Wydłużenie penisa poprzez podcięcie więzadeł wieszadłowych

Podcięcie więzadeł wieszadłowych jest jedną z kilku metod chirurgicznego wydłużania penisa. Umożliwia ona wysunięcie "ukrytej" pod powłokami ciała części organu. Chociaż ostateczny wynik operacji jest kwestią indywidualną, może ona pozwolić na zwiększenie długości członka nawet o 2-5 cm. Po zabiegu konieczne są ćwiczenia, pozwalające na dodatkowe na rozciągnięcie penisa.

Autor
Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Pomysł powiększania męskich narządów płciowych jest niemal tak stary jak ludzkość, lecz pierwsze poważne techniki zaczęto wprowadzać dopiero w latach 50. XX wieku. Miało to związek ze zmianą podejścia społeczeństwa do życia seksualnego, które nastąpiło po zakończeniu II wojny światowej. Mimo to tego typu operacje u mężczyzn nadal pozostają tematem tabu.

Wydłużenie prącia przez przecięcie więzadeł

Teoretyczne podstawy zabiegu wydłużania penisa poprzez podcięcie więzadeł wieszadłowych są bardzo proste. Około 1/3 długości penisa jest ukryta wewnątrz ciała, i nawet gdy jest on w stanie wzwodu, nie pojawia się na zewnątrz. Anatomiczną strukturą, która za to odpowiada, jest więzadło wieszadłowe prącia, łączące penisa ze spojeniem łonowym. Jego rolą jest utrzymanie penisa we wzwodzie i stabilizacja ruchomej części członka. Podcięcie tego więzadła pozwala na zwiększenie długości organu - przede wszystkim w stanie spoczynku. Czasami w miejscu cięcia przeszczepiana jest tkanka tłuszczowa, która zapobiega powstawaniu zrostów, co jednak może dać efekt przeciwny do zamierzonego, tj. skrócenie prącia.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent wypisywany jest z kliniki następnego dnia po zabiegu, i zgłasza się na zdjęcie szwów po upływie około tygodnia później. Po operacji zalecane jest używanie obciążników lub specjalnych urządzeń rozciągających, które pozwalają rozciągnąć prącie, i uzyskać lepszy efekt zabiegu. Przy stosowaniu ich zgodnie z zaleceniami jest to niebolesne.

Wydłużanie penisa metodą podcięcia więzadeł wieszadłowych - skuteczność zabiegu

Istnieją ograniczone dowody na skuteczność tej operacji. Wedle badania opublikowanego w czasopiśmie medycznym European Urology,  tylko 35% panów, którzy poddali się zabiegowi było usatysfakcjonowanych jego efektami. Sama operacja pozwoliła na wydłużenie organu średnio o 1,3 cm, (maksymalnie - 3cm). Pacjenci, którzy po podcięciu więzadeł wykonywali zabiegi mające rozciągać penisa, osiągali znacznie lepsze wyniki. Z kolei w grupie 20 pacjentów prowadzonych przez dra Shironga początkowe efekty były lepsze - bezpośrednio po operacji uzyskano zwiększenie długości o 3,5-6 cm, lecz po pół roku od obserwacji zauważono skrócenie penisa o 0,5-1cm. Opis jego doświadczeń opublikowano w Plastic and Reconstructive Surgery w 2000 r.

Dla kogo wydłużenie prącia przez przecięcie więzadeł?

Zabieg ten, wedle ekspertów z Mayo Clinic, powinien zostać zarezerwowany dla tych, którzy posiadają wrodzone defekty tego organu lub nabyte w skutek urazu. Nie jest zaś zalecany mężczyznom, których narząd płciowy mają normalną długość.

Powikłania po zabiegu występują rzadko. Mogą należeć do nich:

  • zaburzenia erekcji,
  • skrócenie penisa w skutek powstawania blizn,
  • nadmierna lub zmniejszona tkliwość członka,
  • uszkodzenie nerwów, 
  • zakażenia

Źródła:

Dodaj komentarz

Chirurgiczne powiększanie penisa - na czym to polega

Chirurgiczne powiększanie penisa - na czym to polega

Spora grupa mężczyzn jest niezadowolona z rozmiaru swojego prącia, co prowadzić może do kompleksów i niższego poczucia własnej wartości. Mężczyźni, którzy chcą wydłużyć penisa, poddać zabiegowi przecięcia więzadła wieszadłowego, co...

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

W listopadzie 2019 roku w emitowanym na kanale TVN24 magazynie "Superwizjer",pokazano reportaż Michała Fuji. Dziennikarz dotarł do kobiet, które zdecydowały się na powiększanie piersi żelem Aquafilling i cierpiały z powodu ciężkich powikłań...