Medycyna estetyczna - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii medycyna estetyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog

Leczenie chorób skóry

Postęp techniki i medycyny sprawił, że metody terapeutyczne, uznawane jeszcze kilkanaście lat temu, są skutecznie wypierane przez nowoczesne sposoby leczenia. Nie inaczej jest w przypadku dermatologii, czyli gałęzi medycyny zajmującej się diagnostyką i leczeniem szeroko pojętych chorób skóry. Przygotowaliśmy dla Państwa przegląd dostępnych współcześnie metod leczenia schorzeń dermatologicznych. więcej »

Jak przygotować ciało do lata

Sezon bikini zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pragnienie, by na plaży móc pochwalić się szczupłym ciałem. Warto jednak pamiętać, że zimowych zaniedbań nie usuniemy w kilka dni, więc jeśli zależy nam na tym, by zachwycać smukłą sylwetką, należy rozpocząć przygotowania do lata już teraz. więcej »

Medycyna estetyczna kontra zima

Zimowe miesiące to szczególnie trudny czas dla skóry: pozbawiona słońca, często niedostatecznie chroniona przed wiatrem i niskimi temperaturami, staje się ziemista i traci swój blask. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która zmęczonej skórze może zaoferować szereg skutecznych zabiegów, dzięki którym cera znów stanie się promienna, odpowiednio nawilżona i odżywiona. więcej »

Pielęgnacja skóry w gabinetach medycyny estetycznej - jakie zabiegi warto wykonać jesienią

Po letnim szaleństwie, obejmującym nierzadko intensywne opalanie oraz kontakt z drażniącym wiatrem i piaskiem, skóra na ogół potrzebuje regeneracji, wybiegającej poza standardowe zabiegi z zakresu domowej pielęgnacji. Na szczęście jesień – czas, kiedy promieniowanie ultrafioletowe, oddziałujące na cerę, jest już znacznie słabsze – to idealny okres, by odbudować uszkodzone warstwy naskórka i zabezpieczyć skórę przed zimą, nadając jej jednocześnie świeży i promienny wygląd. więcej »

Lato - trudny czas dla skóry

Okres letni jest szczególnie trudny dla naszej skóry, która w ciepłych miesiącach wymaga wyjątkowego traktowania. Upały, słońce, klimatyzacja – te i wiele innych czynników wpływa na spadek poziomu nawilżenia skóry, co przyczynia się do pogorszenia jej kondycji, dlatego latem warto zadbać nie tylko o ochronę przeciwsłoneczną, która jest absolutną koniecznością, ale też o prawidłowe nawilżenie skóry. więcej »

Z jakimi zabiegami lepiej poczekać na chłodniejsze miesiące?

W miesiącach letnich szczególnie intensywnie dbamy o ciało. Słońce oraz wysokie temperatury sprzyjają zrzucaniu kolejnych warstw odzieży, a te partie ciała, które zazwyczaj skrywamy pod swetrami i długimi nogawkami spodni, zostają wystawione na widok publiczny. To naturalne, że pragniemy, aby nasze ciała wyglądały perfekcyjnie i nie były źródłem wstydu, dlatego, przygotowując się do okresu wakacyjnego, chętnie korzystamy z pomocy kosmetologów czy lekarzy medycyny estetycznej. Należy jednak pamiętać, iż niektóre zabiegi, wykonywane latem, nie tylko nie pomogą, ale wręcz mogą zaszkodzić. więcej »

Metody leczenia pajączków na nogach

Pojawienie się teleangiektazji, czyli pajączków naczyniowych na kończynach dolnych, może mieć wiele przyczyn, istnieje także kilka skutecznych metod ich usuwania. Do likwidacji tzw. "pajączków" na nogach stosuje się zazwyczaj skleroterapię, laseroterapię lub elektrokoagulację, w zależności od oczekiwań i chorób współistniejących pacjenta. więcej »

Usuwanie cellulitu Smooth Shapes - jak to działa

Cellulit, zwany potocznie skórką pomarańczową, to wyjątkowo nielubiana przez kobiety przypadłość. Co roku miliony kobiet mobilizuje się do walki z nim, aby w okresie wakacyjnym cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem. Sprzymierzeńcem w tej walce może stać się unikalny system redukcji cellulitu - Smooth Shapes. więcej »

Radiotermoliza zmian skórnych

Prawie każdy z nas posiada drobne niedoskonałości, które stanowią problem kosmetyczny, ale na tyle dyskretny, iż nie chcemy podjąć ryzyka, związanego z zabiegiem chirurgicznym. Dotychczas procedury, wykonywane w gabinetach kosmetycznych, nie stanowiły realnej alternatywy dla ostrza skalpela. Obecnie z pomocą przychodzi radiotermoliza, dzięki której w sposób nieinwazyjny można pozbyć się niechcianych zmian skórnych. więcej »

Usuwanie cellulitu metodą Icoone - jak to działa

Jest słowo, które potrafi w mgnieniu oka sprawić, że kobiece serce zabije szybciej i mocniej. To „cellulit”. Choć niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pod tym pojęciem kryje się złożony defekt metaboliczny, to niemal każdy wie, jak dużym bywa problemem kosmetycznym. Mimo często nierównej walki z cellulitem nie jesteśmy z góry skazani na porażkę. więcej »