Blog Tourmedica.pl - strona 3

Otyłość? Pomoże opaska na żołądek

30 Październik 2017

W XXI wieku otyłość to coraz poważniejszy problem – nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Otyłość sama w sobie jest chorobą, a do tego przyczynia się do rozwoju wielu innych schorzeń, w tym cukrzycy typu II i nadciśnienia tętniczego, nadmiar kilogramów obciąża też nasz układ kostny. Na każdym etapie otyłość można skutecznie leczyć - specjalizuje się w tym bariatria. Obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod zabiegowego leczenia otyłości jest opaskowanie żołądka. więcej »

Jakie są techniki transplantacji włosów?

25 Październik 2017

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie powinno wywoływać kompleksów, to jednak mężczyźni z widocznymi ubytkami w obrębie owłosienia głowy czują się starzej i uważają, że wyglądają na starszych, niż są w rzeczywistości. Dlatego uzupełnianie włosów cieszy się coraz większą popularnością, a jedną z metod na zagęszczenie włosów jest ich transplantacja. więcej »

Skleroterapia, czyli małoinwazyjne leczenie żylaków na nogach

23 Październik 2017

Poszerzone naczynka i niewielkie żylaki na nogach na ogół przeszkadzają nam tylko o tyle, o ile zaburzają ich estetyczny wygląd – zwykle nie myślimy o tym, że nawet małe żylaki mogą stanowić wstęp do poważnej choroby, jaką jest niewydolność żylna. Dlatego z leczeniem żylaków nie warto zwlekać, zwłaszcza, że do wyboru mamy wiele bardzo skutecznych, a przy tym małoinwazyjnych metod. Jedną z nich jest skleroterapia, czyli chemiczne zamykanie niedrożnych naczyń poprzez podanie środka obliterującego. więcej »

Przepuklina: schorzenie, którego nie wolno lekceważyć

18 Październik 2017

Choć interesujemy się swoim zdrowiem, coraz więcej wiemy o chorobach, wciąż uparcie lekceważymy niektóre schorzenia, nie dostrzegając konieczności ich leczenia. Tak jest chociażby z przepukliną, której często nie uważamy za „poważną” chorobę – ot, trochę nieestetyczna, ale czasem właściwie niewidoczna, ukryta pod ubraniem zmiana na ciele, która czasem boli, a czasem nie. Więc po co tracić czas i pieniądze na diagnostykę i leczenie? Tymczasem takie podejście może nas wiele kosztować, bo przepukliny nie należy lekceważyć. więcej »

Co warto wiedzieć o liposukcji?

16 Październik 2017

Szczupłe i zgrabne ciało jedni mogą mieć bez wysiłku, inni każdego dnia muszą o nie toczyć walkę z własnymi genami i słabościami. Czasami jednak ani dieta, ani regularna aktywność fizyczna nie są w stanie zwalczyć uporczywych „boczków” czy „chomików”, które stają się utrapieniem i tym bardziej zwracają uwagę w zgrabnym poza tym ciele. Czy jedyne wyjście w takiej sytuacji to poddać się, machnąć ręką i zaakceptować te niedoskonałości? Niekoniecznie. Można jeszcze skorzystać z liposukcji. więcej »

Wazektomia: nowoczesna męska antykoncepcja?

11 Październik 2017

Niechciana ciąża potrafi wywrócić życie do góry nogami, dlatego kwestia odpowiedniego zabezpieczenia ma dla wielu osób ogromne znaczenie. Choć prezerwatywy uznawane są za bardzo skuteczną metodę zapobiegania ciąży, dotychczas ciężar zabezpieczania się spoczywał na kobietach, zwłaszcza jeśli chodzi o środki, oddziałujące na organizm – czy to tabletki antykoncepcyjne, czy spirale czy implanty hormonalne skierowane są właśnie do pań. To się zmieniło, od kiedy na rynku pojawiła się nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn – wazektomia. więcej »

Abdominoplastyka jako sposób na modelowanie brzucha po ciąży

09 Październik 2017

Ciąża to okres w życiu kobiety, który obfituje w zmiany. Zmienia się także jej ciało, a zmiany, jakie zachodzą w organizmie podczas ciąży, po porodzie nie zawsze chcą się cofnąć. „Pamiątką” po ciąży bywa zbyt zaokrąglona sylwetka, zwłaszcza w okolicy brzucha, na którym dodatkowo pozostać może nieestetyczna, obwisła skóra. Takie defekty urody bywają przyczyną kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości, zwłaszcza u kobiet, którym zależy na szybkim powrocie do formy i wyglądu sprzed ciąży. więcej »

Gdy mężczyzna ma piersi

04 Październik 2017

Duże piersi to niezaprzeczalnie atut, jednak nie w przypadku, gdy pojawiają się u mężczyzny. A przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn zdarza się, i nosi nazwę ginekomastii. Duże piersi u przedstawicieli płci brzydkiej nierzadko są powodem kompleksów, przyczyniając się do obniżenia poczucia własnej wartości, wstydu i ograniczenia kontaktów towarzyskich. Skąd bierze się to schorzenie i w jaki sposób je leczyć? więcej »

Jaskra: jak ją rozpoznać i leczyć

02 Październik 2017

Jaskra to poważna choroba wzroku, która – nieleczona – może prowadzić nawet do jego całkowitej utraty. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (World Helath Organization – WHO), jest ona drugą, po zaćmie, przyczyną ślepoty na świecie. Jaskra jest nieuleczalna, a zmian, jakie zaszły pod jej wpływem, nie da się cofnąć. Możliwe jest jednak zahamowanie dalszych postępów choroby, dlatego warto wiedzieć, kto znajduje się w grupie ryzyka, by odpowiednio wcześnie podjąć leczenie. więcej »

Balon żołądkowy: małoinwazyjny zabieg bariatryczny

27 Wrzesień 2017

Statystyki nie pozostawiają złudzeń: Polacy są coraz bardziej otyli. Obecnie niemal połowa mieszkańców naszego kraju zmaga się z nadwagą i otyłością, a coroczne raporty wskazują, że problem narasta. Ponieważ dieta i ćwiczenia czasem zawodzą, wciąż trwają prace nad nowymi metodami leczenia otyłości. Coraz popularniejsze stają się też zabiegowe techniki walki z nadmiarem kilogramów, wśród nich małoinwazyjny zabieg balonikowania żołądka. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.