Centrum Fizjoterapii Fizjofit

4,8 / 5  - 117 opinii
Wygląd zewnętrzny Centrum Fizjoterapii Fizjofit Sala do ćwiczeń Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Sala do ćwiczeń Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Gabinet zabiegowy Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit Centrum Fizjoterapii Fizjofit - logo

Opis placówki

Centrum Fizjoterapii Fizjofit oferuje kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i sportowej.

Wszystkie oferowane przez nas procedury diagnostyczne i terapeutyczne odbywają się z zachowaniem najwyższych standardów. Jest to możliwe dzięki pracującej w Centrum wyspecjalizowanej kadrze lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów oraz urządzeniom, których działanie opiera się na najnowszych dostępnych technologiach.

Współpracująca z nami kadra terapeutów to osoby w pełni zaangażowane w swoją pracę. Zadowolenie pacjenta jest dla nich sprawą najistotniejszą. Ich wiedzę, doświadczenie i umiejętności stosowania nowoczesnych metod i technik usprawniania potwierdzają liczne certyfikaty ukończenia polskich i zagranicznych specjalistycznych szkoleń.

Przestrzeń budynku i naszych gabinetów zaprojektowaliśmy tak, aby osoby poruszające się na wózkach czy o kulach również czuły się u nas swobodnie i komfortowo. Na naszą pomoc mogą również liczyć pacjenci zagraniczni, dla których terapia prowadzona jest w języku angielskim.

Zapraszamy do nas pacjentów dorosłych oraz dzieci. Swoje usługi kierujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i grup, w tym również klubów sportowych.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Przeprowadzana przez nas diagnostyka i terapia to procedury opierające się zarówno na technikach manualnych, jak i metodach z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń i aparatury. Wyposażenie naszego centrum to stoły rehabilitacyjne, przyrządy do ćwiczeń (np. piłki, taśmy oraz systemy do rehabilitacji w podwieszeniu, drabinki) i pełna gama urządzeń do zabiegów fizykoterapeutycznych (m.in. do: elektroterapii, światłoterapii, zimnolecznictwa, magnetoterapii i terapii ultradźwiękami). Zaplecze sprzętowe, którym dysponujemy, to aparatura najwyższej klasy, posiadająca wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz skuteczność potwierdzoną badaniami klinicznymi.

Jako jeden z niewielu ośrodków na Śląsku dysponujemy różnymi rozmiarami ortez dynamicznych typu DUNAG 02, dzięki czemu możemy prowadzić za ich pomocą rehabilitację zarówno naszych najmłodszych pacjentów, jak i osób dorosłych.

Udogodnienia dla pacjentów

W trosce o wygodę naszych pacjentów dokładnie analizujemy ich potrzeby, umożliwiając im skorzystanie z szeregu udogodnień, a w tym m.in. z :

 • Bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych – w ramach których oceniamy rozwój psychoruchowy dzieci do 1 roku życia, dokładnie omawiając występujące nieprawidłowości i możliwości ewentualnej terapii.

 • Turnusów rehabilitacyjnych – pozwalających na zastosowanie specjalnych programów leczenia i rzetelną rehabilitację, która w wielu przypadkach skraca czas zmagania się z bólem i fizyczną niedogodnością.

 • Noclegu – we współpracujących z nami Hotelu Protos i Hotelu Diament, dysponującym pokojem przystosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

 • Parkingu – do dyspozycji pacjentów jest bezpłatny parking. 

 • Płatności – możliwość płatności gotówką lub kartą. Współpracujemy również z wieloma ubezpieczycielami i fundacjami.

 • Dostępności – od poniedziałku do piątku pracujemy od 7:00 do 21:00, a w soboty ośrodek jest czynny od 8:00 do 14:00.

 • Komfortowej poczekalni – czas oczekiwania na konsultacje lub zabiegi nasi goście spędzają w przestronnej, komfortowo urządzonej poczekalni. Opiekunowie naszych pacjentów w czasie trwania zabiegów swoich podopiecznych mają do dyspozycji specjalnie przygotowany pokój z bezpłatnym dostępem do napojów zimnych i gorących, internetu oraz telewizji.

 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – jesteśmy ośrodkiem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. Nasz budynek jest pozbawiony barier architektonicznych.

 • Wielojęzyczny personel – nasz personel posługuje się kilkoma językami, co jest kluczowe w kontakcie z pacjentem zagranicznym.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Centrum Fizjoterapii Fizjofit Knurów.

Konsultacje

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia

Ważna informacja

Prezentowany cennik Centrum Fizjoterapii Fizjofit jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Centrum Fizjoterapii Fizjofit

Oferujemy poradnictwo lekarskie w zakresie takich dziedzin medycyny jak ortopedia, neurologia czy rehabilitacja. W zakresie kompleksowej opieki fizjoterapeutycznej proponujemy świadczenia, które podzieliliśmy na określone strefy.

W Strefie Diagnostyki zapewniamy precyzyjne badanie fizjoterapeutyczne oraz procedury przeprowadzone z użyciem  nowoczesnego sprzętu diagnostyczno-pomiarowego dzięki któremu jesteśmy w stanie również sporządzać szczegółowe i obiektywne raporty z postępów czynionych przez pacjenta podczas całego procesu rehabilitacji. W tym zakresie dysponujemy systemami analizy do ruchu,  platformami dynamograficznymi do oceny stabilności i równowagi,  systemami do oceny siły i koordynacji mięśniowej oraz systemami do analizy aktywności mięśniowej (SEMG).

Oferta zabiegów w Strefie Rehabilitacji dedykowana jest m.in. pacjentom ze schorzeniami: ortopedycznymi (w tym usprawnianie po zabiegach rekonstrukcyjnych więzadeł oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawów), zespołami przeciążeniowymi i wadami postawy czy urazami sportowymi. Pomoc uzyskają również osoby z dysfunkcjami reumatologicznymi, geriatrycznymi i zespołami bólowymi kręgosłupa. Posiadamy doświadczenie w terapii nietrzymania moczu oraz rehabilitacji dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Stworzony indywidualnie dla każdego pacjenta plan leczenia obejmuje szereg działań opierających się na wykorzystaniu elementów terapii manualnej, metod neurorozwojowych oraz metod specjalnych (np. PNF, McKenzie, Mulligan, Kaltenborn, Cyriax). Stosujemy również metody stabilizacji, taping kinezjologiczny, techniki  fizykoterapii oraz wiele innych odpowiednio dobranych i skutecznych metod terapeutycznych.

Strefa Neurologii Centrum Fizjoterapii Fizjofit to kompleksowa oferta świadczeń skierowanych do pacjentów z dysfunkcją układu nerwowego. Stosując skuteczne i bezpieczne techniki terapeutyczne (np. metody neurorozwojowe NDT Bobath czy PNF), przeprowadzamy terapię najmłodszych oraz instruujemy rodziców w zakresie prawidłowej pielęgnacji i sposobu zabawy z dzieckiem. Naszymi pacjentami są również osoby ze stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona, po udarach oraz urazach. Stosując specjalistyczne techniki oraz urządzenie G-EO, przywracamy funkcje chodu.

W ramach Strefy Treningu oferujemy programy aktywności ruchowej dla szerokiej grupy odbiorców. W oparciu o najnowszą wiedzę i sprzęt przeznaczony do oceny i treningu motorycznego pomagamy osiągnąć cele zdefiniowane przez klienta, takie jak m.in. poprawa wyniku sportowego, poprawa wydolności i profilaktyka urazów, a także zmniejszenie masy ciała lub zwiększenie komfortu wykonywania codziennych czynności.

