Mikropigmentacja włosów - nowa metoda na łysienie

Mikropigmentacja włosów - nowa metoda na łysienie

Jednym z najnowszych pomysłów na zniwelowanie łysiny jest Hair Follicle Simulation (HFS), zabieg, który przywędrował do polskich klinik z Izraela. Polega na wprowadzeniu pod skórę na powierzchni głowy specjalnego farmaceutycznego pigmentu i stworzenie w ten sposób imitacji krótko przystrzyżonej fryzury. Procedura nosi nazwę mikropigmentacji włosów i stanowi alternatywę dla inwazyjnej oraz bardzo drogiej transplantacji włosów.

Nadmierne wypadanie włosów to dolegliwość, z którą zmaga się spory odsetek ludzi na całym świecie. Nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, niemniej jednak przysparza wielu cierpień, rodząc ogromne kompleksy. Kiedy terapia farmakologiczna okazuje się mało skuteczna, a koszt transplantacji włosów znacznie przekracza możliwości finansowe osoby dotkniętej problemem łysienia, pomocą może służyć mikropigmentacja skóry głowy.

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się zabieg Hair Follicle Simulation (HFS), co oznacza procedurę polegającą na stworzeniu imitacji włosów na łysiejącym obszarze głowy. Technika została opatentowana przez izraelską firmę NPM, lidera makijażu permanentnego. W trakcie zabiegu skóra zostaje pokryta odpowiednio dobranym pigmentem, co nadaje naturalny efekt krótko przystrzyżonej męskiej fryzury. Mikropigmentacja włosów została uznana przez Magazyn Eden za Hit Estetyczny 2013.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Co to jest mikropigmentacja włosów?

Pacjent, który decyduje się na poddanie mikropigmentacji włosów, odbywa podczas konsultacji długą rozmowę ze specjalistą mikropigmentacji. W trakcie spotkania lekarz wyjaśnia mu przebieg procedury i jej działanie, odpowiada na wszelkie pytania, a także pokazuje zdjęcia osób, które przeszły zabieg. Po podjęciu decyzji lekarz ustala linię włosów, rysuje ją na powierzchni głowy pacjenta i dobiera odcień barwnika. Stosowane produkty to farmaceutyczne pigmenty NPM, zapewniające trwałość i estetyczny, naturalny odcień. Opierają się na bazie mineralnej, a także zawierają glicerynę.

W celu wykluczenia alergii oraz dobrania odpowiedniego koloru procedurę poprzedza wykonanie testu pigmentu na małej powierzchni skóry. Właściwa część zabiegu HFS polega na podskórnym wprowadzeniu pigmentu i jest wykonywana z użyciem klasycznej pojedynczej igły lub innowacyjnego rollera podłączonego do urządzenia Oron 57. Skóra pokrywająca powierzchnię głowy nabiera ciemniejszej, indywidualnie dopasowanej barwy, dzięki czemu uzyskuje się efekt zagęszczenia włosów.

HFS – leczenie czy kosmetyka?

Efekt zabiegu mikropigmentacji włosów (źródło beautyink.ca)

Podczas zabiegu mikropigmentacji włosów wykorzystuje się wspomniane wyżej urządzenie o nazwie Oron 57. To wielofunkcyjny aparat, który stosuje się również do wykonywania cieni na powiekach i makijażu permanentnego. Urządzenie posiada certyfikat medyczny, a zabieg z jego wykonaniem jest całkowicie nieinwazyjny. Czas jego trwania wynosi ok. 1-1,5 godziny.

Usługa z wykorzystaniem systemu Oron 57 może być przeprowadzana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wybierają ją osoby, które utraciły włosy na skutek chemioterapii, a także pacjenci dotknięci łysieniem plackowatym i nadmiernym wypadaniem włosów będącym naturalnie postępującym procesem. Nie jest to metoda leczenia łysienia, lecz sposób na jego ukrycie. Wprowadzenie pigmentu pod skórę u mężczyzn daje efekt zgolenia włosów – z serią drobniutkich ciemnych punktów. Z kolei u kobiet umożliwia ukrycie prześwitów pomiędzy długimi włosami i optyczne zagęszczenie fryzury.

Zabiegi mikropigmentacji
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: gazetaolsztynska.pl, beautyink.ca

Komentarze (5)

Artur 2 lata temu

a czy ktos juz jest po takim zabiegu i wykonywal go moze w Krakowie Odpowiedz

lukas 3 lata temu

Znacie jakieś kliniki w woj dolnośląskim lub wielkopolskim ktore sa godne polecenia w w/w sprawie????? Odpowiedz

Tomi 3 lata temu

Polecam zabieg wyszedł rewelacyjnie. Odpowiedz

Tomek do Tomi 3 lata temu

Proszę napisac jak wygladal u Pana zabieg mikropigmentacji włosa - tzn jaka czesc glowy obejmowal 30%,50%,75%czy 100%?Jestem Tym zainteresowany - czy mogłby Pan przesłać mi mailem jakies foto abym miał pogląd tej metody?Bardzo bym był wdzięczny. Odpowiedz

beataus 3 lata temu

Super sprawa, bardzo interesujące jest optyczne zagęszczenie włosów :). Odpowiedz

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pacjentom, cierpiącym na łysienie, alternatywne sposoby odzyskania, przynajmniej wizualnie, utraconych włosów na skórze głowy. Rekompensata ta jest możliwa dzięki zastosowaniu procedury... więcej »

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Rzadkie brwi to problem nie tylko estetyczny - może być również powodowany stanami chorobowymi. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna radzi sobie skutecznie z zagęszczaniem brwi, co pozwala odzyskać estetyczny wygląd twarzy. Jedna z... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.