SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Zagęszczenie brwi metodą mikropigmentacji

Rzadkie brwi to problem nie tylko estetyczny - może być również powodowany stanami chorobowymi. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna radzi sobie skutecznie z zagęszczaniem brwi, co pozwala odzyskać estetyczny wygląd twarzy. Jedna z najpopularniejszych metod zagęszczania brwi to mikropigmentacja.

Brwi to jedne z najważniejszych elementów twarzy, które pełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale także mogą pomagać w okazywaniu emocji. Skłonności do przerzedzania się brwi mogą być uwarunkowane dziedzicznie, ale także na taki stan mogą wpływać różne choroby. Czasami również skutkiem ubocznym różnych terapii są właśnie rzadsze brwi oraz, w ogóle, owłosienie głowy. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »


Rzadkie brwi mogą być oznaką częściowego wrodzonego braku owłosienia, ale mogą świadczyć również o zaburzeniu równowagi hormonalnej w organizmie lub nawet o stanach zapalnych. Na przerzedzenie brwi mogą wpływać także różne terapie, jak na przykład chemioterapia. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rocznie na nowotwory choruje około 156 tys. Polaków, a wielu z nich przechodzi właśnie chemioterapię, powodującą utratę lub przerzedzenie owłosienia nie tylko na głowie, ale również oddziałującą na rzęsy i właśnie brwi. Na przerzedzenie tych ostatnich może także wpływać przyjmowanie niektórych leków, jak Prozac czy Haldol. Na szczęście osoby posiadające taki problem, mogą zdecydować się na zagęszczenie brwi, do czego coraz częściej wykorzystuje się miktopigemntację.

Zagęszczenie brwi - metoda mikropigmentacji

Mikropigmentacja często nazywana jest makijażem permanentnym (PMU), a nawet określa się ją jako tatuaż kosmetyczny, chociaż nie należy mylić tego zabiegu z tatuażem klasycznym, ponieważ w obydwu tych przypadkach używa się innego pigmentu.

Mikropigmentacja jest chętnie stosowana przez medycynę estetyczną i bardzo dobrze sprawdza się również w zagęszczaniu brwi. W tym przypadku używane są cieniutkie, jednorazowe igły. To właśnie za ich pomocą wprowadzany jest barwnik (naturalny, nietoksyczny) w warstwę naskórka w miejscu, gdzie znajdują się brwi. Barwa pigmentu zostaje indywidualnie dobrana do konkretnego pacjenta. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, ponieważ wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego z użyciem specjalnego żelu.

Mikropigmentacja brwi może być wykonywana:

  • metodą piórkową – ręcznie rysowane są bardzo cienkie włoski;
  • metodą cieniowania – wykonywanie delikatnego cienia pod włoskami;
  • metodą 3D – na początku szkicowany jest podkład z użyciem jasnego pigmentu, a następnie rysowane są nieco ciemniejsze włoski.

Zwiększenie gęstości brwi z wykorzystaniem mikropigmentacji daje bardzo dobre rezultaty, a wstrzyknięty barwnik idealnie imituje krótkie włoski brwi, powodując ich optyczne zagęszczenie. Jeśli jest taka potrzeba, pozwala rówenież na całkowite odtworzenie brwi. Dzięki tej metodzie, można także dokonać korekcji brwi, nadać im odpowiednie proporcje, kolor i łatwo likwiduje się ich nieregularność. Mikropigmentacja pozwala także zamaskować różnego rodzaju blizny po rozcięciu łuku brwiowego. Warto dodać, że mikropigmentacja pozwala na uzyskanie trwałego efektu zagęszczenia brwi, który może utrzymywać się nawet przez 5 lat. Należy tylko unikać długotrwałego przebywania na słońcu, co może przyspieszać zanikanie pigmentu.

Źródła: onkologia.org.pl, biotechnologia.pl

Dodaj komentarz

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące... więcej »

Intraject - zabieg silnej odnowy

Intraject - zabieg silnej odnowy

Intraject to nazwa zabiegu kosmetologicznego, który łączy w sobie zalety kawitacji ultradźwiękowej, plazmy azotowej, sonoporacji oraz igłowej radiofrekwencji. Dzięki takiemu zestawieniu specjalistyczne kosmetyki aplikowane w jego trakcie są... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.