Plastyka powiek sposobem na odmłodzenie twarzy

Nie od dziś wiadomo, że wygląd oczu w dużej mierze wpływa na wygląd całej twarzy, a zmęczone spojrzenie, worki pod oczami czy ciężkie, opadające powieki potrafią skutecznie dodać nam nawet dziesięć lat. Na szczęście działa to także w drugą stronę: odmłodzenie okolicy oczu umożliwia odzyskanie świeżego, promiennego wyglądu, odmładzając twarz. Najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie trwałego efektu młodego spojrzenia jest zabieg plastyki powiek.

Operacje plastyczne powiek cieszą się ogromnym zainteresowaniem pacjentów i należą do najczęściej wykonywanych ingerencji z zakresu chirurgii plastycznej w obrębie twarzy. Według najnowszych statystyk Amerykańskiego Stowarzyszenia Estetycznej Chirurgii Plastycznej (American Society for Aesthetic Plastic Surgery, ASAPS), plastyka powiek znalazła się w na czwartym miejscu najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w 2016 roku – na ternie USA w ubiegłym roku przeprowadzono prawie 174 000 takich zabiegów. Według tej samej organizacji, to także najpopularniejsza operacja estetyczna twarzy: wyprzedza plastykę nosa (szóste miejsce), lifting twarzy (siódme miejsce) i plastykę uszu (jedenaste miejsce.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Plastyka chirurgiczna powiek jest chętnie wykonywana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. We wspomnianym rankingu najpopularniejszych operacji plastycznych w 2016 roku, operacje powiek znalazły się na piątym miejscu wśród operacji, najczęściej wykonywanych przez kobiety, i na trzecim miejscu wśród zabiegów, wybieranych przez mężczyzn. Na operacyjne odmłodzenie spojrzenia metodą chirurgicznej plastyki powiek najczęściej decydują się pacjenci w wieku 51-64 lata (46,5% wszystkich pacjentów; to także drugi najpopularniejszy – po liposukcji – zabieg w tej grupie wiekowej) oraz 35-50 lat (27,5% wszystkich osób, które wykonały zabieg).

Młodsze spojrzenie to młodsza twarz – o korzyściach chirurgicznej plastyki powiek

Operacja plastyczna powiek pozwala skutecznie odmłodzić twarz

Trudno się dziwić tak dużej popularności operacyjnej korekty powiek: zabieg taki jest stosunkowo mało inwazyjny, a przy tym pozwala osiągnąć nierzadko bardzo spektakularne efekty. Usunięcie luźno zwisającej skóry powiek oraz przepuklin tłuszczowych, przywrócenie powiekom napięcia i odpowiedniej elastyczności – to wszystko sprawia, że twarz wygląda wyraźnie młodziej, a dodatkowo efektami zabiegu można się cieszyć już po kilku tygodniach, kiedy zniknie opuchlizna pozabiegowa. Dodatkowo plastyka powiek to jeden z tych zabiegów, którego efekty niemal zawsze wywołują satysfakcję pacjentów: zdecydowana większość osób, które zdecydowały się na operację, jest zadowolona z rezultatów.

Chirurgiczna plastyka powiek to procedura, dedykowana szerokiej grupie osób. Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, już po trzydziestym roku życia w tym rejonie oczu zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra na powiekach traci napięcie i elastyczność, zaczynając opadać. Wszystkie te problemy skutecznie zlikwidować może właśnie operacja plastyczna powiek, która dotyczyć może zarówno powiek górnych (usuwa efekt „opadających powiek”, likwiduje przepukliny tłuszczowe, napina skórę i odmładza spojrzenie), jak i dolnych (likwiduje nadmiar skóry, tzw. worki pod oczami, a także gromadzącą się w tych okolicach tkankę tłuszczową).

Wszystko to sprawia, że efekty plastyki powiek – zarówno górnych, jak i dolnych – są na ogół bardzo widowiskowe: tym bardziej, im bardziej zwiotczała i pomarszczona była skóra okół oczu. Po zabiegu spojrzenie staje się bardziej wyraziste, oczy są lepiej widoczne, a cała twarz sprawia wrażenie wyraźnie odmłodzonej, a przy tym świeżej i wypoczętej. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że operacyjny lifting powiek górnych może w znaczący sposób poprawić jakość widzenia – dotyczy to tych osób, u których opadające powieki ograniczały pole widzenia, przechodząc za linię rzęs. Korzyści z zabiegu są więc natury tak estetycznej, jak i zdrowotnej.

Operacja plastyczna najskuteczniejsza w odmładzaniu oczu

Opadające powieki mogą nie tylko wpływać na wygląd twarzy, ale też utrudniać widzenie

We współczesnej chirurgii estetycznej – podobnie zresztą, jak we wszystkich dziedzinach chirurgii – dominuje trend poszukiwania coraz mniej inwazyjnych technik zabiegowych, pozwalających zmniejszyć ingerencję w tkanki, obniżyć ryzyko komplikacji pozabiegowych i skrócić okres rekonwalescencji. Podobną tendencję można zauważyć także w przypadku zabiegów, odmładzających okolicę oczu: obok klasycznej, chirurgicznej plastyki powiek mamy też do wyboru zabieg laserowego resurfacingu skóry powiek, odmładzanie powiek urządzeniem Plexr oraz mezoterapię igłową, a także podnoszenie powiek przy pomocy biowchłanialnych nici.

Wszystkie te zabiegi cechują się znacznie mniejszym stopniem inwazyjności, jednak to wciąż operacja plastyczna pozwala na uzyskanie najwyraźniejszych, a przy tym najbardziej trwałych efektów. Prawidłowo przeprowadzona chirurgiczna plastyka powiek zapewnia młodsze spojrzenie na okres kilkunastu lat, pozwala także skutecznie zlikwidować problem nawet mocno opadających powiek, co często nie jest możliwe przy pomocy mniej inwazyjnych technik, które jedynie napinają i unoszą skórę oraz stymulują produkcję nowego kolagenu.

Blizny po operacji ukryte są w załamaniach skóry powiek, przez co są niewidoczne

Warto także zwrócić uwagi na fakt, że choć klasyczna plastyka powiek jest procedurą bardziej inwazyjną niż inne techniki odmładzania tej okolicy twarzy, wymienione powyżej, wciąż pozostaje stosunkowo prostym, mało obciążającym dla pacjenta zabiegiem. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, blizny ukryte są w załamaniu powiek i przez to praktycznie niewidoczne, a odsetek powikłań pooperacyjnych jest bardzo niski. I choć nie jest to zabieg tani – cena plastyki powiek (dolnych lub górnych), w zależności od miasta i placówki, waha się w przedziale 3 000 – 4 500 zł – to, biorąc pod uwagę jego spektakularne efekty, można z pewnością uznać, że będą to dobrze wydane pieniądze.

Plastyka chirurgiczna powiek górnych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.asaps.org;

Autor:

Dodaj komentarz

Korekcja opadających powiek: operacja a metody małoinwazyjne

Korekcja opadających powiek: operacja a metody małoinwazyjne

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek, to nieodmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Likwidacja problemu opadających powiek potrafi spektakularnie odmłodzić nie tylko spojrzenie, ale i całą twarz, odejmując nam co...

Plastyka chirurgiczna a inne metody odmładzania powiek górnych

Plastyka chirurgiczna a inne metody odmładzania powiek górnych

Oczy, jak żaden inny element twarzy, zdradzają nasz wiek. Opadające powieki i worki pod oczami sprawiają, że spojrzenie staje się smutne i zgaszone, a cała twarz wygląda co najmniej o kilka lat starzej. Jednak te efekty upływającego czasu można...