Protege Intima - niechirurgiczne obkurczanie warg sromowych

Protege Intima - niechirurgiczne obkurczanie warg sromowych

Ginekologia estetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie, oferując kobietom wciąż nowe możliwości korekcji wyglądu miejsc intymnych bądź poprawę ich funkcjonalności. Jednym z najnowszych zabiegów z tej dziedziny medycyny jest Protégé Intima, czyli procedura niechirurgicznego obkurczania warg sromowych. W odróżnieniu od standardowej labioplastyki z wykorzystaniem skalpela nie wymaga rekonwalescencji i nie wiąże się z dyskomfortem pacjentek. Jest również bezbolesna.

Klasyczny zabieg korekcji kształtu bądź wielkości warg sromowych większych i mniejszych (labioplastyka), jest procedurą z dziedziny chirurgii estetycznej. Kobiety, które zdecydowały się na przejście operacji tego rodzaju, muszą liczyć się z bolesną rekonwalescencją oraz z dyskomfortem. Najnowszym osiągnięciem medycyny (a dokładniej ginekologii estetycznej) jest zabieg dający podobne efekty bez konieczności przechodzenia inwazyjnej operacji i długiego powrotu do codziennej aktywności – terapia z zastosowaniem Protégé Intima.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
To innowacyjne urządzenie, którego działanie opiera się na stymulacji naturalnej reakcji organizmu, czyli produkcji nowych włókien kolagenowych. Proces nosi nazwę remodelowania kolagenu, a sam zabieg stanowi atrakcyjną alternatywę dla kobiet, które nie chcą poddawać się standardowej labioplastyce.

Protégé Intima – przebieg i efekty zabiegu

W trakcie zabiegu z wykorzystaniem aparatu Protégé Intima ma miejsce proces termicznego pobudzenia fibroblastów – zarówno w strukturach skórnych, jak i podskórnych. W wyniku podrażnienia fibroblasty rozpoczynają intensywne produkowanie kolagenu, co przekłada się na uelastycznienie tkanek warg sromowych. W dalszym etapie leczenia dochodzi do remodelowania i kurczenia się warg sromowych.

Podczas zabiegu następuje miejscowe rozgrzanie wejścia do pochwy. Celem procedury jest pobudzenie unerwionych tkanek i zwiększenie przepływu krwi, co pociąga za sobą zwiększenie satysfakcji seksualnej pacjentek.

W celu uzyskania zadowalających wyników lekarze zalecają poddanie się serii czterech zabiegów w odstępie tygodniowym. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu należy ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny, zaburzenia krwi oraz wszczepiony rozrusznik serca. Nie powinny się mu poddawać również kobiety z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, chorobami kolagenowymi, a także z niewyleczonymi schorzeniami przenoszonymi drogą płciową.

Protege Intima - niechirurgiczne zmniejszanie warg sromowych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: btlestetyka

Dodaj komentarz

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Współcześnie istnieje coraz więcej technik rehabilitacji umożliwiających chorym stosunkowo szybki powrót do sprawności po wypadku komunikacyjnym, urazie czy udarze. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku –... więcej »

Tomografia CBCT 3D w stomatologii

Tomografia CBCT 3D w stomatologii

Tomografia CBCT 3D jest jedną z najnowocześniejszych metod diagnostyki obrazowej stosowanych m.in. w stomatologii. Pozwala precyzyjnie zaplanować leczenie kanałowe, protetyczne, jak również implantologiczne, a także zapobiec przykrym niespodziankom... więcej »

Pantomogram i Cefalometria

Pantomogram i Cefalometria

Diagnostyka obrazowa jest dzisiaj złotym standardem w stomatologii. Pozwala uzyskać dokładny obraz nie tylko zębów, ale także otaczających ich tkanek i kości, co zwiększa skuteczność leczenia ortodontycznego, protetycznego czy endodontycznego i... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.