SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów, jest częstą dolegliwością występującą przede wszystkim u mężczyzn. Warto jednak podkreślić, że przypadłość ta dotyka również kobiety. Stanowi ona duży problem estetyczny dla wielu osób, powodując obniżenie samooceny i będąc źródłem nieustannej frustracji. Jedną z pomocnych metod w jej tuszowaniu jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy.

Istnieje wiele przyczyn, które wpływają na pojawienie się czy też przyspieszenie wypadania włosów. Do najważniejszych zaliczmy czynniki genetyczne. Związany jest z nimi najczęstszy typ łysienia - androgenowy lub inaczej typu męskiego. Dotyka on ponad 50% panów po 40 roku życia. Charakteryzuje się utratą owłosienia w kątach czołowych oraz na szczycie głowy. Może on występować również u kobiet, zwłaszcza jeśli w ich organizmie występuje zwiększona ilość androgenów. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Do kolejnych czynników sprzyjających łysieniu zaliczamy nieprawidłową dietę, niedobór witamin, stres czy choroby skóry. Duży wpływ mają również stosowane leki, na przykład immunosupresyjne, przeciwkrzepliwe czy przeciwtarczycowe. Wypadanie włosów nie zawsze jest objawem choroby, znacznie częściej jest etapem procesu starzenia. Stanowi to przyczynę wielu kompleksów oraz problemów natury estetycznej. O skali dolegliwości mogą świadczyć statystki International Society of Hair Restoration Surgery, które pokazują, że w 2014 roku ponad 1 055 000 pacjentów skorzystało z różnych metod walki z łysieniem.

Mikropigmentacja skóry głowy jako metoda maskowania łysienia

Aktualnie na rynku medycyny estetycznej dostępne jest wiele metod, pozwalających na rozwiązanie problemu łysienia. Jedną z nich jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy (scalp micropigmentation). Został on stworzony nie tylko do tuszowania wypadania włosów, ale także ukrywania blizn. Ideą procedury jest wprowadzenie do warstwy podskórnej specjalnych pigmentów, dzięki którym powstaje wrażenie krótko ostrzyżonych włosów. Przeprowadzana jest ona zarówno w gabinetach medycyny estetycznej jak i salonach kosmetycznych.

Metoda leczenia łysienia przy pomocy mikropigmentacji polega na nakłuwaniu skóry głowy specjalnymi igłami o różnym rozmiarze, za pomocą których wprowadzany jest konkretny barwnik lub jego mieszanka. Kolory pigmentów dobierane są indywidualnie, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny i tworzył spójną całość z kształtem oraz gęstością pozostałych włosów. Zazwyczaj, minimum tydzień przed właściwą mikropigmentacją skóry głowy, wykonuje się test na małej powierzchni, którego celem jest wykluczenie uczulenia na barwnik. W zależności od wielkości miejsca do wytworzenia „tatuażu” zabieg może trwać od 1 do 5-6 godzin. Czasami może być potrzebne wykonanie dwóch lub trzech sesji. Samej procedurze może towarzyszyć delikatny ból. Niektóre gabinety oferują jednak znieczulenie miejscowe, co daje metodzie bezbolesność. Ze względu na możliwe zaczerwienienie skóry głowy, efekt może nie być widoczny natychmiastowo. Zaleca się również stosowanie łagodzących preparatów mających na celu zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości związanych z opuchlizną.

Co ważne, bezpośrednio po zabiegu, barwa pigmentu jest bardzo intensywna, ale blednie w przeciągu tygodnia o około 50%, dając ostatecznie naturalny efekt. Rezultat zazwyczaj utrzymuje się przez 3-6 lat. Mikropigmentacja skóry głowy polecana jest przede wszystkim osobom łysym lub łysiejącym, z rzadkimi włosami, cierpiącym z powodu łysienia plackowatego, a także mającym blizny, po oparzeniach czy przeszczepach. Warto podkreślić, że procedura skierowana jest również dla kobiet, którym pozwala na optyczne zagęszczenie włosów.

Mikropigmentacja skóry głowy cieszy się co raz większą popularnością i wiele gabinetów oferuje jej wykonanie. Ceny zabiegu zależą przede wszystkim od wielkości miejsca objętego procedurą. W Warszawie koszt wynosi od około 1 000 zł w przypadku blizn, a kamuflaż łysienia waha się w granicach od 1 500 zł do 7 000 zł gdy dotyczy całej głowy. Podobne ceny występują we Wrocławiu czy Szczecinie i rozpoczynają się od 1 500 – 2 000 złotych.

Mikropigmentacja włosów na głowie - cała głowa
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Literatura:

  • Jabłońska S., Majewski S., Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, wyd. PZWL, Warszawa 2010
  • www.ishrs.org

Dodaj komentarz

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pacjentom, cierpiącym na łysienie, alternatywne sposoby odzyskania, przynajmniej wizualnie, utraconych włosów na skórze głowy. Rekompensata ta jest możliwa dzięki zastosowaniu procedury... więcej »

Co to jest mikropigmentacja włosów HFS

Co to jest mikropigmentacja włosów HFS

Mikropigmentacja włosów metodą HFS pozwala na stworzenie perfekcyjnego wrażenia krótko ostrzyżonej fryzury. To idealna opcja dla osób, które zmagają się z łysieniem, i chcą uniknąć kosztownej, i nie zawsze przynoszącej pożądane efekty... więcej »

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.