Opinie z internetu

Placówka Centrum Fizjoterapii Fizjofit została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.8 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 117 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

4,8

117 ocen
(z 3 źródeł)
5,0 / 5  (1 ocen placówki na Tourmedica.pl)
4,5 / 5  (33 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5  (10 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (74 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Opinie pacjentów

Grazyna K.
13 lipca 2018
5,0

Podziekowanie za pomoc w chorobie

5,0 - Grazyna K.
nie zauwazylam niczego niepokojacego
fachowosc kadry,szybkie terminy wizyt,kultura personelu
Zabieg:  
Fala uderzeniowa w leczeniu ostrogi piętowej (maj 2018)
 
Szczegóły

Zespół

Współpracujemy z doświadczoną kadrą specjalistów, którzy z pełnym zaangażowaniem skupiają się na problemach naszych pacjentów. Wykorzystują w tym celu ogromną wiedzę, a także praktyczne umiejętności zdobyte podczas studiów na prestiżowych uczelniach oraz podczas licznych kursów  i szkoleń specjalistycznych organizowanych przez sprawdzone polskie i zagraniczne ośrodki.

Stale współpracująca z naszym ośrodkiem kadra lekarska składa się z  wysokiej klasy specjalistów z zakresu ortopedii, neurologii i angiologii. W razie konieczności służymy pomocą psychologa, neurologopedy i dietetyka.

Pieczę nad prawidłowym przebiegiem usprawniania pacjentów sprawuje dr Remigiusz Rzepka, koordynator rehabilitacji, a zarazem Prezes Centrum Fizjoterapii Fizjofit Sp. z o.o.. Natomiast liczny zespół terapeutów to fizjoterapeuci, fizjoterapeuci neurologiczni i specjaliści NDT- Bobath oraz trenerzy przygotowania motorycznego.

Swoją nieocenianą pomocą służą także zawsze uśmiechnięte recepcjonistki posiadające dodatkowo wykształcenie fizjoterapeutyczne.

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Centrum Fizjoterapii Fizjofit.

Certyfikaty

Miernikiem naszych osiągnięć jest przede wszystkim liczba zadowolonych pacjentów, którym pomogliśmy. Są to osoby, których celem było uzyskanie maksymalnej sprawności fizycznej, pacjenci potrzebujący wsparcia psychicznego oraz ludzie, którzy chcieli poprawić swój wynik sportowy.

Profesjonalizm naszego centrum potwierdza certyfikat „Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna”, nadany przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska. Na stałe współpracujemy z Technomex, Mondial Assistance, InterPartner, Allianz, Saneo, Polmed, RehaSport Clinic, a także z  Medicover.

Nasz profesjonalizm zdobył również zaufanie klubów sportowych: Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Cracovia, Stal Mielec, Górnik Zabrze, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Polski Związek Piłki Siatkowej, ROW Rybnik, UKS Szopienice, APN Knurów, KTK Knurów, SPR Sośnica Gliwice, Basket ROW Rybnik, Ruch Radzionków, MKS Zaborze, Klub Wioślarski WISŁA, Polski Związek Lekkiej Atletyki, KKS Lech Poznań, Energetyk ROW Rybnik, Concordia Knurów, KS MOSiR Sparta Zabrze, MKS Dąbrowa Górnicza, Polski Związek Tenisa, LKS Czaniec, Stal Rzeszów, KSSZS AWF Katowice, MKS Olimpia Szczecin, KS Polonia Bytom S.A., LKS Tęcza Wielowieś, Polski Związek Narciarstwa – Kraków, KS Handball Zabrze, LKS Przyszłość Czochowice, GKS Bełchatów S.S.A., Polski Związek Gimnastyki, GKS Katowice, Rybnickie Centrum Sportu Walki „Taekwon-Do Fighter – TKM”, Klub Sportowy Rozwój Kopalni Wujek w Katowicach.

Klinika Centrum Fizjoterapii Fizjofit

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

32 433pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 7:00 - 21:00)

Adres placówki

Centrum Fizjoterapii Fizjofit
ul. Jana Kilińskiego 4
44-193 Knurów

Godziny otwarcia

 • poniedziałek21:00-7:00
 • wtorek21:00-7:00
 • środa21:00-7:00
 • czwartek21:00-7:00
 • piątek21:00-7:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Centrum Fizjoterapii Fizjofit jest zlokalizowane przy ulicy Jana Kilińskiego w Knurowie, w dzielnicy Szczygłowice. W bliskim sąsiedztwie centrum (200 m) znajduje się przystanek autobusowy linii 194 i 195. Ponadto atutem naszego położenia jest bliskość zjazdu na autostradę A1 ( ok. 7 km).