Stomatologia - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii stomatologia z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: stomatolog

Nowy rok - nowa szansa dla zębów

Koniec i początek roku to czas opracowywania zestawu postanowień noworocznych, z których cześć – głównie, choć nie tylko w przypadku kobiet – dotyczy większej troski o własną urodę. W tym o zęby: chcemy je wybielić, wyprostować, uzupełnić lub po prostu nadgonić stomatologiczne zaniedbania, bo choć wydaje się, że kontrola dentystyczna raz na pół roku to wcale nie jest często, to jednak nawet na takie wizyty zazwyczaj nie starcza nam czasu. więcej »

Turystyka medyczna - jak Polska promuje swoje usługi medyczne?

W krótkim czasie Polska stała się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Europy, i wcale nie chodzi o mnogość zabytków i dóbr kulturalnych czy zapierające dech w piersiach krajobrazy. Obcokrajowcy coraz chętniej i coraz częściej przyjeżdżają do naszego kraju, aby w polskich klinikach poddać się leczeniu czy operacji. Szacuje się, że ten rynek jest wart w Polsce ponad 800 milionów złotych, nic więc dziwnego, że dokłada się wszelkich starań, aby skutecznie wypromować polskie usługi medyczne za granicą. więcej »

Turystyka medyczna w Polsce - jakie zabiegi były najpopularniejsze wśród obcokrajowców w 2015 roku

Według oficjalnych danych Izby Gospodarczej Turystyki Medycznej, każdego roku do naszego kraju przyjeżdża około 300 tysięcy turystów, zainteresowanych usługami medycznymi, oferowanymi przez polskie kliniki. Uważa się, że liczba ta może dodatkowo wzrastać rocznie o dziesięć procent. W czym tkwi sekret polskiej turystyki medycznej? Jakie zabiegi najchętniej wybierali obcokrajowcy w 2015 roku? więcej »

Implanty stomatologiczne na raty

Jeszcze kilka lat temu, w związku z wysokimi kosztami, leczenie implantologiczne było zarezerwowane tylko dla niewielkiego grona osób. Obecnie, w związku z możliwością ratalnej spłaty kosztów wszczepienia implantów, stało się ono dostępne dla każdego. Okres spłaty wynosi od 6 do nawet 60 miesięcy, a finansowanie pokrywa całkowite koszty leczenia. Do skorzystania z oferty wymagane jest jedynie posiadanie zdolności kredytowej. więcej »

Implanty zębów - czy są bezpieczne?

Dynamiczny postępujący rozwój medycyny i nauk pokrewnych sprawił, że stosowane na dzień dzisiejszy implanty zębów wykonywane są z tytanu, który bardzo dobrze integruje się z tkankami naszego własnego organizmu. Należy wziąć pod uwagę, że implanty zębów mają nam służyć przez wiele lat i w tym czasie oczekuje się od nich pełnej sprawności i niezawodności. więcej »

Jak działa laser biostymulacyjny wysokoenergetyczny

Lasery wysokoenergetyczne biostymulacyjne wykorzystują energię wiązki promieniowania podczerwonego, która to prowadzi m.in. do miejscowej poprawy krążenia, metabolizmu komórkowego, a także wpływa na zwiększenie aktywności fibroblastów. Lasery wysokoenergetyczne wspomagają naturalne zdolności organizmu do radzenia sobie z urazami, obrzękami czy zaburzeniami krążenia krwi i limfy, dzięki czemu są szeroko wykorzystywane w dzisiejszej medycynie. więcej »

Implanty zębowe Global D

Utrata jednego lub wielu zębów niesie z sobą konsekwencje zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Ubytek można jednak trwale uzupełnić, wykorzystując w tym celu tytanowe implanty. Tytan posiada zdolność zrastania się z kością, co zapewnia trwały i stabilny efekt zabiegu. Na rynku działa wiele firm, produkujących implanty. Jedną z nich jest francuska firma Global D, która wyróżnia się innowacyjnością oraz bogatą ofertą implantów, z których można dopasować odpowiedni indywidualnie dla każdego pacjenta. więcej »

Rodzaje implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne są niezwykle cennym odkryciem współczesnej stomatologii. Pozwalają nie tylko odbudować tak ważny w kontaktach międzyludzkich uśmiech, znajdują zastosowanie również w ortodoncji (czasowe implanty pozwalają skorygować zgryz) czy jako mocowanie dla wyjmowanych protez zębowych. W zależności od potrzeb danego pacjenta, indywidualnie dobierany jest odpowiedni typ wszczepianych struktur. więcej »

Jakie są wskazania do zabiegu wszczepienia implantu zęba?

Implantologia stomatologiczna jest jedną z najbardziej nowoczesnych, szybko rozwijających się dziedzin współczesnej stomatologii, która zajmuje się odbudową utraconych zębów. Zdrowy i piękny uśmiech odgrywa istotne znaczenie w życiu każdego człowieka, a najlepszym sposobem na jego uzyskanie jest wszczepienie implantów, co nie tylko dodaje pewności siebie, ale również poprawia komfort życia. więcej »

Co to jest implant zębowy?

Piękny i zdrowy uśmiech w dzisiejszym świecie odgrywa ogromne znaczenie, a najbardziej nowoczesnym i trwałym sposobem na jego odzyskanie są obecnie implanty zębowe. Z powodzeniem zastępują one brakujące zęby, dając poczucie komfortu i znacznie zwiększając pewność siebie. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.