Zmniejszanie warg sromowych

Zmniejszanie warg sromowych

Wargi sromowe większe stanowią główny element sromu, który wraz ze wzgórkiem łonowym wchodzi w skład narządów płciowych zewnętrznych. Po rozchyleniu warg sromowych większych ukazują się wargi sromowe mniejsze. Mimo nazw sugerujących stosunek tych dwóch struktur anatomicznych względem siebie, zdarza się, że wargi sromowe mniejsze rosną znacznie bardziej od warg sromowych większych, co może stać się przyczyną wielu kompleksów i dyskomfortu. Nadmierną wielkością mogą cechować się również wargi sromowe większe, co najczęściej wiąże się z utrudnieniami przy utrzymaniu higieny osobistej, ze zmniejszonym odczuwaniem doznań seksualnych, czy z niemożnością uprawiania sportów,

Przerostowi warg sromowych towarzyszy również często ich asymetria. Jest to schorzenie dotykające wiele kobiet, które może pojawić się już u młodych dziewcząt - wtedy przerost warg ma charakter wrodzony. Nieestetyczny wygląd narządów płciowych zewnętrznych może być również nabyty i występować po przebytym porodzie drogami natury, czy być związany z rozwojem włókniaków w obrębie sromu lub stanów zapalnych.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Dzięki rozwojowi ginekologii estetycznej w gamie proponowanych przez specjalistów zabiegów znajduje się coraz więcej propozycji na poprawę komfortu życia. Obok plastyki pochwy, czy odmładzania okolic intymnych znajduje się również zabieg zmniejszający wargi sromowe, czyli labioredukcja.

Zabieg zmniejszania warg sromowych – labioredukcja

Według ASPS, czyli American Society of Plastic Surgeons, zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością, bo w w przeciągu zaledwie roku 2012 ilość wykonywanych procedur wzrosła o ponad 60% w stosunku do roku poprzedniego.

Labioredukcja jest zabiegiem jednodniowym, trwającym od jednej do dwóch godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przed leczeniem konieczne jest konsultacja z chirurgiem plastycznym oraz szczegółowe badanie. W trakcie takiej konsultacji ustalany jest również oczekiwany kształt i spodziewana wielkość warg sromowych po zabiegu. Pacjentka powinna również wykonać zalecone przez lekarza badania, takie jak morfologia, poziom kreatyniny, poziom glukozy, czy cytologia. Operację najlepiej wykonywać kilka dni po zakończeniu menstruacji, najpóźniej na 10 dni przed spodziewanym wystąpieniem krwawienia. Na dwa tygodnie przed umówionym zabiegiem nie należy przyjmować leków zaburzających krzepnięcie krwi, a do kliniki należy przyjść na czczo. Przeciwwskazaniami do zabiegu są skazy krwotoczne, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, czy zaburzenia krzepliwości krwi.

Pacjentka może opuścić klinikę już następnego dnia po zabiegu, a występujące dolegliwości bólowe związane z operację nie są duże. Istotne jest stosowanie się do zaleceń lekarza, dbanie o higienę okolic intymnych oraz staranie się nie przebywać zbyt długo w pozycji siedzącej. Obowiązuje również minimum dwutygodniowy okres abstynencji seksualnej. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj od 6 do 8 tygodni.

Zabieg pomniejszania warg sromowych daje gwarancję uzyskania bardzo dobrego efektu kosmetycznego. Po operacji w okolicach intymnych występuje niewielki obrzęk, któremu może towarzyszyć niewielki dyskomfort przy poruszaniu się. Blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne, a efekty labioredukcji widoczne są zaraz po operacji.

Zmniejszanie warg sromowych chirurgicznie
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Koszt zabiegu zależy od wybranej przez nas placówki oraz doświadczenia chirurga plastycznego. Ceny wynoszą średnio od 3 000 do 3 500 zł, chociaż mogą sięgać nawet 5 000 zł.

Dodaj komentarz

Labioredukcja - zmniejszenie warg sromowych

Labioredukcja - zmniejszenie warg sromowych

Chirurgia intymna w ostatnich latach cieszy się coraz większym powodzeniem wśród pań, a operacje intymne przestają być tematem tabu. Plastyka pochwy, odtwarzanie błony dziewiczej, liporedukcja okolic intymnych – na te zabiegi zgłasza się coraz... więcej »

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska