Mikropigmentacja - zastosowanie w zagęszczaniu brwi i rzęs

Mikropigmentacja - zastosowanie w zagęszczaniu brwi i rzęs

Medycyna estetyczna w dzisiejszym świecie zajmuje niezwykle istotną rolę - coraz więcej osób poddaje się zabiegom z jej zakresu celem zachowania jak najdłużej młodego wyglądu. Jedną z metod tej dziedziny jest mikropigmentacja, która znalazła zastosowanie m.in. w zwiększaniu gęstości brwi i rzęs - zabieg ten wykonywany jest ze względów kosmetycznych, ale i istnieją pewne jednostki chorobowe, w których technika pozwala na odzyskanie pierwotnego wyglądu opisywanych okolic i przez to poprawę samopoczucia pacjenta.

Twarz jest pierwszą okolicą ciała, na którą zwracamy uwagę w kontaktach międzyludzkich. Nie dziwi więc, że większość osób przykłada dużą wagę do jej wyglądu, i stara się ten wygląd poprawić, między innymi poprzez stosowanie takich metod, jak wykonywanie makijażu czy korzystanie z zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Są jednak takie stany, w których używanie kosmetyków nie jest możliwe; poza nimi, niektórzy ludzie cierpią z powodu braku włosów w takich okolicach jak brwi czy rzęsy z przyczyn chorobowych. Takim osobom z pomocą przychodzi metoda określana mianem mikropigmentacji, poprzez którą zagęszczanie brwi i rzęs można wykonać zarówno w przypadkach czysto kosmetycznych, jak i ze względów medycznych.

Zagęszczanie brwi i rzęs przy pomocy mikropigmentacji

Podczas mikropigmentacji ma miejsce aplikacja w okolice poddawane zabiegowi odpowiednio dostosowanego w zakresie barwy pigmentu. Do tego celu służą wysterylizowane, jednorazowe, jałowe igły; barwniki wstrzykiwane są na głębokość mniejszą niż jeden milimetr (wnikają one w obręb warstw naskórka). Zabieg, dzięki zastosowanemu przed iniekcjami znieczuleniu miejscowemu, nie jest bolesny.

Ogólnie dzięki mikropigmentacji uzyskuje się efekt, imitujący obecność miniaturowych włosów, dodatkowo dochodzi do optycznego zagęszczenia struktur poddanych procedurze.

W przypadku brwi, zabieg można wykonać w wielu sytuacjach, takich jak:

  • posiadanie od urodzenia rzadkich brwi;
  • chęć uzyskania większej gęstości włosków nad oczami;
  • korekcja występujących w tej okolicy nieregularności;
  • uzyskanie trwalszego efektu niż przy standardowo wykonywanym makijażu;
  • utrata włosów w okolicy brwi związana z takimi stanami jak chemioterapia, niektóre choroby autoimmunologiczne oraz oparzenia.

Mikropigmentacja w zagęszczeniu rzęs skupia się na wykonaniu poziomej kreski w okolicy wolnego brzegu powieki, dzięki czemu uzyskuje się optyczne zwiększenie gęstości tych właśnie włosków. Taka procedura może być pomocna przy poprawie wizerunku osób posiadających rzadkie rzęsy czy nie mających ich w ogóle (np. w związku z przebyciem leczenia choroby nowotworowej). Poza poprawą wyglądu rzęs, uzyskuje się w ten sposób również podkreślenie samego kształtu oczu.

Zabieg może pomoc osobom, które chciałyby korzystać z kosmetyków przeznaczonych do makijażu, ale nie mogą tego robić ze względu na występujące u nich uczulenia.

Efekty zagęszczania brwi i rzęs poprzez mikropigmentację są stosunkowo trwałe - utrzymują się od roku do pięciu lat, czas ten jest zależny od procesów wyłuszczenia podanego pigmentu (w razie potrzeby zabieg można oczywiście powtórzyć). Z tego względu rozważyć tę metodę mogą szczególnie te kobiety, które są zapracowane - dzięki tej formie makijażu permanentnego, pewna ilość czasu, dotychczas przeznaczana na malowanie twarzy, zostałaby zaoszczędzona. Oprócz tego osoby aktywne, uprawiające sporty takie jak choćby pływanie, po przebyciu zabiegu nie muszą się martwić ewentualnym rozmazaniem czy spłynięciem kosmetyków z ich twarzy.

Mikropigmentacja znalazła zastosowanie także w zabiegach estetycznych, dotyczących innych okolic ciała, takich jak głowa (w przypadku łysienia) czy przy poprawie wyglądu okolic ust.

Ceny zabiegu mikropigmentacji są zróżnicowane, zależne od lokalizacji danej kliniki oferującej leczenie. W Lublinie możemy poddać się procedurze za około 500 złotych, w przypadku Warszawy cena jest już wyższa i wynosi w granicach 1000 do 1500 zł.

Mikropigmentacja - zagęszczenie brwi
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Opracowano na podstawie: www.spcp.org; www.micropigmentation.org

Dodaj komentarz

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Rzadkie brwi to problem nie tylko estetyczny - może być również powodowany stanami chorobowymi. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna radzi sobie skutecznie z zagęszczaniem brwi, co pozwala odzyskać estetyczny wygląd twarzy. Jedna z... więcej »

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Mało sportu, wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, nadwaga? Trzeba przyznać, że nasz kręgosłup nie ma z nami lekko. Według badań TNS1 nieco ponad 50 procent Polaków (po 55 r.ż.) narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości związane... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.