VaginalNarrower – nić do liftingu krocza

VaginalNarrower –  nić do liftingu krocza

Lifting krocza z wykorzystaniem nici Vaginal Narrower jest procedurą ginekologii plastycznej. Wykonywany jest w celu poprawy funkcjonalności i estetyki kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Od momentu wprowadzenia ich na rynek cieszą się rosnącą popularnością ze względu na mało inwazyjny charakter i dużą efektywność.

Nici liftingujące Vaginal Narrower z serii Happy Lift miały swoją premierę na rynku polskim w listopadzie 2013 roku. Produkowane są przez włoską firmę PromoItalia, która może poszczycić się ponad 25 letnim doświadczeniem w dziedzinie medycyny estetycznej. Zabiegi implantacji nici Vaginal Narrower okazały się metodą, która zrewolucjonizowała podejście do leczenia dysfunkcji kobiecej strefy intymnej. Wykonane z kapronolaktonu i polidioksanonu nici ulegają w organizmie człowieka stopniowemu rozkładowi na skutek hydrolizy wiązań estrowych. Cały proces rozpadu trwa około dwóch lat, a jego dodatkowym działaniem jest stymulacja produkcji endogennego kolagenu w miejscu założonych szwów.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Metoda rewitalizacji nićmi Vaginal Narrower jest bezpieczna, gdyż materiał, z którego są wykonane, jest szeroko stosowany w chirurgii w postaci szwów wchłanialnych oraz w ortopedii do produkcji implantów. Nie daje odczynów alergicznych i jest przyjazny dla organizmu.

Wskazaniem do zabiegu implantacji nici Vaginal Narrower jest dysfunkcja zewnętrznych narządów płciowych u kobiety. Nici implantowane są w przypadku poporodowych uszkodzeń mięśni krocza lub ich nieprawidłowego zeszycia. Polecane są u kobiet, u których występują objawy związane ze starzeniem się organizmu takie jak obniżenie tylnej ściany pochwy. Zabieg wszczepienia nici wykonuje się również u pacjentek uskarżających na szerokie wejście do pochwy, którego przyczyną mogą być porody naturalne, w szczególności z ochroną krocza, czyli bez jego nacięcia. Dobre efekty uzyskuje się u pacjentek borykających się z problemem nietrzymania wydzieliny z pochwy i uskarżających się na uczucie ciągłej zwiększonej ilości wydzieliny drażniącej okolicę sromu, będącej przyczyną otarć i infekcji okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Wymienione dolegliwości są uciążliwe, utrudniają utrzymanie higieny, pogarszają jakość życia seksualnego, a ponadto stanowią defekt kosmetyczny.

Do zabiegu kwalifikuje lekarz ginekolog. Podczas zabiegu wszczepia się najczęściej jedną nić, rzadziej dwie nici Vaginal Narrower. W znieczuleniu miejscowym wykonuje się od 4 do 6 płytkich nacięć skóry krocza, a nici wszczepiane są w obrębie tkanki podskórnej oraz mięśnia umiejscowionego tutaj bardzo blisko skóry. Rezultaty zabiegu widoczne są natychmiast i utrzymują się przez kilka lat. Początkowo jest to efekt mechaniczny wynikający z obecności wszczepionych nici, a później spowodowany jest stymulacją produkcji endogennego kolagenu. Zabieg charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością, dlatego już po kilku dniach możliwy jest powrót do normalnej aktywności. Współżycie można rozpocząć po upływie co najmniej dwóch tygodni od zabiegu. Niewiele jest przeciwskazań. Zabiegu nie wykonuje się u pacjentek w czasie miesiączki, podczas ciąży i połogu. Do zabiegu kwalifikowane są kobiety przed ukończeniem 60 roku życia.

Implantacja nici Vaginal Narrower dostępna jest w wielu gabinetach oferujących zabiegi ginekologii plastycznej. W Klinice Ambroziak w Warszawie implantacja jednej nici kosztuje 3, a dwóch nici 5 tysięcy złotych. Centrum Medyczne Angelius Provita w Katowicach wycenia ten zabieg na 3, 5 tysiąca złotych.

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska