SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Transplantacja włosów metodą SAFER

Transplantacja włosów metodą SAFER

Łysienie to dla pacjentów jeden z najpoważniejszych problemów związanych z włosami, a dla lekarzy schorzenie trudne do leczenia. Francuska firma Medicamat zaoferowała pacjentom nowoczesną metodę przeszczepu włosów S.A.F.E.R. Dzięki niej zabieg transplantacji włosów jest krótki, a efekty bardzo dobre.

Zabieg rekonstrukcji owłosienia przeprowadzany jest najczęściej u osób cierpiących na łysienie androgenowe. Rekonstrukcję włosów przeprowadza się także u pacjentów w obszarze blizn po wypadkach, zabiegach operacyjnych lub radioterapii. Włosy można również przeszczepiać w obrębie brwi, rzęs, skóry twarzy i innych okolic ciała. Odtwarzanie włosów na klatce piersiowej jest elementem kompleksowej terapii u transwestytów.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Leczenie łysienia poprzez zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany jest z wykorzystaniem elektropneumatycznego urządzenia o nazwie S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation). W czasie zabiegu zespoły mieszków włosowych (tzw. unity) przenosi się z okolicy dawczej, którą w przypadku łysienia androgenowego jest boczna i tylna część głowy, w okolicę biorczą, tj. czołową i centralną część głowy. W pierwszym etapie pobiera się mieszki włosowe. W tym celu lekarz za pomocą metalowej sztancy wykonuje płytkie na 1 mm nakłucie, a następnie mieszki włosowe są zasysane i trafiają do specjalnej komory. Etap ten znacznie różni się od starszych metod, w których wykonywano głębsze nakłucia, a mieszki włosowe pobierano ręcznie metalowymi szczypczykami. Po wyjęciu unitów z komory są one segregowane i układane na jałowych wilgotnych gazikach, gdzie czekają na implantację. W następnym kroku zespoły mieszków włosowych są ponownie za pomocą podciśnienia pobierane do urządzenia. Implantacja przeprowadzana jest z wykorzystaniem pistoletu pneumatycznego. Cały zabieg trwa około 2-3 godziny. W tym czasie przeszczepia się od 400 do 800 unitów, tj. 1000-2000 włosów. Dzięki zastosowaniu podciśnienia metoda S.A.F.E.R. jest minimalnie inwazyjna. Zabieg jest szybki i bardzo efektywny. Pneumatyczny transport mieszków włosowych nie tylko przyspiesza zabieg, ale również eliminuje ich uszkodzenia.

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do zabiegu. Jedyne wymaganie to krótkie obcięcie włosów okolicy dawczej. Przeszczepianie włosów metodą S.A.F.E.R. przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie niebolesny dla pacjenta. Po transplantacji pacjent może praktycznie natychmiast powrócić do swojej codziennej aktywności. Jedynym zaleceniem jest unikanie przez kilka dni uprawiania sportu, wykonywania wysiłku fizycznego i zakładania kasku.

Pobieranie unitów do przeszczepu metodą S.A.F.E.R.

Trwałe efekty rekonstrukcji włosów widoczne są dopiero po półrocznym okresie, co uzależnione jest od powolnego wzrostu włosa (1 cm miesięcznie). Natomiast zaraz po zabiegu często dochodzi do całkowitego lub częściowego wypadnięcia przeszczepionych włosów. Jest to zjawisko normalne i wiąże się z procesem przyjmowania się przeszczepów. Dużą zaletą tej metody jest brak blizn. Komplikacje po zabiegu są rzadkie. Wśród nich można wymieć powstanie keloidu, zapalenie mieszków włosowych, martwicę, przedłużone krwawienie lub infekcję.

Cena zabiegu przeszczepu włosów urządzeniem S.A.F.E.R. uzależniona jest od liczby przeszczepionych unitów. W Polsce pacjent za jeden unit zapłaci około 12-15 zł. Możliwość wykonania zabiegu i całkowity koszt zabiegu ustalane są w czasie indywidualnej konsultacji lekarskiej.

Przeszczep włosów metodą SAFER u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Najlepsze efekty przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. uzyskuje się w pacjentów z łysieniem niewielkiego lub średniego stopnia. Biorąc pod uwagę fakt, że łysienie androgenowe jest problemem postępującym, zwlekanie z zabiegiem nie jest korzystne. Im wcześniej przeprowadzony zabieg, tym lepszy końcowy efekt poprawy wyglądu.

Dodaj komentarz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Jednym z dostępnych sposobów transplantacji włosów są zabiegi, wykonywane metodą SAFER. Zautomatyzowanie procesu pobierania oraz wprowadzania przeszczepianych włosów pozwala, w porównaniu do innych technik, znacząco skrócić czas procedury. Ile... więcej »

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jeżeli zabiegi transplantacji włosów wykonywane są przez wprawionych specjalistów, liczba przyjętych przeszczepów włosowych sięgać może nawet 95%. Skuteczność skutecznością, zanim jednak będzie można oszacować rezultaty transplantacji... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.