Pelleve – lifting bez skalpela

Lifting twarzy to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Sprawia, że wyglądamy młodziej ale jak każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne ryzyko i wymaga długiej rekonwalescencji. W niektórych przypadkach jego bezinwazyjną alternatywą może być lifting Pelleve z użyciem fal radiowych.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Radiofrekwencja, czyli promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (od 3 Hz do 3 Thz) od lat znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Od niedawna zaczęła być także wykorzystywana w medycynie estetycznej jako alternatywa dla zabiegów z użyciem skalpela chirurgicznego przy redukcji tkanki tłuszczowej oraz odmładzania twarzy. Wykorzystywane do tego urządzenia wyposażone są w głowice emitujące fale radiowe o wysokiej częstotliwości (zwykle 0,5-0,7 Mhz) oraz specjalne systemy chłodzące, zapobiegające poparzeniu skóry. Im wyższa częstotliwość fali, tym głębokość wnikania promieniowania jest mniejsza. Jednym z systemów wykorzystujących radiofrekwencję w medycynie estetycznej jest Pelleve amerykańskiej firmy Ellman International Inc. - renomowanego producenta urządzeń wykorzystywanych w chirurgii, stomatologii oraz dermatologii.

System redukcji zmarszczek Pelleve

Wraz wiekiem i procesami starzenia się spada spada aktywność fibroblastów, czyli komórek odpowiadających m.in. za produkcję kolagenu w skórze. Włókna kolagenowe, których zadaniem jest utrzymanie elastyczności skóry zmieniają swoją strukturę i stają się wiotkie. Spada również zdolność skóry do zatrzymywania wody. Wtedy pojawiają się zmarszczki, przebarwienia a twarz zmienia swój owal.

Aparat systemu Pelleve

Terapia systemem Pelleve ma za zadanie zahamowanie tego stanu i skłonienie komórek skóry do zwiększenia produkcji kolagenu poprzez ich stymulację przy wykorzystaniu radiofrekwencji. Tkanka łączna w głębokich warstwach skóry jest w kontrolowany sposób podgrzewana emitowanymi przez specjalną głowicę falami radiowymi, co prowadzi do obkurczenia skóry i pobudzenia fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe - proces ten trwa ok. 2 miesięcy a jego efekty utrzymują się nawet do 3 lat. Po zabiegu skóra staje się zauważalnie gładsza i bardziej napięta, utrzymując jednocześnie naturalne rysy twarzy. Procedura jest bezpieczna, bezbolesna i nie pozostawia żadnych śladów - zastosowaniu fal radiowych towarzyszy jedynie odczucie gorąca w okolicy poddawanej zabiegowi a zaraz po jego zakończeniu można powrócić do codziennej aktywności.

Za pomocą liftingu z wykorzystaniem radiofrekwencji Pelleve odmłodzić i uelastycznić można m.in.

  • skórę twarzy, dekolt i podbródek
  • skórę brzucha po porodzie
  • skórę ramion oraz wewnętrznej powierzchni ud

Cena zabiegu Pelleve

Przykładowe ceny zabiegu w Centrum Medycyny Estetyczne "Estime" w Poznaniu wynoszą: 1700 zł za lifting twarzy, 1000 zł za szyję/dekolt, 800 zł za dłonie i 500 zł za zmarszczki wokół oczu/ust. Natomiast Centrum Estetyki Ciała w Katowicach oferuje lifting twarzy za 1800 zł, okolice oczu/ust za 800 zł, brzuch, pośladki i ramiona za 2000 zł oraz piersi za 2300 zł.

Dodaj komentarz

Lato - trudny czas dla skóry

Lato - trudny czas dla skóry

Okres letni jest szczególnie trudny dla naszej skóry, która w ciepłych miesiącach wymaga wyjątkowego traktowania. Upały, słońce, klimatyzacja – te i wiele innych czynników wpływa na spadek poziomu nawilżenia skóry, co przyczynia się do...

Odmładzanie twarzy urządzeniem Pelleve

Odmładzanie twarzy urządzeniem Pelleve

Proces starzenia się dotyczy każdego człowieka i jego skóry. W przypadku posiadania zmarszczek i jednoczesnego lęku przed igłami, operacją czy rekonwalescencją, wziąć pod uwagę można Pelleve – technikę odmładzania twarzy, która dzięki...

Jak działa Pelleve?

Jak działa Pelleve?

Zabieg uhonorowany nagrodą COSMOPOLITAN Prix de Beaute w kategorii najlepszy zabieg medycyny estetycznej w roku 2013 zasługuje na uwagę, bowiem pozwala na skuteczne i bezbolesne odmłodzenie wyglądu skóry bez użycia skalpela.