Lifting twarzy przy pomocy złotych nici

Złoto jest metalem szlachetnym, którego zastosowanie w medycynie ma wielowiekową tradycję. Jest nie tylko przyjazne dla organizmu, ale również pozytywnie działa na skórę, dlatego w medycynie estetycznej stosowane jest w zabiegach zatrzymujących młodość.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Podobno ze złotych nici korzystała już Kleopatra, ale współczesne doniesienia naukowe dotyczące ich implantacji pochodzą z Francji. Tam pierwsze zabiegi poprawiające kondycję skóry wykonywane były ponad 30 lat temu. W metodzie wszczepiania złotych nici zawarta jest dalekowschodnia filozofia leczenia metalami szlachetnymi i akupunkturą.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Złoty lifting twarzy poleca się osobom, które zauważają u siebie oznaki upływu czasu, tj. po 25-30 roku życia. Nie ma górnej granicy wiekowej. Zabieg zarówno wygładza powierzchowne zmarszczki jak i znacznie spłyca głębokie bruzdy na twarzy. Umieszczenie implantów pod skórą poprawia koloryt cery, bo zwiększenie mikrokrążenia znacznie poprawia jej kondycję. Efekt napięcia i ujędrnienia skóry zawdzięcza się stymulacji komórek przez jony złota. W porównaniu do innych nici liftingujących wszczepienie złotych nici daje najdłużej utrzymujące się efekty odmłodzenia twarzy widoczne nawet po dziesięciu latach.

Lifting twarzy przy pomocy złotych nici wykonywany jest metodą Gold Thread. Nici zawierają czyste 24 karatowe złoto i cieniutką otoczkę z przyswajalnego poliglikolidu, czyli materiału służącego do produkcji rozpuszczalnych szwów chirurgicznych. Do implantacji wykorzystuje się atraumatyczne igły. W obrębie twarzy nici mogą być wszczepiane w okolice policzków, podbródka, czoła, a nawet w tak delikatne obszary jak powieki i skronie.

Wszczepienie złotych nici daje najdłużej utrzymujące się efekty odmłodzenia twarzy

Wszczepienie złotych nici ma na celu zatrzymanie procesów starzenia i odmłodzenie wyglądu. Umieszczenie implantów poprawia mikrokrążenie, a tym samym odżywienie i nawodnienie komórek skóry. Następuje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, dzięki temu skóra jest bardziej jędrna i wygląda młodziej. Znikają drobne zmarszczki, a te głębokie ulegają znacznemu wygładzeniu. Zabieg Gold Thread jest bezpieczny, bo złoto jest metalem obojętnym. Nie wywołuje alergii i reakcji zapalnych w organizmie. Efekty odmłodzenia pojawiają się w dwóch etapach. Pierwsze widać już po implantacji. Są one wynikiem uniesienia i napięcia skóry przez złoty stelaż. Kolejne pojawiają się po 6-12 miesiącach za sprawą biochemicznego oddziaływania złota na skórę. Odmłodzenie skóry i poprawa jej kondycji widoczne są przez 8-12 lat, jednak fragmenty nici pozostają w organizmie znacznie dłużej. Dla zmaksymalizowania efektu zaleca się powtarzanie implantacji Gold Thread co 5-8 lat.

Lifting złotymi nićmi
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Do niedawna zabieg wszczepiania złotych nici znany był tylko za granicą. W Polsce spopularyzowała go znana aktorka Katarzyna Figura, która kilka lat temu zdecydowała się na zabieg przed kamerami w programie "Klinika urody" na TVN Style. Obecnie z implantacji złotych nici można skorzystać w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju.

Komentarze (1)

Jadzia rok temu

Szczerze mówiąc nie ufam dodawaniu czegokolwiek pod skórę. Za to ostatnio zainteresowałam się HIFU i poszłam na zabieg w Gdańsku. Wszystko było wykonane Ultraformerem III - podobno najlepszym na rynku urządzeniem do tego - i trwało naprawdę tylko chwilę. Teraz już nie mam tych okropnych chomików, które atakowały moją samoocenę. A koleżanki są zachwycone i same już się zapisują na zabieg. :D Odpowiedz

Co to są złote nici?

Co to są złote nici?

Lecznicze właściwości złota znane i wykorzystywane są w nowożytnej medycynie od ponad 100 lat. Ten szlachetny metal posiada silne działanie bakteriostatyczne, przyśpiesza procesy metaboliczne organizmu, a także redukuje stany zapalne. W medycynie...

Odmładzanie twarzy złotymi nićmi

Odmładzanie twarzy złotymi nićmi

Zabiegi oparte na implantacji nici liftingujących mają długą historię. Wykorzystuje się w nich różne materiały, technologie produkcyjne i techniki implantacji. Jedną z nich jest zabieg Gold Thread, który wykorzystuje właściwości złota do...

Jak przebiega konsultacja ortopedyczna?

Jak przebiega konsultacja ortopedyczna?

Bóle stawów czy mięśni pojawiają się okresowo zasadniczo u każdego. Problem pojawia się wtedy, gdy dolegliwości przybierają charakter przewlekły i znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przy podejrzeniu istnienia schorzenia układu...