Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Nie ma chyba kobiety, która, choćby podświadomie, nie obawia się upływu czasu i widomych oznak, związanych z nadciągającą starością, takich jak zmarszczki. Współczesna medycyna estetyczna sprawia, że piękna, gładka i pozbawiona bruzd twarz jest dziś osiągalna właściwie bez względu na wiek.

Zmarszczki dodają nam lat i sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i zaniedbane. Dlatego kobiety szczególnie dbają o skórę twarzy, poddając ją systematycznej pielęgnacji przy pomocy kremów i maseczek. Z czasem jednak zmarszczki pojawiają się. Wtedy na ratunek przychodzą zabiegi ich wygładzania – najczęściej w tym celu stosowane są preparaty kwasu hialuronowego. Pozwalają one na redukcję zmarszczek, wygładzenie skóry i nadanie jej młodszego, świeżego wyglądu.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, przede wszystkim w skórze. Zapewnia jej właściwą elastyczność i nawilżenie poprzez wiązanie cząsteczek wody w jej wnętrzu oraz łączenie włókien strukturalnych skóry właściwej. Z wiekiem jest go jednak coraz mniej, dlatego skóra traci elastyczność i pojawiają się na niej nieestetyczne bruzdy i fałdy, następuje też stopniowe zniekształcenie konturów twarzy. Zmiany te można zminimalizować lub zneutralizować przy pomocy iniekcji preparatami kwasu hialuronowego – doskonale uzupełnia on powstałe z wiekiem braki, wypełniając zmarszczki i dając bardzo naturalne efekty.

Stosowany w trakcie zabiegów redukcji zmarszczek kwas hialuronowy występuje pod postacią krystalicznego żelu, poddanego procesowi stabilizacji. Pozyskiwany jest metodami biotechologicznymi. Zabieg wstrzyknięcia preparatu kwasu hialuronowego w miejscu powstawania zmarszczek skutecznie wypełnia wgłębienia, a dodatkowo napręża i nawilża skórę i uelastycznia włókna kolagenowe.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu preparat kwasu hialuronowego wprowadzany jest śródskórnie. Przed wykonaniem zastrzyku lekarz dezynfekuje skórę oraz aplikuje znieczulenie miejscowe (krem Emla). Dodatkowo wkłucie przeprowadzane jest przy pomocy bardzo cienkiej igły, co redukuje doznania bólowe. Cały zabieg, wraz ze znieczuleniem, trwa około 30-45 minut i nie wymaga przeprowadzania wcześniejszych testów alergologicznych. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu wkłucia może wystąpić niewielkie zaczerwienienie lub drobny krwiak, które znikają po upływie kilku dni. Efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się zazwyczaj przez okres kilku-kilkunastu miesięcy, w zależności od wieku, stanu skóry i trybu życia.

Iniekcje preparatów kwasu hialuronowego stosowane są najczęściej do likwidacji zmarszczek mimicznych, w tym wgłębień wokół ust, „kurzych łapek” wokół oczu czy zmarszczek poziomych czoła. Ponieważ kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, zabiegi z jego zastosowaniem są całkowicie bezpieczne. Wśród przeciwwskazań warto jednak wymienić alergię na kwas hialuronowy, ciążę i laktację oraz stany zapalne skóry, takie jak opryszczka. Na rynku istnieje kilka preparatów kwasu hialuronowego, stosowanych w zabiegach wypełniania zmarszczek – jedne z najpopularniejszych to Restylane, Juvederm i Surgiderm.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – ile kosztuje zabieg?

Zabieg redukcji zmarszczek przy pomocy iniekcji kwasu hialuronowego ma w swojej ofercie ogromna liczba gabinetów medycyny estetycznej na terenie całego kraju – odmłodzić swoją twarz tym preparatem mogą zarówno mieszkanki Warszawy (zabieg przeprowadzany jest m.in. w Klinice Dermatologii Estetycznej DermClinic czy w klinice BeautymeD), Krakowa (Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik, NewU Beauty & Spa) czy Wrocławia (ESTmedica – Klinika Wiatroszak, Instytut DermaMed), jak i panie z mniejszych miejscowości. Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od ilości użytego preparatu – ampułka o pojemności 1ml kosztuje zazwyczaj około 1200zł. Taka ilość wystarczy do usunięcia średnio nasilonych zmian w jednej partii twarzy, np. „lwiej zmarszczki”, „kurzych łapek” pod oczami czy tzw. „zmarszczek palacza”.

Komentarze (3)

Janka 2 lata temu

Robiłam zabieg usuwania zmarszczek w klinice w Krakowie. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Polecam. Odpowiedz

Nina 2 lata temu

Myślę, że najlepiej wykonać zabieg usuwania zmarszczek w klinice w Karkowie. Robiłam i jestem zadowolona. Polecam! Odpowiedz

justyna 3 lata temu

Ja myśle o tym zabiegu na zmarszczki - wampirzy lifting? Robilyscie??? Jaki efekt? Odpowiedz

Jakimi metodami można usunąć "kurze łapki"?

Jakimi metodami można usunąć "kurze łapki"?

Kurze łapki, czyli promieniście układające się zmarszczki w okolicy zewnętrznego kącika oka sprawiają, że twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną. Istnieje wiele metod, które pozwalają na wypełnienie zmarszczek oraz na odmłodzenie... więcej »

Kwas hialuronowy w zabiegach medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy w zabiegach medycyny estetycznej

Ortopedia, okulistyka czy medycyna estetyczna stanowią tylko kilka dziedzin medycyny, które wykorzystują potencjał kwasu hialuronowego. W przypadku ostatniej z wymienionych ów związek ma szczególne znaczenie – zabiegi z zastosowaniem kwasu... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.