Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji

Lasery wysokoenergetyczne to urządzenia coraz powszechniej wykorzystywane w renomowanych klinikach i gabinetach rehabilitacyjnych. Doskonale nadają się do leczenia stanów chorobowych głęboko położonych mięśni, ścięgien i więzadeł. Wywoływane efekty fotochemiczne, fotomechaniczne i fototermiczne wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz poprawiają natlenienie i odżywienie tkanek.

Laser wysokoenergetyczny jest urządzeniem o mocy nawet 50-krotnie więcej niż powszechnie stosowane w różnych gałęziach medycyny tzw. zimne lasery. Emitowana przez energia charakteryzuje się zdolnością do stymulacji i regeneracji tkanek na poziomie komórkowym oraz wnikaniem nawet 12 cm w głąb ciała.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Zastosowanie w zabiegach rehabilitacyjnych lasery wysokoenergetyczne znalazły dzięki trzem istotnym efektom terapeutycznym możliwym do uzyskania za ich pomocą:

 • efekt fotochemiczny – emitowana energia przenoszona jest bezpośrednio do struktur komórkowych, co skutkuje zwiększoną syntezą ATP (związku odgrywającego istotną rolę w wewnątrzkomórkowych procesach energetycznych) oraz przywrócenie równowagi metabolizmu komórkowego.
 • efekt fotomechaniczny – wyzwala mechaniczne wibracje, które przenosząc się do wnętrza komórek stymulują drenaż limfatyczny
 • efekt fototermiczny – transfer ciepła do tkanek pobudza krążenie krwi, zwiększając tym samym dostawę tlenu i składników odżywczych

Wśród wskazań do zabiegu laserem wysokoenergetycznym wymienić można m.in.

 • zapalenie stawów
 • bóle kręgosłupa
 • łokieć tenisisty (epicondylitis)
 • zerwanie mięśni
 • naciągnięcie wiązadeł
 • ostroga piętowa
 • zespół bolesnego barku
 • punkty spustowe (obszary w mięśniach w postaci zgrubień i guzków, które pod wpływem nacisku wywołują znaczne uczucie bólu)

Zależnie od miejsca na które oddziaływuje laser, efektem terapii jest zmniejszenie bólu mięśni już po pierwszym zabiegu, ograniczenie obrzęków, stanów zapalnych i pobudzenie regeneracji chrząstek stawowych, a także zwiększenie dostarczania składników odżywczych przez układ krążenia oraz absorbcji produktów ubocznych przez układ limfatyczny.

Leczenie urazów sportowych laserem wysokoenergetycznym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

"Jako lekarz ortopeda, niemal każdego dnia spotykam się z problemami zdrowotnymi narządu ruchu, które nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego, a wymagają skutecznej i szybkiej terapii. Moim pacjentom polecam zabiegi laserem wysokoenergetycznym, ponieważ efekt leczniczy pojawia się bardzo szybko, utrzymuje się dłużej i jest przekonujący. Dolegliwości zwyrodnieniowe stawów, naciągnięcia i zapalenia ścięgien, bóle krzyża, czy ostrogę piętową i łokieć tenisisty, można teraz leczyć zdecydowanie efektywniej. Jeśli za wcześnie jest na zabieg operacyjny, ale schorzenie jest dokuczliwe, warto pomyśleć o skorzystaniu z takiej terapii. Uważam, że najlepszym dowodem na niezwykle wysoką skuteczność tej metody, jest duża grupa moich pacjentów, którzy są zadowoleni z efektów leczenia. Warto też dodać, że jest wśród nich spora liczba sportowców" – mówi dr Cezary Klank, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Dodaj komentarz

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

Zwężanie pochwy laserem Mona Lisa Touch - kiedy zdecydować się na zabieg? Zabieg laserowego zwężania pochwy to jedna z najczęściej przeprowadzanych procedur z zakresu ginekologii estetycznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakich efektów... więcej »

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska