Medycyna dziecięca - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii medycyna dziecięca z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Leczenie przepukliny pępkowej u dzieci

Przepuklina pępkowa u dzieci występuje tak często, że w zasadzie nie istnieją statystyki obrazujące skalę problemu. Kiedy może stanowić powód do niepokoju i jak można ją leczyć w sytuacji, kiedy leczenie tego schorzenia u dziecka jest konieczne? więcej »

Przepuklina pępkowa u niemowląt

W przepuklinie pępkowej jelita przedostają się do worka przepuklinowego poprzez przerwę w mięśniach brzucha. Jest to wrodzony defekt ścian jamy brzusznej, ale rzadko wymaga interwencji chirurgicznej. W większości przypadków przepuklina pępkowa zanika samoistnie w ciągu pierwszych lat życia dziecka. więcej »

Podcięcie laserowe wędzidełka języka

Popularność wykorzystywania aparatury laserowej w zabiegach chirurgicznych jest z roku na rok coraz większa. Specjaliści cenią sobie tą metodę, gdyż pozwala na wykonanie zaplanowanych procedur w szybki i bezpieczny sposób. Laseroterapia z sukcesem stosowana jest także u osób z zbyt krótkim przyczepem wędzidełka języka. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska