Odmładzanie pochwy laserem

Procesy starzenia się oraz porody naturalne prowadzą do rozluźnienia tkanek miednicy mniejszej, w tym pochwy, co może być przyczyną szeregu dolegliwości zarówno natury zdrowotnej jak i seksualnej. Laserowe obkurczanie pochwy szybko i bezboleśnie regeneruje tkanki pochwy przyczyniając się do poprawy komfortu życia.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Zespół rozluźnienia pochwy (Vaginal Relaxation Syndrome, VRS) ma kilka przyczyn. Jedną z nich jest poród naturalny, w czasie którego dochodzi do rozciągnięcia pochwy, a organizm kobiecy niejednokrotnie nie potrafi efektywnie zregenerować mikrouszkodzeń poporodowych. Drugą przyczyną są naturalne procesy starzenia się. Włókna kolagenu i elastyny tracą swą sprężystość, a przez to tkanki stają się wiotkie i nadmiernie rozciągliwe.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Zespół rozluźnienia pochwy charakteryzuje się wieloma dolegliwościami
. Kobiety subiektywnie odczuwają nadmierną wiotkość pochwy i otaczających tkanek. Czasem dochodzi do nietrzymania wydzieliny z pochwy, co jest powodem trudności z utrzymaniem prawidłowej higieny. U części pacjentek występuje nietrzymanie moczu. Spada też jakość współżycia seksualnego i satysfakcja ze stosunków.

Odmładzanie pochwy laserem ma na celu przywrócenie prawidłowej elastyczności i jędrności ścian pochwy. Zabieg przeprowadzany jest ambulatoryjnie i nie wymaga znieczulenia. Przed zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne. Podczas zabiegu do pochwy wprowadza się specjalnie zaprojektowaną głowicę lasera, a następnie naświetla pulsami światła laserowego jej ściany i ujście. Ciepło wytworzone podczas zabiegu napina włókna kolagenowe i stymuluje przebudowę tkanki łącznej. Poprawia się napięcie ścian pochwy, a śluzówka jest bardziej nawilżona i elastyczna. Zabieg trwa około 10 minut, a pozytywne efekty utrzymują się około dwóch lat lub do następnego porodu. Ćwiczenie mięśni Kegla wydłuża trwałość efektów zabiegu. Zabieg nie jest obciążający i kobieta od razu może wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka dni zaleca się nosić podpaski z powodu przesięku płynu surowiczego. Współżycie można rozpocząć miesiąc po zabiegu.

Obecnie gabinety ginekologii estetycznej dysponują kilkoma laserami do rewitalizacji pochwy. Najbardziej popularnym jest laser frakcyjny CO2 Mona Lisa Touch. Laser ten został zaprojektowany przez włoską firmę DEKA. Równie popularne wydaje się być kompleksowe urządzenie Fotona SP Spectro lub Dynamic, które jest połączeniem dwóch rodzajów laserów. Laser Er:YAG używany jest do rewitalizacji pochwy, a laser Nd:YAG do chirurgii tkanek miękkich. Ostatnio przebojem zdobywa rynek laser Er:YAG Petite Lady Action II produkowany przez firmę Lutronic. Producenci laserów erbowo-yagowych szczycą się niższym ryzykiem wystąpienia uszkodzeń termicznych tkanek niż ma to miejsce przy zastosowaniu laserów CO2.

Odmładzanie pochwy laserem
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Szpital Eskulap w Osielsku niedaleko Bydgoszczy wykonuje zabiegi obkurczania pochwy laserem Fotona. Koszt pierwszego zabiegu wynosi 1900 złotych, a koszt kolejnych 1000 złotych. Centrum Medyczne w Częstochowie posiada laser Mona Lisa Touch, a cena jednego zabiegu wynosi 1500 złotych.

Dodaj komentarz

Kiedy wykonuje się zabieg laserowego odmładzania pochwy

Kiedy wykonuje się zabieg laserowego odmładzania pochwy

Zabiegi odmładzające wykonuje się zarówno w tych wyraźnie widocznych, jak i bardziej skrytych rejonach ciała. W przypadku tej drugiej okolicy wspomnieć można o laserowym odmładzaniu pochwy - procedurze, której przeprowadzenie wpływa zarówno na...

Laser MonaLisa Touch - co to jest i jakie ma zastosowanie

Laser MonaLisa Touch - co to jest i jakie ma zastosowanie

Nowatorskie zabiegi laserowe MonaLisa Touch znajdują szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej. Wskazania obejmują zwłaszcza przypadki poporodowej lub związanej z menopauzą wiotkości pochwy, leczenie nietrzymania moczu i korektę kształtu...

Laserowe leczenie atrofii pochwy u kobiet w wieku menopauzalnym

Laserowe leczenie atrofii pochwy u kobiet w wieku menopauzalnym

Atrofia pochwy jest dolegliwością, która najczęściej objawia się uczuciem suchości pochwy i wynika ze zmian zanikowych w obrębie błony śluzowej narządów rodnych kobiety. Zmiany te są spowodowane głównie zaburzeniem dotychczasowej równowagi...