opierać się na założeniu do wnętrza organizmu tzw. taśmy TOT, skłaniającej do jej wyboru głównie ze względu na stosunkowo dużą efektywność metody. więcej »

Ćwiczenia mięśni dna miednicy w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu znacząco upośledza życie: w 1993 roku w British Medical Journal opublikowano dane, według których nawet 6/10 kobiet dotkniętych problemem przyznawało, że z jego powodu wystąpiły w ich życiu niekorzystne zmiany pod postacią np. unikania kontaktów społecznych. Wymieniony aspekt był zapewne jednym z czynników, dzięki którym opracowano wiele metod terapii nietrzymania moczu. Jedną z możliwych opcji niezabiegowych stanowią ćwiczenia mięśni Kegla: metoda stosunkowo prosta, której wykonywanie możliwe jest... zasadniczo wszędzie. więcej »

Leczenie NTM metodą elektrostymulacji

Nietrzymanie moczu (NTM; UI - ang. Urinary Incontinence) to wstydliwa i krępująca dolegliwość. Według różnych danych, nietrzymanie moczu to problem co piątek kobiety po ukończeniu 40 roku życia oraz połowy kobiet i jednej trzeciej mężczyzn po 80 r.ż. Ze względu na to, że nietrzymanie moczu dotyka tak wielu osób, a jego pierwsze objawy pojawiają się u osób młodych i aktywnych, potrzebne są skuteczne metody leczenia tej przypadłości. Jedną z takich metod jest elektrostymulacja mięśni dna miednicy. więcej »

Laserowe leczenie nietrzymania moczu u kobiet po ciąży i porodzie

Okres ciąży i porodu zaliczane są do czynników, sprzyjających występowaniu nietrzymania moczu. Kobiety, dotknięte tym problemem, niejednokrotnie odczuwać mogą skrępowanie z jego powodu, i to właśnie wstyd czasami sprawia, że unikają one wizyty u lekarza. Przełamanie lęku może jednak przynieść nieocenione korzyści, ponieważ dostępne są sposoby leczenia nietrzymania moczu, które są małoinwazyjne, bezpieczne i stosunkowo szybko dają efekty: do takowych zaliczane są zabiegi z wykorzystaniem lasera. więcej »

Rodzaje nietrzymania moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu jest problemem bardzo poważnym, z którym styka się coraz więcej osób w coraz młodszym wieku. Zaburzenie to może objawiać się zarówno nieregularnymi wyciekami kilku kropel moczu, jak również regularnym, nieświadomym opróżnianiem pęcherza, które wymaga stosowania dodatkowych środków higieny i zabezpieczeń. więcej »

Leczenie NTM u kobiet wstrzyknięciami okołocewkowymi

Nietrzymanie moczu jest częstym problemem, z którym kobiety zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu. Wstydliwy charakter dolegliwości i występowanie wielu różnych przyczyn, mogących być powodem rozwoju nietrzymania moczu, skutkuje tym, że diagnostyka i proces leczniczy rozpoczynają się często w momencie już istotnej dysfunkcji układu moczowego. więcej »

Laserowe leczenie nietrzymania moczu IncontiLase

Nietrzymanie moczu (NTM) stanowi problem nie tylko higieniczny, skutkuje też znacząco gorszym funkcjonowaniem psychospołecznym cierpiących na tę jednostkę chorych. Uwolnić ich od przykrego objawu może wiele dostępnych obecnie metod leczenia; jedną z nich, zaliczaną do zabiegów małoinwazyjnych i stosunkowo skutecznych, jest terapia z zastosowaniem technologii IncontiLase. więcej »

Toksyna botulinowa w leczeniu pęcherza nadreaktywnego

Pierwsze prace naukowe odnośnie toksyny botulinowej powstały w 1895 roku. Na przełomie lat jej rola i zastosowanie w świecie medycznym coraz bardziej rosły; choć kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, obecnie wykorzystywana jest w leczeniu wielu jednostek chorobowych. Od niedawna służy terapii jednej z form nietrzymania moczu, określanej jako pęcherz nadreaktywny. więcej »

Leczenie nietrzymania moczu laserem

Nietrzymanie moczu (NTM) jest jedną z powszechniejszych dolegliwości, która występuje zdecydowanie częściej w populacji kobiet. Wiele pań uważa ten problem za wstydliwy, co często wynika z braku wiedzy na temat możliwych sposobów leczenia, a także generuje opóźnienia w procesie diagnostyczno-leczniczym tego uprzykrzającego życie schorzenia. Na dzień dzisiejszy w leczeniu NTM stosuje się coraz nowocześniejsze metody. Jedną z takich technik jest leczenie NTM przy pomocy specjalnych laserów. więcej »

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TVT

TVT to tzw. technika slingu załonowego, której atutem jest prostota wykonania oraz efektywność w terapii nietrzymania moczu. Metoda ta powstała w połowie lat 90-tych ostatniego stulecia jako mało inwazyjna technika, stworzona na fundamentach Teorii Integralnej Petrosa i Ulmstena, czyli teorii, która zakładała, iż przyczyną problemów kobiet z NTM oraz niestabilności wypieracza jest pierwotny defekt anatomiczny pochwy. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.