Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji

Zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji

Lasery wysokoenergetyczne to urządzenia coraz powszechniej wykorzystywane w renomowanych klinikach i gabinetach rehabilitacyjnych. Doskonale nadają się do leczenia stanów chorobowych głęboko położonych mięśni, ścięgien i więzadeł. Wywoływane efekty fotochemiczne, fotomechaniczne i fototermiczne wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz poprawiają natlenienie i odżywienie tkanek.

Laser wysokoenergetyczny jest urządzeniem o mocy nawet 50-krotnie więcej niż powszechnie stosowane w różnych gałęziach medycyny tzw. zimne lasery. Emitowana przez energia charakteryzuje się zdolnością do stymulacji i regeneracji tkanek na poziomie komórkowym oraz wnikaniem nawet 12 cm w głąb ciała.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Zastosowanie w zabiegach rehabilitacyjnych lasery wysokoenergetyczne znalazły dzięki trzem istotnym efektom terapeutycznym możliwym do uzyskania za ich pomocą:

 • efekt fotochemiczny – emitowana energia przenoszona jest bezpośrednio do struktur komórkowych, co skutkuje zwiększoną syntezą ATP (związku odgrywającego istotną rolę w wewnątrzkomórkowych procesach energetycznych) oraz przywrócenie równowagi metabolizmu komórkowego.
 • efekt fotomechaniczny – wyzwala mechaniczne wibracje, które przenosząc się do wnętrza komórek stymulują drenaż limfatyczny
 • efekt fototermiczny – transfer ciepła do tkanek pobudza krążenie krwi, zwiększając tym samym dostawę tlenu i składników odżywczych

Wśród wskazań do zabiegu laserem wysokoenergetycznym wymienić można m.in.

 • zapalenie stawów
 • bóle kręgosłupa
 • łokieć tenisisty (epicondylitis)
 • zerwanie mięśni
 • naciągnięcie wiązadeł
 • ostroga piętowa
 • zespół bolesnego barku
 • punkty spustowe (obszary w mięśniach w postaci zgrubień i guzków, które pod wpływem nacisku wywołują znaczne uczucie bólu)

Zależnie od miejsca na które oddziaływuje laser, efektem terapii jest zmniejszenie bólu mięśni już po pierwszym zabiegu, ograniczenie obrzęków, stanów zapalnych i pobudzenie regeneracji chrząstek stawowych, a także zwiększenie dostarczania składników odżywczych przez układ krążenia oraz absorbcji produktów ubocznych przez układ limfatyczny.

Leczenie urazów sportowych laserem wysokoenergetycznym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

"Jako lekarz ortopeda, niemal każdego dnia spotykam się z problemami zdrowotnymi narządu ruchu, które nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego, a wymagają skutecznej i szybkiej terapii. Moim pacjentom polecam zabiegi laserem wysokoenergetycznym, ponieważ efekt leczniczy pojawia się bardzo szybko, utrzymuje się dłużej i jest przekonujący. Dolegliwości zwyrodnieniowe stawów, naciągnięcia i zapalenia ścięgien, bóle krzyża, czy ostrogę piętową i łokieć tenisisty, można teraz leczyć zdecydowanie efektywniej. Jeśli za wcześnie jest na zabieg operacyjny, ale schorzenie jest dokuczliwe, warto pomyśleć o skorzystaniu z takiej terapii. Uważam, że najlepszym dowodem na niezwykle wysoką skuteczność tej metody, jest duża grupa moich pacjentów, którzy są zadowoleni z efektów leczenia. Warto też dodać, że jest wśród nich spora liczba sportowców" – mówi dr Cezary Klank, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Dodaj komentarz

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Współcześnie istnieje coraz więcej technik rehabilitacji umożliwiających chorym stosunkowo szybki powrót do sprawności po wypadku komunikacyjnym, urazie czy udarze. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku –... więcej »

Tomografia CBCT 3D w stomatologii

Tomografia CBCT 3D w stomatologii

Tomografia CBCT 3D jest jedną z najnowocześniejszych metod diagnostyki obrazowej stosowanych m.in. w stomatologii. Pozwala precyzyjnie zaplanować leczenie kanałowe, protetyczne, jak również implantologiczne, a także zapobiec przykrym niespodziankom... więcej »

Pantomogram i Cefalometria

Pantomogram i Cefalometria

Diagnostyka obrazowa jest dzisiaj złotym standardem w stomatologii. Pozwala uzyskać dokładny obraz nie tylko zębów, ale także otaczających ich tkanek i kości, co zwiększa skuteczność leczenia ortodontycznego, protetycznego czy endodontycznego i... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.