SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Maskowanie blizn za pomocą pigmentacji

Maskowanie blizn za pomocą pigmentacji

Blizny powypadkowe, pooparzeniowe i innego pochodzenia bywają poważnym defektem estetycznym a ich trwałe usunięcie jest trudne do przeprowadzenia. W przypadku praktycznie każdego rodzaju blizn istnieje jednak możliwość ich zamaskowania przy pomocy pigmentacji medycznej, będącej odmianą makijażu permanentnego.

Blizna w ujęciu dermatologicznym jest zmianą skórną powstałą w następstwie uszkodzenia skóry właściwej na skutek urazu mechanicznego lub zabiegu chirurgicznego. W procesie gojenia jest ona zastępowana przez zbitą, słabo unaczynioną tkankę łączną włóknistą. Blizny mogą mieć charakter przerostowy (keloid), gdy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość tkanki zniszczonej przez uraz, bądź zanikowy. Współczesna medycyna stosuje wiele technik usuwania blizn, zaczynajac od preparatów i leków miejscowych, poprzez mikrodermbrazję i peelingi ścierające, kończąc na zabiegach laserowych i radioterapii. Niestety, nie zawsze przynoszą one spodziewane efekty.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Ciekawą i wartą rozważenia alternatywą jest zabieg maskowania blizn za pomocą pigmentacji medycznej, będącej jedną z odmian makijażu permanentnego – kosmetycznej techniki wprowadzania pod skórę barwnika znanej od wieków, ale od kilkunastu lat przeżywającej swój renesans.

Medyczny makijaż permanentny pozwala m.in. maskować blizny:

  • pourazowe
  • pooperacyjne, w tym po zabiegach chirurgii plastycznej, operacjach tarczycy i cesarskim cięciu
  • blizny po oparzeniach
  • plamy bielactwa
  • blizny zajęczej wargi
  • otoczki brodawki piersi dla osób po zabiegu mastektom
Atestowane barwniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego są bezpieczne, neuturalne dla organizmu i zwykle nie powodują odczynów alergicznych.

Jak wygląda zabieg maskowania blizn metodą pigmentacji?

Pigmentację przeprowadza się na bliznach zagojonych, ok. 4-6 miesięcy po leczeniu. Zwykle są to 2-4 sesje zabiegowe w odstępach 3-4 tygodni. Stosowane techniki różnią się nieco od kosmetycznego makijażu permanentnego, dzięki czemu można uzyskać przestrzenny, plastyczny "rysunek". W zależności od wielkości obszaru pojedynczy zabieg trwa od 1 do 3 godzin a efekty pigmentacji utrzymują się nawet do 3 lat.

Po przeprowadzonej konsultacji i dobraniu odpowiedniego pigmentu, jak najbardziej zbliżonego do naturalnego koloru skóry, jest on wprowadzany za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego połączenie strzykawki z długopisem w głąb blizny, przyciemniając ją lub rozjaśniając. W efekcie blizna staje sie praktycznie niewidoczna a z większej odległości jest nie do odróżnienia od zdrowej skóry.

Poddany zabiegowi obszar może być bezpośrednio po jego zakończeniu lekko opuchnięty. Do czasu wygojenia należy go odsączać sterylnym gazikiem oraz natłuszczać/nawilzać takimi preparatami jak Bepanthen lub Alantan.

Na efekt końcowy pigmentacji blizn wpływ mają takie indywidualne czynniki jak: morfologia i fizjologia skóry, jej kolor, grubość i wiek (im pacjent starszy, tym procesy zachodzące w skórze przebiegają wolniej i tym samym wprowadzony pigment utrzymuje się dłużej). Nie bez znaczenia jest także codzienna pielengnacja, obecność procesów chorobowych, problemy endokrynologiczne i wpływ promieni UV.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia całej procedury są m.in. hemofilia i anemia, zażywanie leków rozrzedzających krew, alerigie i choroby skórne (łuszczyca) i nadwrażliwość na stosowane pigmenty.

MIkropigmentacja blizny - ile to kosztuje?

Przykładowy cennik zabiegów pigmentacji medycznej zaprezentowany na stronie centrum Derm-Estetyka z Gdyni przedstawia się następująco:

Mikropigmentacja - kamuflaż blizny
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

  • pigmentacja medyczna i rekonstrukcja brodawki sutkowej 1800-2600 zł (obie piersi)
  • pigmentacja blizn na skórze od 350 zł za 1 cm2
  • pigmentacja ust po rozszczepie wargi od 350 zł (pakiet blizna+kontur ust z wypełnieniem 1600 zł)Dodaj komentarz

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące... więcej »

Intraject - zabieg silnej odnowy

Intraject - zabieg silnej odnowy

Intraject to nazwa zabiegu kosmetologicznego, który łączy w sobie zalety kawitacji ultradźwiękowej, plazmy azotowej, sonoporacji oraz igłowej radiofrekwencji. Dzięki takiemu zestawieniu specjalistyczne kosmetyki aplikowane w jego trakcie są... więcej »

Leczenie łuszczycy: Terapia PUVA

Leczenie łuszczycy: Terapia PUVA

Łuszczyca - mimo, że nie przenosi się w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą (na przykład poprzez podanie ręki), to jej występowanie jest bardzo częste. Jest to bowiem choroba mająca podłoże genetyczne, na którą duży wpływ mają czynniki... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.