Terapie laserem wysokoenergetycznym

Lasery wysokoenergetyczne, o mocy nawet 50 razy większej niż w przypadku tzw. zimnych laserów, znajdują zastosowanie zwłaszcza w rehabilitacji i terapii zwyrodnienia stawów, bólów i urazów mięśni oraz ścięgień. Zabieg z ich użyciem redukuje objawy bólowe, poprawia mobilność i sprawność ruchową bez niepożądanych efektów ubocznych.

Efekty terapeutyczne oraz biostymulujące laseroterapii znane są medycynie już od lat sześćdziesiątych XX wieku i znalazły zastosowanie w różnych jej działach, m.in. chirurgii, okulistyce, dermatologii, urologii i wielu innych.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Szczególną odmianą laserów medycznych są tzw. lasery wysokoenergetyczne, charakteryzujące się zdolnością do stymulowania regeneracji i gojenia tkanek na poziomie komórkowym. Dzięki falom długości 810/980 nm i 1064 nm oraz mocy sięgającej nawet 12W (50-krotnie większej niż w przypadku tzw. zimnych laserów) pozwalają na głębokie przenikanie światła laserowego (do 12 cm), będąc tym samym skuteczną metodą terapeutyczną, możliwą do zastosowania praktycznie w każdym miejscu w obrębie ciała.

Spójne, monochromatyczne światło laserowe mocno stymuluje procesy gojenia oraz regeneracji większości tkanek biologicznych. W miarę jak obszar wymagający leczenia stopniowo odzyskuje prawidłowy stan, wraca również funkcjonalność i ustępuje ból. Jak dowodzą liczne badania, terapia laserem wysokoenergetycznym wykazuje dużą skuteczność zwłaszcza w przypadku takich dolegliwości jak:

  • przewlekłe zwyrodnienia stawów
  • bóle barków (zespół szyjno-barkowy, zespół bolesnego barku, uraz pierścienia rotatorów)
  • zapalenie kaletki (struktury pełniącej rolę "amortyzatora" pomiędzy ścięgnami i kością)
  • łokieć tenisisty i golfisty (mikrourazy i zmiany patologiczne przyczepu mięśni prostowników lub zginaczy przedramienia)
  • różnego rodzaju bóle kręgosłupa (choroba zwyrodnieniowa, dyskopatia, skurcze mięśni)
  • naciągnięcie i skurcze mięśni
  • zapalenie stawu kolanowego
  • zwichnięcie kostki i zniekształcenia piszczelowo-stępowe

Docierając do skóry światło lasera wysokoenergetycznego tworzy w tkance falę fotomechaniczną właściwą dla danej długości fali świetlnej. Powoduje ona mechaniczną stymulację wolnych zakończeń nerwowych i innych receptorów bólu w tkance podskórnej, blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym i przynosi natychmiastową ulgę. Dodatkowo, fala mechaniczna stymuluje miejscowo mikrokrążenie i pobudza drenaż limfatyczny danego obszaru. Łącząc biostymulację ze stymulacją mechaniczną laser wysokoenergetyczny leczy i regeneruje tkanki, będąc jednocześnie skutecznym i nieuzależniającym środkiem uśmierzenia bólu.

Terapia jest szybką i skuteczną metodą leczenia, niewywołującą efektów ubocznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.

Leczenie bólu laserem wysokoenergetycznym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Na podstawie: btlnet.pl

Autor:

Dodaj komentarz

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji

Lasery wysokoenergetyczne to urządzenia coraz powszechniej wykorzystywane w renomowanych klinikach i gabinetach rehabilitacyjnych. Doskonale nadają się do leczenia stanów chorobowych głęboko położonych mięśni, ścięgien i więzadeł....

Leczenie bólu laserem wysokoenergetycznym

Leczenie bólu laserem wysokoenergetycznym

Laser wysokoenergetyczny jest nową metodą leczenia, która przynosi ulgę w dolegliwościach pochodzenia mięśniowo-szkieletowego. Jest wysoce skuteczny szczególnie w zmniejszaniu bólu. Zabieg z użyciem lasera przyspiesza gojenie się ran, oraz...

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Chorobami kwalifikującymi się do całkowitej operacji tarczycy (łac. strumectomia totalis bilateralis), są między innymi nowotwory gruczołu tarczowego, wśród nich rak brodawkowaty, pęcherzykowy i rdzeniasty tarczycy, a także rak...