Stomatologia - blog Tourmedica.pl

Blog dla pacjentów z kategorii stomatologia z najciekawszymi informacjami na temat leczenia oraz o lekarzach ze specjalizacją: stomatolog

Implanty - nowoczesne uzupełnienia protetyczne

Implanty stomatologiczne to przełomowa technologia umożliwiająca pacjentom odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu o naturalnym wyglądzie. Mogą stanowić podstawę pojedynczego zęba, jak również bazę dla kompleksowego uzupełnienia protetycznego. Są rozwiązaniem uniwersalnym, medycznie dostępnym dla większości pacjentów, bezpiecznym i bezbolesnym. Dają spektakularne efekty na wiele lat, warto zatem wiedzieć jakie są ich rodzaje, kto nie może z nich skorzystać, a także ile może kosztować taka implementacja. więcej »

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Implanty zębowe to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, coraz powszechniej stosowane w stomatologii do odtwarzania ubytków zębowych. Pozwalają odzyskać piękny, pełny uśmiech nie tylko osobom, które utraciły jeden ząb: z zastosowaniem implantów stomatologicznych można uzupełniać również większe braki zębowe, a także leczyć całkowite bezzębie. Implanty mają dodatkowo bardzo wiele zalet, a pod względem estetycznym są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. więcej »

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Piękny uśmiech to przede wszystkim uśmiech kompletny. Żadne wady uzębienia nie rzutują tak bardzo na nasz wygląd jak braki zębowe: zęby mogą mieć różne odcienie, nie muszą też być idealnie równe i proste, najważniejsze jednak, by podczas uśmiechu prezentować ich komplet. Co jednak, kiedy ząb musimy usunąć bądź stracimy go w innych okolicznościach? Perspektywa mało estetycznego uśmiechu to jedno, ale przecież braki w uzębieniu mogą również prowadzić do różnego rodzaju degeneracji, w tym zaburzeń symetrii twarzy, rozchwiania sąsiednich zębów czy problemów z żuciem. Nie ma jednak powodu do obaw: dentyści dysponują całym wachlarzem możliwości odtworzenia brakującego zęba, a jedną z nich są coraz popularniejsze implanty stomatologiczne. więcej »

Nowoczesna ortodoncja dla pięknych zębów

Twarz jest tym elementem naszego ciała, na którym w pierwszej kolejności skupia się uwaga rozmówców, a na niej uwagę przyciągają oczy, nos oraz usta. Dlatego też duże znaczenie dla naszej atrakcyjności i tego, jak odbierają nas inni, ma stan naszego uzębienia. I choć mogłoby się wydawać, że na kształt i rozmieszczenie zębów nie mamy wpływu, w rzeczywistości niemal każdy może mieć piękne, równe zęby – wszystko dzięki osiągnięciom współczesnej ortodoncji. więcej »

Nowy rok - nowa szansa dla zębów

Koniec i początek roku to czas opracowywania zestawu postanowień noworocznych, z których cześć – głównie, choć nie tylko w przypadku kobiet – dotyczy większej troski o własną urodę. W tym o zęby: chcemy je wybielić, wyprostować, uzupełnić lub po prostu nadgonić stomatologiczne zaniedbania, bo choć wydaje się, że kontrola dentystyczna raz na pół roku to wcale nie jest często, to jednak nawet na takie wizyty zazwyczaj nie starcza nam czasu. więcej »

Turystyka medyczna - jak Polska promuje swoje usługi medyczne?

W krótkim czasie Polska stała się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Europy, i wcale nie chodzi o mnogość zabytków i dóbr kulturalnych czy zapierające dech w piersiach krajobrazy. Obcokrajowcy coraz chętniej i coraz częściej przyjeżdżają do naszego kraju, aby w polskich klinikach poddać się leczeniu czy operacji. Szacuje się, że ten rynek jest wart w Polsce ponad 800 milionów złotych, nic więc dziwnego, że dokłada się wszelkich starań, aby skutecznie wypromować polskie usługi medyczne za granicą. więcej »

Turystyka medyczna w Polsce - jakie zabiegi były najpopularniejsze wśród obcokrajowców w 2015 roku

Według oficjalnych danych Izby Gospodarczej Turystyki Medycznej, każdego roku do naszego kraju przyjeżdża około 300 tysięcy turystów, zainteresowanych usługami medycznymi, oferowanymi przez polskie kliniki. Uważa się, że liczba ta może dodatkowo wzrastać rocznie o dziesięć procent. W czym tkwi sekret polskiej turystyki medycznej? Jakie zabiegi najchętniej wybierali obcokrajowcy w 2015 roku? więcej »

Implanty stomatologiczne na raty

Jeszcze kilka lat temu, w związku z wysokimi kosztami, leczenie implantologiczne było zarezerwowane tylko dla niewielkiego grona osób. Obecnie, w związku z możliwością ratalnej spłaty kosztów wszczepienia implantów, stało się ono dostępne dla każdego. Okres spłaty wynosi od 6 do nawet 60 miesięcy, a finansowanie pokrywa całkowite koszty leczenia. Do skorzystania z oferty wymagane jest jedynie posiadanie zdolności kredytowej. więcej »

Implanty zębów - czy są bezpieczne?

Dynamiczny postępujący rozwój medycyny i nauk pokrewnych sprawił, że stosowane na dzień dzisiejszy implanty zębów wykonywane są z tytanu, który bardzo dobrze integruje się z tkankami naszego własnego organizmu. Należy wziąć pod uwagę, że implanty zębów mają nam służyć przez wiele lat i w tym czasie oczekuje się od nich pełnej sprawności i niezawodności. więcej »

Jak działa laser biostymulacyjny wysokoenergetyczny

Lasery wysokoenergetyczne biostymulacyjne wykorzystują energię wiązki promieniowania podczerwonego, która to prowadzi m.in. do miejscowej poprawy krążenia, metabolizmu komórkowego, a także wpływa na zwiększenie aktywności fibroblastów. Lasery wysokoenergetyczne wspomagają naturalne zdolności organizmu do radzenia sobie z urazami, obrzękami czy zaburzeniami krążenia krwi i limfy, dzięki czemu są szeroko wykorzystywane w dzisiejszej medycynie. więcej »