Stomatologia - blog Tourmedica.pl - strona 2

Implanty zębowe Global D

Utrata jednego lub wielu zębów niesie z sobą konsekwencje zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Ubytek można jednak trwale uzupełnić, wykorzystując w tym celu tytanowe implanty. Tytan posiada zdolność zrastania się z kością, co zapewnia trwały i stabilny efekt zabiegu. Na rynku działa wiele firm, produkujących implanty. Jedną z nich jest francuska firma Global D, która wyróżnia się innowacyjnością oraz bogatą ofertą implantów, z których można dopasować odpowiedni indywidualnie dla każdego pacjenta. więcej »

Rodzaje implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne są niezwykle cennym odkryciem współczesnej stomatologii. Pozwalają nie tylko odbudować tak ważny w kontaktach międzyludzkich uśmiech, znajdują zastosowanie również w ortodoncji (czasowe implanty pozwalają skorygować zgryz) czy jako mocowanie dla wyjmowanych protez zębowych. W zależności od potrzeb danego pacjenta, indywidualnie dobierany jest odpowiedni typ wszczepianych struktur. więcej »

Jakie są wskazania do zabiegu wszczepienia implantu zęba?

Implantologia stomatologiczna jest jedną z najbardziej nowoczesnych, szybko rozwijających się dziedzin współczesnej stomatologii, która zajmuje się odbudową utraconych zębów. Zdrowy i piękny uśmiech odgrywa istotne znaczenie w życiu każdego człowieka, a najlepszym sposobem na jego uzyskanie jest wszczepienie implantów, co nie tylko dodaje pewności siebie, ale również poprawia komfort życia. więcej »

Co to jest implant zębowy?

Piękny i zdrowy uśmiech w dzisiejszym świecie odgrywa ogromne znaczenie, a najbardziej nowoczesnym i trwałym sposobem na jego odzyskanie są obecnie implanty zębowe. Z powodzeniem zastępują one brakujące zęby, dając poczucie komfortu i znacznie zwiększając pewność siebie. więcej »

Z czego zbudowane są implanty zębów

Historia takich implantów zębowych, jakie mamy dzisiaj, swój początek miała w latach 60. XX wieku. Pacjenci, których spotkała utrata ich naturalnych zębów kierują swoje zainteresowanie ku tej opcji leczenia m.in. z powodu jej trwałości oraz uzyskiwaniu naturalnego wyglądu odtwarzanych zębów. Efektywność metody wynika m.in. z zastosowanych w produkcji implantów materiałów. więcej »

Jak przebiega konsultacja implantologiczna

Implantologia jest nauką o implantach, o wprowadzaniu ich do organizmu, ich budowie i właściwościach. Jest ona najnowocześniejszą obecnie, i jednocześnie najbardziej naturalną metodą, pozwalającą rozwiązać problem braku pojedynczego lub kilku zębów. Implanty zapewniają najwyższy komfort użytkowania dzięki temu, że zastępują naturalne zęby - istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ile jest brakujących zębów, chociaż można zdecydować się jedynie na kilka wszczepów, które będą stanowić podparcie dla protez całkowitych. Na jaką metodę powinniśmy się zdecydować jest ustalane podczas konsultacji z lekarzem. więcej »

Zalecenia pozabiegowe po wszczepieniu implantu zęba

Wszczepienie implantu zębowego jest zabiegiem chirurgicznym i choć cechuje się minimalną inwazyjnością należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu w okresie pozabiegowym. Stosowanie się do zaleceń stomatologa umożliwi prawidłowy proces gojenia się rany,a także może uchronić przed ewentualnymi powikłaniami, które stanowią nieodłączne ryzyko każdej interwencji chirurgicznej. więcej »

Co to są implanty stomatologiczne?

Uśmiech stał się w dzisiejszych czasach swego rodzaju wizytówką. Zdrowe, ładne zęby z pewnością stanowią atut, jednakże utrzymanie ich w takiej kondycji nie jest proste - wszechobecna próchnica czy częsta paradontoza mogą powodować ich przedwczesną utratę. Spośród dostępnych metod uzupełniania braków, szczególną rolę pełnią implanty zębowe. więcej »

Dekortykacja – sposób na krzywe zęby

Według specjalistów z dziedziny ortodoncji, przyczyny nieprawidłowości zgryzu mogą mieć różne pochodzenie ( wewnętrzne i zewnętrzne). Większość deformacji w obrębie kości szczęki powstaje w okresie płodowym ( dziedziczność, choroby, urazy), ale również po urodzeniu (nieprawidłowe nawyki). Do niedawna, aby mieć zdrowe, piękne i własne zęby, stosowano terapię aparatem ortodontycznym. więcej »

Implanty zębowe Camlog

Utrata zębów to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny, oddziaływujący z czasem na zgryz, stawy żuchowowo-skroniowe, stan dziąseł oraz kości szczęki. Najefektywniejszym i dajacym najbardziej naturalne efekty rozwiązaniem jest w tym przypadku wykonanie uzupełnienia protetycznego na tytanowych implantach. Jednym z liderów europejskiego rynku rozwiazań implantologicznych jest szwajcarska firma Camlog. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.