Zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo HD

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo HD

Nowoczesna technologia w coraz szerszym zakresie wkracza do gabinetów medycyny estetycznej. Jednym z wyraźnie zauważalnych trendów jest tendencja zastępowania zabiegów chirurgii plastycznej mniej inwazyjnymi metodami z wykorzystaniem m.in. ultradźwięków. Ciekawym przykładem i wartą rozważenia alternatywą dla zabiegu operacyjnego jest liposukcja metodą Vaser Lipo HD.

Vaser Lipo HD – liposukcja i modelowanie

Klasyczny zabieg liposukcji chirurgicznej, polegającej na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej sondy połączonej z aparatem ssącym, za pomocą którego usuwano nadmiar tłuszczu, przeszedł wraz z upływem lat ewolucję, w której przełomem było wykorzystanie ultradźwięków do rozbijania komórek tłuszczowych. Najnowszą i najbardziej zaawansowaną odsłoną liposukcji ultradźwiękowej jest metoda Vaser High Definition Liposculpture, opracowana przez kolumbijskiego chirurga plastycznego dr Alfredo Hoyosa, we współpracy z dwoma innymi autorytetami w tej dziedzinie - dr Henry Mentzem oraz dr Edwaldo Bolivar de Souza Pinto, który zasłynął w świecie medycznym dzięki stosowaniu ultracienkich kaniul w warstwie powierzchniowej skóry.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

„Tradycyjny zabieg liposukcji w ciągu wielu lat przeszedł sporo modyfikacji. Przełomem było użycie ultradźwięków w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, a dzisiaj mamy do czynienia już z liposukcją ultradźwiękową trzeciej generacji, nazywaną liposukcją hi-definition. Zabieg ten nie tyle jest samą liposukcją, ile liposukcją połączoną z lipomioplastyką, czyli zabiegiem modelującym tkankę tłuszczową w taki sposób, by uwypuklić mięśnie i zaznaczyć zagłębienia. By tego dokonać konieczne jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, potocznie nazywane „odsysaniem tłuszczu” – wyjaśnia dr Wojciech Rybak z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica.

Przebieg liposukcji Vaser Lipo HD

Jak działa Vaser Lipo High Definition - rysunek poglądowy

Procedura przeprowadzana jest przy wykorzystaniu urządzeń amerykańskiej firmy Solta Medical, która technologię nazwała VASER (Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance) a urządzenie do tego służące – Vaser Lipo, obecnie dostępne w najnowszej wersji, czyli Vaser Lipo HD. Zabieg pozwala ona na jednorazowe usunięcie nawet 4-6 litrów tłuszczu z jednoczesnym wymodelowaniem określonych partii ciała, odsłaniającym kontury układu mięśniowo-szkieletowego w celu uwidocznienia mięśni i nadania sylwetce wysportowanego wyglądu.

Do poddanej zabiegowi tkanki tłuszczowej wprowadzane jest znieczulenie nasiękowe a następnie przy pomocy specjalnej głowicy Vaser, emitującej ultradźwięki o odpowiedniej częstotliwości, odseparowywane są komórki tłuszczowe. Podlegają one w połączeniu z płynami nasiękowymi przetworzeniu w emulsję, która następnie odsysana jest przy użyciu kaniuli.

Procedurę Vaser HighDefinition Liposculpture przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i trwa ona od 60 do 180 minut. Pacjent opuszcza klinikę następnego dnia a przez około miesiąc nosi gorset uciskowy z ok. 2-centymetrową warstwą gąbki. Dla szybszego powrotu do zdrowia zalecane jest także przeprowadzenie serii masaży limfatycznych, które rozpoczyna się 3-4 doby po zabiegu.

Zabieg urządzeniem Vaser Lipo HD przeznaczony jest dla osób dorosłych w zależności od ich stanu zdrowia. Nie powinien być wykonywany po drastycznej utracie masy ciała lub u pacjentów z dużymi rozstępami w obszarze brzucha. Przeciwwskazaniem jest także wyraźne rozluźnienie mięśni oraz znaczny nadmiar skóry. Pamiętać należy, że zabieg Vaser Lipo HD nie zastępuje późniejszych regularnych ćwiczeń fizycznych, ani prowadzenia zdrowego stylu życia i odpowiedniej diety.

„Dzięki liposukcji ultradźwiękowej możemy wymodelować niemal całe ciało. W przypadku kobiet dążymy do uzyskania szczupłej sylwetki z delikatnie zaznaczonymi mięśniami i podkreślonymi krągłościami. Możemy uzyskać wcięcie w talii, wyszczuplić brzuch, na którym zaznaczone będą mięśnie proste z charakterystyczną bruzdą nad pępkiem i zagłębienie nad pachwiną. Modelujemy pośladki i unosimy je oraz zaznaczamy górną linię pośladków i trójkąt krzyżowy z dwoma dołeczkami. Możemy również wyszczuplić uda i łydki. Z kolei pozbycie się luźnej skóry z boku piersi i pod pachą sprawia, że piersi będą uniesione. VASER Lipo HD pozwala również wyszczuplić ramiona, plecy a nawet szyję i wymodelować podbródek. Tłuszcz, który jest odsysany w trakcie zabiegu, można wykorzystać do powiększenia i wymodelowania piersi oraz pośladków” – mówi dr Wojciech Rybak.

Zabieg Vaser Lipo HD - ile to kosztuje?

Zabieg przeprowadzić można w Centrum Estetyki Ciała w Katowicach (dr Henryk Mekle) w cenie 7500 zł za wymodelowanie brzucha, 6000 zł za pośladki i 5000 zł za biodra. Odpowiednio droższe są zabiegi łączone: za wyrzeźbienie brzucha i bioder kosztuje 11000 zł a dodatkowe wysmuklenie pleców lub klatki piersiowej podwyższa koszt zabiegu do 15000 zł.

W poznańskiej klinice Mandala Beauty przyjmuje dr Samir Ibrahim, certyfikowany trener technik liposukcji Vaser Lipo a koszty przeprowadzanych przez niego zabiegów zaczynają się od 8000 zł za talię, uda lub ramiona, od 10000 zł za brzuch i  od18000-20000 zł za zestaw brzuch+talia+przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi.Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo
- kliniki w
Sprawdź ofertę »Komentarze (1)

ada78 2 lata temu

Znalazłam kilka klinik oferujących zabieg VL ale nie wiem którą wybrać Odpowiedz

Zalety modelowania sylwetki metodą Vaser Lipo HD

Zalety modelowania sylwetki metodą Vaser Lipo HD

Współczesna medycyna estetyczna proponuje pacjentom różne metody modelowania sylwetki - jedną z nich jest Vaser Lipo HD. Zabieg ten jest coraz częściej wybierany przez pacjentów ze względu na jego zalety, do których można zaliczyć przede... więcej »

System do liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

System do liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

System Vaser Lipo, wykorzystujący energię ultradźwięków do rozbijania i upłynniania niechcianej tkanki tłuszczowej, pozwala na szybkie i efektywne kształtowanie sylwetki. Odessany tłuszcz w kolejnym etapie zabiegu może zostać wykorzystany m.in.... więcej »

Najbardziej popularny zabieg chirurgii plastycznej

Najbardziej popularny zabieg chirurgii plastycznej

Po co ćwiczenia i dieta skoro można uniknąć wyrzeczeń i wysiłku kładąc się na stole operacyjnym. Liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu jest coraz bardziej popularną i dostępną metodą modelowania sylwetki i to nie tylko dla gwiazd. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.