Protege Intima - niechirurgiczne obkurczanie warg sromowych

Protege Intima - niechirurgiczne obkurczanie warg sromowych

Ginekologia estetyczna rozwija się w błyskawicznym tempie, oferując kobietom wciąż nowe możliwości korekcji wyglądu miejsc intymnych bądź poprawę ich funkcjonalności. Jednym z najnowszych zabiegów z tej dziedziny medycyny jest Protégé Intima, czyli procedura niechirurgicznego obkurczania warg sromowych. W odróżnieniu od standardowej labioplastyki z wykorzystaniem skalpela nie wymaga rekonwalescencji i nie wiąże się z dyskomfortem pacjentek. Jest również bezbolesna.

Klasyczny zabieg korekcji kształtu bądź wielkości warg sromowych większych i mniejszych (labioplastyka), jest procedurą z dziedziny chirurgii estetycznej. Kobiety, które zdecydowały się na przejście operacji tego rodzaju, muszą liczyć się z bolesną rekonwalescencją oraz z dyskomfortem. Najnowszym osiągnięciem medycyny (a dokładniej ginekologii estetycznej) jest zabieg dający podobne efekty bez konieczności przechodzenia inwazyjnej operacji i długiego powrotu do codziennej aktywności – terapia z zastosowaniem Protégé Intima.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
To innowacyjne urządzenie, którego działanie opiera się na stymulacji naturalnej reakcji organizmu, czyli produkcji nowych włókien kolagenowych. Proces nosi nazwę remodelowania kolagenu, a sam zabieg stanowi atrakcyjną alternatywę dla kobiet, które nie chcą poddawać się standardowej labioplastyce.

Protégé Intima – przebieg i efekty zabiegu

W trakcie zabiegu z wykorzystaniem aparatu Protégé Intima ma miejsce proces termicznego pobudzenia fibroblastów – zarówno w strukturach skórnych, jak i podskórnych. W wyniku podrażnienia fibroblasty rozpoczynają intensywne produkowanie kolagenu, co przekłada się na uelastycznienie tkanek warg sromowych. W dalszym etapie leczenia dochodzi do remodelowania i kurczenia się warg sromowych.

Podczas zabiegu następuje miejscowe rozgrzanie wejścia do pochwy. Celem procedury jest pobudzenie unerwionych tkanek i zwiększenie przepływu krwi, co pociąga za sobą zwiększenie satysfakcji seksualnej pacjentek.

W celu uzyskania zadowalających wyników lekarze zalecają poddanie się serii czterech zabiegów w odstępie tygodniowym. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu należy ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny, zaburzenia krwi oraz wszczepiony rozrusznik serca. Nie powinny się mu poddawać również kobiety z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, chorobami kolagenowymi, a także z niewyleczonymi schorzeniami przenoszonymi drogą płciową.

Źródło: btlestetyka

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska