Zwiększenie libido przez laserowe stymulowanie punktu G

Zwiększenie libido przez laserowe stymulowanie punktu G

Punkt G to niewielki fragment silnie unerwionej i wrażliwej tkanki zlokalizowany na przedniej ścianie pochwy. Pełni istotną rolę w osiąganiu orgazmu u kobiety, stąd zabiegi ukierunkowanie na poprawę funkcjonowania punktu G i jego powiększenie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Nazwa „punkt G” pochodzi od nazwiska niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga, który jako pierwszy opublikował opis niewielkiego fragmentu tkanki położonej na przedniej ścianie pochwy blisko pęcherza moczowego i cewki moczowej, w połowie odległości pomiędzy kością miedniczną a szyjką macicy. Obszar ten ma wielkość od 1 do 2 cm. Jego budowa nieco różni się od pozostałej części pochwy. Jest on bardziej ukrwiony i unaczyniony oraz bogaty w gruczoły przedsionkowe mniejsze, czyli gruczoły Skenego. Tym samym wykazuje znacznie większą wrażliwość, szczególnie na bodźce mechaniczne. Badania wykazały również, że podczas podniecenia seksualnego gruczoły przedsionkowe wypełniają się płynem, co powoduje, że można je wyczuć przez ścianę pochwy. Podczas orgazmu następuje uwolnienie zgromadzonego płynu.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Odkrycie punktu G wywołało zainteresowanie metodami wzmocnienia doznań odczuwanych podczas orgazmu oraz wzrostu libido. Współczesna medycyny oferuje kilka metod powiększania i poprawy funkcjonowania tej okolicy. Obiecującą metodą są popularne iniekcje osocza bogatopłytkowego (Platelet Rich Plasma, PRP) podawane w okolice punktu G. Zabieg określany jest terminem O-Shot. Preparat osocza zawiera szereg specyficznych czynników wzrostu. Pobudza procesy regeneracji tkanek, tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, produkcji nowego kolagenu oraz poprawy funkcjonowania błony śluzowej. Zregenerowana okolica jest znacznie bardziej wrażliwa na bodźce, co przekłada się na wzrost satysfakcji z życia intymnego i libido. Połączenie iniekcji osocza bogatopłytkowego ze stymulacją laserową potęguje satysfakcję ze współżycia. Zabieg, w którym iniekcje wykonuje się razem z laserowym obkurczanie ściany pochwy nosi nazwę LEO - Laser Enhanced O-Shot.

Pobudzanie libido laserem

Zabieg LEO podzielony jest na dwa etapy: laseroterapia i iniekcje PRP. Działanie lasera frakcyjnego CO2 przywraca jędrność, elastyczność ściany pochwy oraz poprawia nawilżenie śluzówki. Mikroskopijne wiązki lasera wywołują w śluzówce mikroskopijne termouszkodzenia, które stymulują odnowę tkankową. Podanie czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym potęguje efekt zabiegu. Zespół doktora Gaspara z Uniwersytetu w Mendozie w Argentynie porównał skuteczność poprawy współżycia pomiędzy dwoma grupami pacjentek. W pierwszej grupie były kobiety decydujące się jedynie na iniekcje PRP, a w drugiej na iniekcje PRP i laseroterapię. Ocena wyników prowadzona była w oparciu o kwestionariusz zdrowia seksualnego. U kobiet po laseroterapii połączonej z iniekcjami nastąpiła trzykrotnie większa poprawa z zakresie nawilżenia śluzówki, redukcja dolegliwości występujących w czasie stosunku oraz wzrost zadowolenia ze współżycia. Wyniki badania histologicznego były znacznie lepsze po terapii łączonej wykazując poprawę budowy wszystkich trzech warstw ściany pochwy.

Wykorzystanie lasera frakcyjnego w połączeniu z iniekcjami osocza bogatopłytkowego to obiecująca metoda wzrostu funkcji seksualnych u kobiet. Poprawa parametrów fizjologicznych oraz budowy śluzówki pochwy w obrębie wrażliwego na bodźce punktu G prowadzi do osiągania satysfakcjonujących stosunków seksualnych. Metoda LEO zdobyła już wiele wiernych pacjentek za granicą i powoli wkracza również na polski rynek medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska