Terapie laserem wysokoenergetycznym

Terapie laserem wysokoenergetycznym

Lasery wysokoenergetyczne, o mocy nawet 50 razy większej niż w przypadku tzw. zimnych laserów, znajdują zastosowanie zwłaszcza w rehabilitacji i terapii zwyrodnienia stawów, bólów i urazów mięśni oraz ścięgień. Zabieg z ich użyciem redukuje objawy bólowe, poprawia mobilność i sprawność ruchową bez niepożądanych efektów ubocznych.

Efekty terapeutyczne oraz biostymulujące laseroterapii znane są medycynie już od lat sześćdziesiątych XX wieku i znalazły zastosowanie w różnych jej działach, m.in. chirurgii, okulistyce, dermatologii, urologii i wielu innych.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Szczególną odmianą laserów medycznych są tzw. lasery wysokoenergetyczne, charakteryzujące się zdolnością do stymulowania regeneracji i gojenia tkanek na poziomie komórkowym. Dzięki falom długości 810/980 nm i 1064 nm oraz mocy sięgającej nawet 12W (50-krotnie większej niż w przypadku tzw. zimnych laserów) pozwalają na głębokie przenikanie światła laserowego (do 12 cm), będąc tym samym skuteczną metodą terapeutyczną, możliwą do zastosowania praktycznie w każdym miejscu w obrębie ciała.

Spójne, monochromatyczne światło laserowe mocno stymuluje procesy gojenia oraz regeneracji większości tkanek biologicznych. W miarę jak obszar wymagający leczenia stopniowo odzyskuje prawidłowy stan, wraca również funkcjonalność i ustępuje ból. Jak dowodzą liczne badania, terapia laserem wysokoenergetycznym wykazuje dużą skuteczność zwłaszcza w przypadku takich dolegliwości jak:

  • przewlekłe zwyrodnienia stawów
  • bóle barków (zespół szyjno-barkowy, zespół bolesnego barku, uraz pierścienia rotatorów)
  • zapalenie kaletki (struktury pełniącej rolę "amortyzatora" pomiędzy ścięgnami i kością)
  • łokieć tenisisty i golfisty (mikrourazy i zmiany patologiczne przyczepu mięśni prostowników lub zginaczy przedramienia)
  • różnego rodzaju bóle kręgosłupa (choroba zwyrodnieniowa, dyskopatia, skurcze mięśni)
  • naciągnięcie i skurcze mięśni
  • zapalenie stawu kolanowego
  • zwichnięcie kostki i zniekształcenia piszczelowo-stępowe

Docierając do skóry światło lasera wysokoenergetycznego tworzy w tkance falę fotomechaniczną właściwą dla danej długości fali świetlnej. Powoduje ona mechaniczną stymulację wolnych zakończeń nerwowych i innych receptorów bólu w tkance podskórnej, blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym i przynosi natychmiastową ulgę. Dodatkowo, fala mechaniczna stymuluje miejscowo mikrokrążenie i pobudza drenaż limfatyczny danego obszaru. Łącząc biostymulację ze stymulacją mechaniczną laser wysokoenergetyczny leczy i regeneruje tkanki, będąc jednocześnie skutecznym i nieuzależniającym środkiem uśmierzenia bólu.

Terapia jest szybką i skuteczną metodą leczenia, niewywołującą efektów ubocznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.

Leczenie bólu laserem wysokoenergetycznym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Na podstawie: btlnet.pl

Dodaj komentarz

Leczenie bólu laserem wysokoenergetycznym

Leczenie bólu laserem wysokoenergetycznym

Laser wysokoenergetyczny jest nową metodą leczenia, która przynosi ulgę w dolegliwościach pochodzenia mięśniowo-szkieletowego. Jest wysoce skuteczny szczególnie w zmniejszaniu bólu. Zabieg z użyciem lasera przyspiesza gojenie się ran, oraz... więcej »

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Współcześnie istnieje coraz więcej technik rehabilitacji umożliwiających chorym stosunkowo szybki powrót do sprawności po wypadku komunikacyjnym, urazie czy udarze. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku –... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.