Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Wykorzystanie własnego tłuszczu pacjentki do powiększenia biustu to zabieg niosący ze sobą wymierne korzyści. Piersi zwiększają swój rozmiar naturalnie, bez konieczności wszczepiania ciała obcego w postaci protezy silikonowej, rekonwalescencja jest znacznie krótsza i mniej bolesna a dodatkowo przeprowadzona liposukcja modeluje sylwetkę.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem, tzw. lipomodelling, to zabieg będący interesującą alternatywą dla wszczepienia implantów silikonowych lub wypełnionych solą fizjologiczną. Jest to także uznana na świecie metoda rekonstrukcyjna piersi po mastektomii i leczeniu raka piersi. Istotą zabiegu jest przeszczepienie komórek tłuszczowych do tkanek gruczołu piersiowego.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »
Do jego dwóch głównych zalet zaliczyć można:

  • możliwość uzyskania umiarkowanego, ale naturalnego powiększenia piersi, bez użycia materiału obcego i ryzyka sztucznego wyglądu biustu
  • wymodelowanie i poprawę wyglądu obszarów ciała z których pobierany jest tłuszcz do wypełnienia.

Procedura lipomodellingu jest zabiegiem operacyjnym, przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym i składa się z dwóch etapów.

Pierwszym z nich jest liposukcja, czyli miejscowe odessanie tkanki tłuszczowej z obszarów w których występuje ona w nadmiarze (brzuch, biodra, pośladki) a następnie jej odwirowanie i oczyszczenie z płynnych frakcji.

W drugim etapie pozyskany "czysty tłuszcz" poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami o średnicy od 1,2 do 1,8 mm aplikowany jest pasmami pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego oraz wokół piersi.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem -stan przed i po zabiegu

Zabieg wymaga jedynie krótkiej, trwajacej od 12 do 24 godzin hospitalizacji, jego efekty utrzymują się przez wiele lat a powiększone piersi wyglądają bardziej naturalnie niż w przypadku stosowania protez silikonowych. Największym minusem tej metody jest ograniczona ilość tłuszczu, który można zaaplikować w trakcie zabiegu – jego nadmierna ilość mogłaby się się nie przyjąć i zostać wchłonięta przez organizm. Jednorazowo przeprowadzony zabieg pozwala na powiększenie piersi średnio o 1 rozmiar. Aby uzyskać większy efekt procedura musi zostać powtórzona – nie wcześniej jednak niż po 2-3 miesiącach.

Od 2008 r. dostępna jest także udoskonalona, wersja zabiegu zwana metodą CAL (Cell Assisted Lipotransfer). W opracowanej przez japońskiego chirurga dr Yoshimurę technice podawany do piersi tłuszcz wzbogacony został o wyodrębnione z tkanki tłuszczowej komórki macierzyste ADSC (Adipose Derived Stem Cells). Pozwala to tłuszczowi lepiej "przyjąć" się w piersiach i tym samym uzyskać bardziej trwałe efekty przy jednoczesnym wszczepieniu większej jego ilości niż w klasycznym lipofillingu.

Ile kosztuje powiększanie piersi własnym tłuszczem?

Cena zabiegu zależy głównie od stopnia trudności pozyskania tłuszczu – od ilości obszarów które należy poddać liposukcji, aby uzyskać potrzebną do powiększenia piersi własnym tłuszczem ilość materiału. W przypadku stosunkowo szczupłych kobiet konieczne będzie "odessanie" większej ilości miejsc na ciele (np. tułów i uda) a tym samym koszty całej procedury wzrosną.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

W Lublinie ceny zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem zaczynają się od 10000 zł, klinka w Łodzi wycenia "klasyczną" procedurę lipomodellingu na 9000-13000 zł, zaś zabieg metodą CAL na 14000-18000 zł.

Dodaj komentarz

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała możliwe jest z zastosowaniem różnych technik zabiegowych. Do kształtowania piersi, pośladków czy łydek wykorzystuje się specjalne silikonowe implanty, coraz częściej jednak sztuczne wkładki zastępowane są materiałem,... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska