Zalety przeszczepiania włosów metodą S.A.F.E.R.

Zalety przeszczepiania włosów metodą S.A.F.E.R.

Włosy skutecznie przeszczepia się już od 1951 roku. Początkowo odbywało się to poprzez pobieranie z okolicy dawczej paska skóry owłosionej, kolejnym krokiem w ewolucji tej metody leczniczej było uzyskiwanie poszczególnych mieszków włosowych przez ich chirurgiczne wycinanie, obecnie możliwe jest wykonanie takiej czynności przy użyciu... podciśnienia. Takie rozwiązanie jest podstawą działania technologii S.A.F.E.R..

Przeszczep włosów staje się coraz popularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej – wynika to zarówno z coraz częstszego występowania łysienia, jak i chęci utrzymania przez jak najdłuższy czas młodego, atrakcyjnego wyglądu. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »


Jak w przypadku wielu rozmaitych procesów terapeutycznych, tak samo w przypadku transplantacji owłosienia na przestrzeni lat pojawiały się kolejne, coraz to bardziej zaawansowane techniki. Do stosunkowo młodych opcji terapeutycznych należy S.A.F.E.R.

Jakie są szczególne cechy przeszczepiania włosów przy pomocy S.A.F.E.R.?

Technologia przeszczepu włosów S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) na rynku medycznym funkcjonuje od 2012 roku, jej twórcą jest francuska firma Medicamat. Podstawowe założenie odnośnie działania przypomina sposób leczenia metodą FUE (follicular unit extraction), w której z okolicy dawczej pobierane są bezpośrednio pojedyncze mieszki włosowe, a następnie po kolei lokowane są one w okolicy biorczej. W przypadku starszej techniki dokonuje się tego ręcznie, natomiast w metodzie S.A.F.E.R. czynności te zachodzą z udziałem podciśnienia.

Zastąpienie procesu manualnego automatycznym, maszynowym powoduje, że znacznemu skróceniu ulega czas trwania zabiegu przeszczepu włosów technologią S.A.F.E.R. Minimalizowane jest również ryzyko ewentualnego zniszczenia mieszków włosowych, czy to poprzez ich naruszenie używanymi narzędziami czy przez nieprawidłową technikę pobierania implantów. Przy pomocy bardzo niewielkiego ostrza dokonywane jest nacięcie skóry na głębokość zaledwie około 1 mm, a następnie pod wpływem podciśnienia dochodzi do zassania pobieranego fragmentu tkanki do specjalnej tuby. Zjawisko fizyczne jest wykorzystywane także podczas umieszczenia przeszczepianych włosów w okolicy biorczej – jedyna czynność, którą chirurg wykonuje ręcznie, to przygotowanie na skórze nacięć, w których umieszczane będą później implanty.

Do pozytywnych aspektów opisywanego zabiegu z pewnością zaliczyć trzeba to, że nie pozostawia on po sobie blizn. Dodatkowo należy do technik małoinwazyjnych, po których przebyciu możliwy jest szybki powrót do codziennych obowiązków.

Podczas jednej sesji terapeutycznej pobraniu i przeszczepieniu podlegać może około 1000 mieszków włosowych. Technika znajduje się na liście procedur medycznych, które uzyskały pozytywną opinię FDA (Food and Drug Administration).

S.A.F.E.R. można użyć przy przeszczepianiu włosów nie tylko w okolicy skóry głowy, ale także do zagęszczenia brwi, rzęs czy uzupełnieniu niedoboru owłosienia innych regionów ciała. Poza tymi, metoda nadaje się także do terapii stanów związanych ze zmianami pooparzeniowymi, bliznami czy w przypadkach łysienia po przebyciu naświetlań promieniami rentgenowskimi.

Wśród wymienionych, największymi zaletami ze stosowania techniki S.A.F.E.R. są:

Przeszczep włosów metodą SAFER u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

  • minimalne ryzyko i skrajnie rzadkie uszkodzenie pobieranych mieszków włosowych;
  • zdecydowanie krótszy (w porównaniu do wcześniej wprowadzonych metod) czas trwania zabiegu;
  • uzyskiwanie trwałych rezultatów przeszczepienia włosów (wynikające głównie z tego, że nieuszkodzone implanty przyjmują się w większym odsetku w nowej okolicy niż te z defektami powstałymi podczas ich wydobywania z pierwotnej lokalizacji).

Opracowano na podstawie: www.medicamat.com; www.ncbi.nlm.nih.gov; www.neografdocs.com

Dodaj komentarz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Jednym z dostępnych sposobów transplantacji włosów są zabiegi, wykonywane metodą SAFER. Zautomatyzowanie procesu pobierania oraz wprowadzania przeszczepianych włosów pozwala, w porównaniu do innych technik, znacząco skrócić czas procedury. Ile... więcej »

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jeżeli zabiegi transplantacji włosów wykonywane są przez wprawionych specjalistów, liczba przyjętych przeszczepów włosowych sięgać może nawet 95%. Skuteczność skutecznością, zanim jednak będzie można oszacować rezultaty transplantacji... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.