Regeneris - terapia osoczem bogatopłytkowym

Niegdyś terapia osoczem bogatopłytkowym była znana głównie sportowcom, u których leczono przy jego pomocy uszkodzenia chrząstki czy łokieć tenisisty. Dziś osocze wykorzystuje się nie tylko w ortopedii, ale i w chirurgii plastycznej, okulistyce, stomatologii i medycynie estetycznej. Zabiegi odmładzające z wykorzystaniem tej innowacyjnej techniki cieszą się dużym powodzeniem w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji.

Czas czytania
2 min.

Regeneris to nowatorski preparat zawierający komórki macierzyste i czynniki wzrostu krwi pacjenta. Jest w 100% kompatybilny z organizmem osoby poddanej zabiegowi z jego wykorzystaniem, co znacząco wpływa na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia skutków ubocznych terapii oraz reakcji alergicznych. Zabieg z użyciem Regeneris polega na tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (Autologous Cellular Regeneration, ACR), czyli regeneracji komórek skóry. Procedura z zastosowaniem preparatu jest zalecana pacjentom pragnącym skorygować zmarszczki i fałdy, a także zrewitalizować skórę dłoni, dekoltu, szyi lub twarzy.

Terapia osoczem bogatopłytkowym stymuluje skórę do regeneracji, dzięki czemu staje się bardziej jędrna, gładsza i elastyczna. Jej największym atutem prócz kompatybilności, jest brak ryzyka przeniesienia chorób zakaźnych oraz włóknienia tkanki. Ponadto zabiegi powtarza się co 2 lata, czyli o wiele rzadziej niż w przypadku sztucznych wypełniaczy. Regeneris jest również tańszy niż usługi z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego.

Na czym polega terapia skóry osoczem bogatopłytkowym?

Technika odmładzania wyglądu oparta na osoczu bogatopłytkowym daje długotrwałe efekty w rewitalizacji skóry, a jednocześnie wiąże się z brakiem ryzyka wystąpienia niepożądanych reakcji immunologicznych. Jak twierdzi prof. Paweł Surowiak z kliniki DermaMed we Wrocławiu, zastosowanie osocza bogatopłytkowego wpływa na nawilżenie skóry i znacząco spłyca zmarszczki. W wywiadzie udzielonym w 2012 roku portalowi rynekestetyczny.pl specjalista przyznaje, iż terapia z użyciem Regeneris w pewnym sensie oszukuje organizm pacjenta – płytki krwi „przesyłają” informację, że w miejscu podania preparatu jest rana. Wywołuje to podziały komórek, napływ do skóry komórek macierzystych oraz syntezę kolagenu i elastyny, a w efekcie wyraźne odmłodzenie wyglądu.

Terapia z użyciem Regeneris polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta. Lekarz pobiera jej ok. 8 ml, czyli mniej więcej tyle, ile przy oddawaniu krwi do badań. Następnym etapem procedury jest odwirowanie krwi w celu oddzielenia części zawierającej erytrocyty i leukocyty od osocza z frakcją bogatą w płytki krwi i dodanie do niej czynników aktywujących. Najczęściej ich funkcję pełni roztwór wapnia lub krzepnące osocze pacjenta. Gotową recepturę wstrzykuje się w wybrane obszary skóry. Iniekcje preparatu powodują aktywację fibroblastów i rozpoczęcie procesu odnowy komórek skóry. Powstają nowe włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra nabiera sprężystości i jędrności. Poprawie ulega jej gęstość, koloryt i stopień nawilżenia.

Źródło: rynekestetyczny, poradnikzdrowie

Inne przydatne linki


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

jazowy czeslaw 9 lata temu

2 zastrzyki prp do stawu biodrowego-zanik bólu Odpowiedz

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Osocze bogatopłytkowe

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…