Lifting miejsc intymnych

Lifting miejsc intymnych

Operacje z zakresu chirurgii intymnej cieszą się wśród pań coraz większym powodzeniem. Wygląd miejsc intymnych nie jest już tematem tabu, a kobietom coraz bardziej zależy na estetyce warg sromowych i odbytu. Stąd zainteresowanie zabiegami wybielania miejsc intymnych, plastyką warg sromowych większych i mniejszych, a ostatnio także liftingiem waginy.

W Stanach Zjednoczonych i Brazylii zabiegi, mające na celu poprawę estetyki miejsc intymnych od dawna cieszą się ogromną popularnością. Również w Wielkiej Brytanii tego typu operacje wykonywane są coraz częściej: według danych brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatnich kilku lat liczba zabiegów chirurgii intymnej podwoiła się. Niedawno ta moda dotarła także do Polski: w naszym kraju powstaje coraz więcej placówek, mających w swojej ofercie zabiegi plastyki warg sromowych czy powiększania punktu G.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii intymnej jest labioplastyka, czyli zmiana kształtu warg sromowych (m.in. zmniejszanie lub powiększanie). Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, trwa około godziny, a rany goją się przez okres 6-8 tygodni. Wiele kobiet, które decydują się na jego wykonanie robi to dla podniesienia estetyki miejsc intymnych, jednak dla równie wielu zabieg jest koniecznością zdrowotną – zbyt duże wargi sromowe powodują bezustanny dyskomfort i ból, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie czy podejmowanie aktywności sportowej.

Waginoplastyka – nie tylko dla młodych mam

Kolejnym bardzo popularnym zabiegiem chirurgii intymnej jest waginoplastyka, czyli obkurczenie ścian pochwy, co poprawia jej elastyczności i podnosi jakość życia seksualnego. Waginoplastykę przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym a rekonwalescencja – podobnie, jak w przypadku labiolastyki – trwa około 6-8 tygodni. Na zabieg decydują się najczęściej młode mamy, które po porodzie siłami natury zauważyły u siebie znaczne osłabienie mięśni pochwy, co wpływa na obniżenie satysfakcji ze współżycia. Coraz chętniej przeprowadzają go także kobiety po czterdziestym roku życia.

Pułapka doskonałości

Plastyka warg sromowych mniejszych / większych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Warto jednak pamiętać, że zabiegi chirurgii intymnej – jak i wszystkie operacje plastyczne – niosą ze sobą pewne ryzyko. Obecnie coraz więcej kobiet pozostaje pod silnym wpływem wzorców piękna, lansowanych przez modelki i aktorki, a ślepe dążenie do wyimaginowanej doskonałości obejmuje coraz więcej dziedzin naszego życia – w tym także wygląd naszych miejsc intymnych. Coraz więcej kobiet decyduje się na operacje plastyczne miejsc intymnych w nadziei, że zabieg pozwoli im podnieść poczucie własnej wartości oraz seksualną atrakcyjność. Tymczasem przerobienie waginy na podobieństwo tej prezentowanej przez aktorkę filmów pornograficznych niekoniecznie musi stanowić receptę na szczęście i seksualną satysfakcję, dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu zawsze warto zastanowić się nad motywami, jakie nami kierują.

Dodaj komentarz

Labioplastyka: o co w tym chodzi?

Labioplastyka: o co w tym chodzi?

Choć minęły już czasy, kiedy ginekologia estetyczna była nieco wstydliwą nowością, to zabiegi tego rodzaju wciąż nie są bardzo rozpowszechnione. Część kobiet nie ma pojęcia, że ich problemy, dotyczące budowy czy funkcjonowania okolic... więcej »

Plastyka warg sromowych - co to za zabieg?

Plastyka warg sromowych - co to za zabieg?

Medycyna klasyczna estetyczna oferują szereg zabiegów odmładzających i upiększających. Zwykle stosowane są na twarz i szyję, ale jak się okazuje wygląd miejsc intymnych również jest ważny dla wielu kobiet. Operacje plastyczne narządów... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska