Powiększanie piersi implantami - cena zabiegu w Polsce i za granicą

Zabiegi powiększenia piersi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród kobiet. Zainteresowane nimi klientki gabinetów medycyny estetycznej mają do wyboru kilka różnych metod, jednak żadna z nich nie jest tak efektowna i długotrwała jak wszczepienie implantów. Wbrew pozorom, nie jest to wcale metoda najdroższa.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Najstarszym i do dziś najpowszechniej stosowanym sposobem powiększenia piersi jest klasyczna operacja chirurgiczna, zwana przez lekarzy augmentacją. Polega ona wszczepieniu pod mięsień lub gruczoł piersiowy implantów (protez), mających za zadanie korekcję rozmiaru i kształtu biustu. Mimo, że metoda jest na pierwszy rzut oka wyraźnie droższa od alternatywnych rozwiązań, to jednak dokładniejsza analiza wskazuje, że niekoniecznie musi to być prawda. Przykładowo, efekt powiększenia biustu za pomocą żelu Macrolane utrzymuje się około 1 roku, zaś przy wykorzystaniu własnego tłuszczu pacjentki przez ok. 2-3 lata. Producenci nowoczesnych implantów piersiowych dają na nie dożywotnią gwarancję a zatem – o ile implant nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku urazu, nie przemieści się, bądź sama pacjentka nie zechce go wymienić na nowy (większy) – procedury nie trzeba powtarzać. Oznacza to jednorazowy wydatek na przeprowadzenie zabiegu i tym samym najdroższa metoda powiększenia piersi w rezultacie okazuje się być najtańszą.

Co wpływa na cenę zabiegu powiększania piersi

Ceny augmentacji z wykorzystaniem implantów piersi w Polsce zawierają się zwykle w przedziale od 8 do 16 tys. zł a na ich wysokość wpływ ma kilka czynników, wśród których największe znaczenie mają:

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

  • rodzaj implantów – implanty okrągłe zwykle są tańsze od anatomicznych (w kształcie łezki). Pewne znaczenie ma także marka implantu - najpopularniejsze i jednocześnie najdroższe są implanty amerykańskich firm Mentor i Allergan, nieco tańsze oferuje firma Silimed. Wpływu na cenę nie ma za to rozmiar wkładki (nie licząc skrajnie dużej "rozmiarówki").
  • pracochłonność zabiegu – operacja powiększenia biustu implantami przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 1,5-2 godzin i wymaga pracy chirurga plastycznego, anestezjologa, instrumentariuszki i asystentki. Pacjentka pozostaje w szpitalu 1-3 dni po zabiegu a po ok. 7 dniach czeka ją kolejna wizyta związana ze zdjęciem szwów.

Nie bez wpływu na cenę zabiegu pozostaje renoma kliniki oraz doświadczenie przeprowadzającego operację chirurga plastycznego. Dodatkowym kosztem będzie również przeprowadzenie badań wstępnych oraz rehabilitacja po zabiegu.

Powiększanie piersi implantami - gdzie i za ile?

Operacja powiększenia piersi implantami anatomicznymi w szczecińskiej klinice AMC Art Medical Center kosztuje 15 tys. złotych (w cenę wliczają się 2 doby pobytu w ośrodku oraz przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym).

W klinice Dr Olender Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej w miejscowości Żarki Letnisko za powiększenie piersi implantami anatomicznymi firm Mentor lub Allergan zapłacić trzeba 14,5 tys. złotych. Zabieg z użyciem implantów okrągłych tych samych marek kosztuje 12,5 tys. zł, zaś w oparciu o protezy firmy Silimed (zarówno okrągłe jak i anatomiczne) to koszt 11,9 tys. zł.

W Ośrodku Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego w Lublinie oraz filiach w Nałęczowie i Rzeszowie cena powiększenia biustu przy użyciu silikonowych implantów waha się od 12 do 15 tys. zł.

Ceny augmentacji piersi przy pomocy implantów za granicą

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi ceny wszczepienia implantów silikonowych w Polsce można uznać za niewygórowane. W Stanach Zjednoczonych koszt zabiegu rozpoczyna się średnio od $4,400 (dr Greg Ratliff, Tulsa w Oklahomie), ale może wynieść nawet $11,000 (dr Louis L. Strock w Fort Worth w Teksasie).

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Nieco taniej niż w Polsce operacje piersi przeprowadzają kliniki w Czechach oraz Obwodzie Kaliningradzkim. Zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej kliniki Polmedicana w Brnie cena augmentacji zaczyna się już od 2100 € (8,6 tys. zł), zaś w rosyjskiej klinice "Brazylia" w Kaliningradzie od 1900 € (7,8 tys. zł).

Komentarze (1)

Alina Plaskiewicz5 4 lata temu

Witam powiększenie piersi w Sztokholmie kosztuje 44000 tys kr to jest cena z ubezpieczeniem tzn gdyby wydała się jakaś infekcja czy coś innego to już za następną operacje nie płacimy. Odpowiedz

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Wielkość kobiecych piersi ma wpływ na całą sylwetkę – w dużej mierze to właśnie na ich podstawie określa się, czy kobieta jest atrakcyjna. Zabiegi powiększania piersi umożliwiają trwałe zwiększenie rozmiaru biustu, a efekt operacji jest...

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

No więc zdecydowałaś się na zabieg powiększania piersi. Jesteś prawie pewna, że chcesz zwiększyć rozmiar swojego biustu przy pomocy implantów. Czas więc zacząć gromadzić dane na temat tej techniki augmentacji piersi. Jakie są rodzaje...

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie biustu od lat nieodmienni znajduje się w czołówce najchętniej przeprowadzanych procedur chirurgii plastycznej, co każdego roku potwierdzają statystyki światowych towarzystw chirurgii plastycznej. Przykładowo, w samych tylko Stanach...