Leczenie otyłości - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii leczenie otyłości z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Balon żołądkowy: małoinwazyjny zabieg bariatryczny

Statystyki nie pozostawiają złudzeń: Polacy są coraz bardziej otyli. Obecnie niemal połowa mieszkańców naszego kraju zmaga się z nadwagą i otyłością, a coroczne raporty wskazują, że problem narasta. Ponieważ dieta i ćwiczenia czasem zawodzą, wciąż trwają prace nad nowymi metodami leczenia otyłości. Coraz popularniejsze stają się też zabiegowe techniki walki z nadmiarem kilogramów, wśród nich małoinwazyjny zabieg balonikowania żołądka. więcej »

Balon żołądkowy - tylko środek do celu

Implantacja balonu żołądkowego stanowi coraz popularniejszą technikę leczenia nadwagi i otyłości: jest skuteczniejsza niż sama dieta i ćwiczenia, a przy tym znacznie mniej inwazyjna niż klasyczne operacje bariatryczne i w pełni odwracalna. Warto jednak pamiętać, że samo wprowadzenie balonu do żołądka to nie wszystko: dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów niezbędne jest zaangażowanie pacjenta w proces utraty wagi. więcej »

Chirurgia bariatryczna coraz bardziej potrzebna – także w Polsce

Nadwaga i otyłość powoli stają się prawdziwą plagą, dotykającą praktycznie wszystkie kraje rozwijające się i rozwinięte. Nie bez powodu otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku: osób z nadmiarem kilogramów systematycznie przybywa w każdej grupie wiekowej, w tym także wśród dzieci. więcej »

Czym jest chirurgia bariatryczna i jakie są jej cele?

Według danych World Obesity Federation, zebranych w latach 2003-2007, w Polsce otyłość występowała u ponad 20% kobiet i u podobnego odsetka mężczyzn. Obecnie prawdopodobnie zakres problemu jest jeszcze szerszy: związane jest to m.in. z szybkim trybem życia, brakiem aktywności ruchowej oraz nieodpowiednim, często spożywanym w pośpiechu jedzeniem. Przy bardzo nasilonej otyłości ratunkiem dla niektórych pacjentów mogą być zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej: dziedziny, której początki datuje się na drugą połowę XX wieku. więcej »

Życie po zabiegu mankietowej resekcji żołądka

Mankietowa resekcja żołądka to zabieg z zakresu chirurgii bariatrycznej, który jest obecnie wykonywany coraz częściej. Usunięcie części narządu trawiącego sprawia, że w łatwiejszy sposób dochodzi do utraty kilogramów u otyłych pacjentów. Zabieg wiąże się jednak z dokonaniem modyfikacji anatomii organizmu, która ma wpływ na dalsze życie pacjenta. Aby uzyskać efekty leczenia, konieczne jest przestrzeganie kilku zaleceń. Z całą pewnością należy przyznać, iż rękawowa resekcja żołądka znacząco zmienia życie pacjentów - i to z reguły na lepsze. więcej »

Opaska żołądkowa LAP-BAND AP

Opaska żołądkowa Lap-Band to minimalnie inwazyjna metoda leczenia otyłości o udokumentowanej wieloletnimi badaniami klinicznymi skuteczności i bezpieczeństwie. W połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych oraz utrzymaniem odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej, umożliwia redukcję masy ciała nawet o 50% w ciągu roku od przeprowadzenia zabiegu. więcej »

Jakie są wskazania do zabiegu plikacji żołądka

W chirurgii bariatrycznej zabiegi koncentrują się na dokonywaniu zmian w obrębie różnych narządów, należących do układu pokarmowego. W przypadku żołądka jednym ze sposobów leczenia otyłości jest wykonanie operacji jego plikacji. Zabieg jest stosunkowo prosty technicznie, poza tym jedną z jego zalet jest fakt, że w jego trakcie nie ulegają usunięciu fragmenty narządu. U jakich pacjentów możliwe jest wykonanie plikacji żołądka? więcej »

Balonikowanie żołądka - czy zabieg można wykonać u pacjenta w każdym wieku?

Rosnący we współczesnym świecie problem nadwagi i otyłości sprawił, że konieczne stało się opracowanie nowoczesnych metod leczenia tego schorzenia. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) szacuje, że w roku 2014 na otyłość cierpiało 13% populacji ludzi dorosłych na całym świecie. Niska skuteczność metod zachowawczych w leczeniu otyłości u niektórych pacjentów sprawiła, że na popularności zyskiwać zaczęły takie zabiegi, jak balonikowanie żołądka. więcej »

Co to jest balon żołądkowy i jakie ma zastosowanie?

Balon żołądkowy to sposób na szybsze zgubienie zbędnych kilogramów. Dzięki małoinwazyjnemu zabiegowi wprowadzenia do żołądka i wysokiej skuteczności w walce ze zbędnymi kilogramami, balon jest coraz częściej stosowaną metodą leczenia otyłości. Hamuje apetyt co nie tylko ułatwia utrzymanie dietetycznych postanowień, ale również jest szansą na całkowitą zmianę dotychczasowego stylu życia. więcej »

By-pass gastryczny jako metoda leczenia cukrzycy

Zabiegi bariatryczne zazwyczaj wykonywane są u tych chorych, których BMI wynosi powyżej 40. Przy współistnieniu pewnych chorób, takich jak np. cukrzyca typu II, wykonuje się je jednak u pacjentów z mniejszym stopniem otyłości, przy wskaźniku masy ciała 35 i więcej. Zapewne istnieje jakaś przyczyna takiego postępowania: jaki więc wpływ wywierają zabiegi, takie jak by-pass gastryczny, na przebieg cukrzycy? więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.