Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Wykorzystanie własnego tłuszczu pacjentki do powiększenia biustu to zabieg niosący ze sobą wymierne korzyści. Piersi zwiększają swój rozmiar naturalnie, bez konieczności wszczepiania ciała obcego w postaci protezy silikonowej, rekonwalescencja jest znacznie krótsza i mniej bolesna a dodatkowo przeprowadzona liposukcja modeluje sylwetkę.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem, tzw. lipomodelling, to zabieg będący interesującą alternatywą dla wszczepienia implantów silikonowych lub wypełnionych solą fizjologiczną. Jest to także uznana na świecie metoda rekonstrukcyjna piersi po mastektomii i leczeniu raka piersi. Istotą zabiegu jest przeszczepienie komórek tłuszczowych do tkanek gruczołu piersiowego.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »
Do jego dwóch głównych zalet zaliczyć można:

  • możliwość uzyskania umiarkowanego, ale naturalnego powiększenia piersi, bez użycia materiału obcego i ryzyka sztucznego wyglądu biustu
  • wymodelowanie i poprawę wyglądu obszarów ciała z których pobierany jest tłuszcz do wypełnienia.

Procedura lipomodellingu jest zabiegiem operacyjnym, przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym i składa się z dwóch etapów.

Pierwszym z nich jest liposukcja, czyli miejscowe odessanie tkanki tłuszczowej z obszarów w których występuje ona w nadmiarze (brzuch, biodra, pośladki) a następnie jej odwirowanie i oczyszczenie z płynnych frakcji.

W drugim etapie pozyskany "czysty tłuszcz" poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami o średnicy od 1,2 do 1,8 mm aplikowany jest pasmami pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego oraz wokół piersi.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem -stan przed i po zabiegu

Zabieg wymaga jedynie krótkiej, trwajacej od 12 do 24 godzin hospitalizacji, jego efekty utrzymują się przez wiele lat a powiększone piersi wyglądają bardziej naturalnie niż w przypadku stosowania protez silikonowych. Największym minusem tej metody jest ograniczona ilość tłuszczu, który można zaaplikować w trakcie zabiegu – jego nadmierna ilość mogłaby się się nie przyjąć i zostać wchłonięta przez organizm. Jednorazowo przeprowadzony zabieg pozwala na powiększenie piersi średnio o 1 rozmiar. Aby uzyskać większy efekt procedura musi zostać powtórzona – nie wcześniej jednak niż po 2-3 miesiącach.

Od 2008 r. dostępna jest także udoskonalona, wersja zabiegu zwana metodą CAL (Cell Assisted Lipotransfer). W opracowanej przez japońskiego chirurga dr Yoshimurę technice podawany do piersi tłuszcz wzbogacony został o wyodrębnione z tkanki tłuszczowej komórki macierzyste ADSC (Adipose Derived Stem Cells). Pozwala to tłuszczowi lepiej "przyjąć" się w piersiach i tym samym uzyskać bardziej trwałe efekty przy jednoczesnym wszczepieniu większej jego ilości niż w klasycznym lipofillingu.

Ile kosztuje powiększanie piersi własnym tłuszczem?

Cena zabiegu zależy głównie od stopnia trudności pozyskania tłuszczu – od ilości obszarów które należy poddać liposukcji, aby uzyskać potrzebną do powiększenia piersi własnym tłuszczem ilość materiału. W przypadku stosunkowo szczupłych kobiet konieczne będzie "odessanie" większej ilości miejsc na ciele (np. tułów i uda) a tym samym koszty całej procedury wzrosną.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

W Lublinie ceny zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem zaczynają się od 10000 zł, klinka w Łodzi wycenia "klasyczną" procedurę lipomodellingu na 9000-13000 zł, zaś zabieg metodą CAL na 14000-18000 zł.

Dodaj komentarz

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała możliwe jest z zastosowaniem różnych technik zabiegowych. Do kształtowania piersi, pośladków czy łydek wykorzystuje się specjalne silikonowe implanty, coraz częściej jednak sztuczne wkładki zastępowane są materiałem,...