Przeszczep włosów FUE u kobiet

Przeszczep włosów FUE u kobiet

Łysienie dotyka nie tylko mężczyzn - zdarza się również u kobiet. Dla pań jest to problem o wiele bardziej dotkliwy niż dla panów, gdyż bujne loki są elementem kobiecej urody. Utrata włosów jest więc nie tylko problemem medycznym, ale również stanowi duże obciążenie psychiczne i bywa przyczyną depresji.

U kobiet utrata włosów najczęściej spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi i określana jako łysienie androgenowe. Genetycznie uwarunkowana wrażliwość na jeden z męskich hormonów płciowych (dihydrotestosteron, DHT) powoduje zaburzenie wzrostu włosów. Choroba dotyczy najczęściej okolicy czubka głowy i znacznie rzadziej niż u mężczyzn prowadzi do utraty włosów w części czołowej, tzw. zakola. Włosy najpierw ulegają przerzedzeniu, a w końcowej fazie z korzeni wyrastają jedynie bezbarwne włosy meszkowate. Przyczyna łysienia plackowatego nie jest znana. Podejrzewa się, że nieprawidłowe działanie układu odpornościowego powoduje zaburzenie wzrostu włosów i ich utratę.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Na skórze głowy pojawiają się różnie umiejscowione ogniska wyłysienia o zróżnicowanej wielkości. Wśród innych czynników opowiedzianych na utratę włosów u kobiet są zaburzenia hormonalne związane z ciążą i antykoncepcją, niedobór żelaza, choroby narządów (np. tarczycy), czy nieprawidłowa pielęgnacja. W tych przypadkach usunięcie przyczyny przywraca prawidłowy wygląd, bez konieczności wdrażania dodatkowej terapii.

Skutecznym sposobem odbudowy włosów u kobiet dotkniętych łysieniem androgenowym średniego stopnia jest przeszczep włosów. W przypadku łysienia plackowatego przeszczepu nie poleca się. Obecnie wiele ośrodków medycyny estetycznej proponuje metodę FUE - Follicular Unit Extraction, podczas której następuje przeniesienie unitów mieszków włosowych ze zdrowej okolicy dawczej w miejsce okolicy objętej wyłysieniem, tj. okolicę biorczą. Zaletą tej metody jest fakt, że pobiera się włosy niewrażliwe na czynnik powodujący ich wypadanie, a to gwarantuje, że dobrze przyjmą się w nowym miejscu i pozostaną tam na stałe.

W łysieniu androgenowym mieszki pobiera się bocznych i potylicznej z części głowy, a wszczepia w okolicę jej czubka. U kobiet rzadziej niż u mężczyzn zachodzi potrzeba odbudowy owłosienia w okolicy czołowej i skroniowej. Cały proces jest zautomatyzowany i wykonywany przy pomocy urządzenia S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation). Mieszki włosowe pobiera się przy pomocy specjalnej sztancy o średnicy od 0,8 do 1,4 mm, a następnie wszczepia w okolicę objętą wyłysieniem. Do transportu graftów wykorzystuje się zmniejszone lub zwiększone ciśnienie. Dzięki temu ogranicza się znacznie odsetek uszkodzeń. W czasie trzygodzinnego zabiegu przenosi się od 400 do 800 unitów.

Przeszczep włosów FUE u kobiet
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Metoda S.A.F.E.R. może być z powodzeniem stosowana u kobiet, które cenią sobie bardzo dobry efekt kosmetyczny i brak blizn. Centrum Kosmetyczno-Dermatologiczne DERMED w Katowicach oferuje ten zabieg w cenie od 3,5 tys. złotych. Ośródek Medyczny OSTEOMED w Krakowie oferuje możliwość bezpłatnej konsultacji przez internet, a wstępna wycena przygotowywana jest na podstawie zdjęcia. Koszt przeszczepu jednego unita wynosi 13 złotych, jednak minimalna cena zabiegu ustalona jest również na poziomie 3,5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Transplantacja włosów u kobiet

Transplantacja włosów u kobiet

Piękne, gęste i błyszczące włosy stanowią prawdziwą ozdobę kobiety. Co jednak w sytuacji, gdy owe włosy zaczynają się gwałtownie przerzedzać, gdy na głowie pojawiają się prześwity? To traumatyczne przeżycie, ponieważ dla większości... więcej »

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Mało sportu, wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, nadwaga? Trzeba przyznać, że nasz kręgosłup nie ma z nami lekko. Według badań TNS1 nieco ponad 50 procent Polaków (po 55 r.ż.) narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości związane... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.