Leczenie zaburzeń odżywiania - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii leczenie zaburzeń odżywiania z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Znaczenie współpracy z dietetykiem w procesie leczenia anoreksji

Anoreksja (łac. anorexia nervosa) to zespół chorobowy, charakteryzujący się zaburzonymi zachowaniami żywieniowymi. Choroba ma bardzo złożone przyczyny, a jej leczenie wymaga współpracy specjalistycznego zespołu. Odpowiednie postępowanie żywieniowe oraz edukacja na temat zasad prawidłowego odżywiania to jedne z najważniejszych elementów terapii. więcej »

Diet coaching - terapia świadomego odżywiania

Diet coaching to podejście mające na celu wypracowanie świadomego podejścia do kwestii odżywiania, popartego gruntowną wiedzą na temat własnego organizmu i jego funkcjonowania. Od "zwykłych" porad dietetycznych opartych na wytycznych co i kiedy jeść różni go dążenie do poznania swojego organizmu i jego reakcji na jedzenie. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska