Derm-Al

4,8 / 5  - 786 opinii
Recepcja, poczekalnia Derm-Al Wygląd zewnętrzny Derm-Al Gabinet zabiegowy Derm-Al Gabinet konsultacyjny Derm-Al Gabinet konsultacyjny Derm-Al Gabinet zabiegowy Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Derm-Al - logo

Opis placówki

Centrum Dermatologiczno-Alergologiczne „Derm-Al” w dzielnicy Górny Sopot mieści się od 1998 roku. Zostało stworzone dzięki ciężkiej pracy, dużemu doświadczeniu, a przede wszystkim ogromnej pasji specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii dr n. med. Barbary Sarankiewicz-Konopki. To miejsce oferujące kompleksowe usługi: leczenie, diagnostykę i zabiegi z zakresu dermatologii, alergologii i laryngologii. Współczesne trendy w medycynie, a także oczekiwania Pacjentów sprawiły, że w ofercie centrum znalazły się również specjalistyczne zabiegi dermatochirurgiczne, z zakresu dermatologii estetycznej, podologii, a także wybrane zabiegi z chirurgii plastycznej okolicy oka, oraz transplantacja włosów.

Dbając o każdy szczegół naszych usług, staramy się zapewnić naszym pacjentom profesjonalne leczenie w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze. Przestrzeń w Derm-Al to nowocześnie urządzone, klimatyzowane pomieszczenia oraz optymalnie wyposażone gabinety. Zaplecze sprzętowe to urządzenia pochodzące od znanych i czołowych producentów sprzętu medycznego na świecie, w tym laser VariLite™, urządzenie radiochirurgiczne Acusect Ellman, endoskop laryngologiczny EMOS, oraz nowoczesny videodermatoskop Vexia Gold z oprogramowaniem do analizy znamion. Dużym atutem naszego centrum jest zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z długoletnim stażem. Posiadają doświadczenie kliniczne, prócz tego są wykładowcami. Nasi lekarze podnoszą swoją wiedzę regularnie, uczestnicząc w szkoleniach i seminariach w Polsce i za granicą.

Każdy Pacjent jest dla nas równie ważny i wymaga serdecznego, indywidualnego podejścia. Grupa ufających nam zadowolonych Pacjentów ciągle się powiększa, a dowodem zaufania i sympatii jest już trzecie leczące się u nas pokolenie. Mamy ogromną przyjemność i satysfakcję leczyć całe rodziny: dziadków, rodziców, dzieci. Nasze usługi dostępne są także dla osób niepełnosprawnych – brak barier architektonicznych pozwala na swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Jesteśmy również przygotowani do obsługi pacjentów obcojęzycznych. Lekarze posługują się językiem angielskim oraz rosyjskim.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Derm-Al to miejsce, które może poszczycić się doskonałym zapleczem sprzętowym. Znajdujące się u nas wyposażenie pozwala na skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie procedur medycznych. Wszystkie urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty. 

Dysponujemy m.in.:

 • laserem medycznym Fire Xel CO2 – jednym z najnowocześniejszych laserów do zabiegów chirurgicznych i frakcyjnych (usuwania zmian skórnych, blizn potrądzikowych i innych, przebarwień, rozstępów, odmładzania).

 • laserem medycznym Fox firmy A.R.C – laserem niemieckiej produkcji do zwalczania grzybicy paznokci.

 • laserem diodowym VariLite™ – laserem produkcji USA do usuwania teleangiektazji, czyli zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych na twarzy, dekolcie, podudziach i udach, usuwania naczyniaków gwiaździstych i rubinowych oraz usuwania przebarwień na twarzy i na grzbietach dłoni. Laser ten został nagrodzony Perłą Dermatologii w 2012.
 • videodermatoskopem Vexia Gold z oprogramowaniem Moleanalyzer – urządzeniem do precyzyjnej cyfrowej diagnostyki znamion w powiększeniu do 120 razy. Wyposażony jest w nowoczesne oprogramowanie, które umożliwia analizę znamion,  wykrywanie nowych i porównywanie zmian. Urządzenie pozwala na śledzenie badania na monitorze oraz wykonanie zdjęć klinicznych dla pacjenta.  
 • urządzeniem do radiochirurgii Acusect amerykańskiej firmy Ellman – służącym do przeprowadzenia zabiegów dermatochirurgicznych i laryngologicznych, w tym do zabiegu redukcji lub likwidacji chrapania, leczenia bezdechów sennych, kryptolizy migdałków podniebiennych, leczenia nieżytu nosa.
 • endoskopem laryngologicznym niemieckiej firmy EMOS – wyposażonym w optykę giętką o jednej z najmniejszych dostępnych średnic 2,8 mm, co umożliwia przeprowadzenie delikatnego i bezpiecznego badania również u małych dzieci i osób z silnymi odruchami gardłowymi. Dodatkowym atutem tego aparatu jest kamera o rozdzielczości 18 tyś. pikseli, dzięki której diagnostyka jest wysoce precyzyjna, a pacjenci mają możliwość śledzenia badania na monitorze i uzyskania nagrania bądź wydruku zdjęcia z opisem.
 •  urządzeniem Pelleve™  – aparatem wykorzystującym technologię fal radiowych (RF) stosowanym w niechirurgicznym liftingu twarzy, szyi lub dekoltu (tzw. thermolifting).
 • spirometrem – stosowanym do oceny wydolności układu oddechowego.
 • urządzeniem do krioterapii – urządzeniem do usuwania brodawek metodą wymrażania.
 • systemem lamp do naświetlań UVB – lampy stosowane do fototerapii, leczenia m.in. łuszczycy.
 • urządzeniem do mikrodermabrazji korundowej (medycznej) – stosowanym do mechanicznego, kontrolowanego złuszczania naskórka.
 • aparatem wytwarzającym fale ultradźwiękowe – umożliwiającym przeprowadzenie zabiegu peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy (wtłoczenie witamin i innych składników aktywnych w głąb skóry).
 • urządzeniem podologicznym i narzędziami firmy Gerlach – lidera w produkcji profesjonalnego sprzętu dla specjalistów w zakresie leczenia i pielęgnacji stóp, wykorzystywany m.in. do usuwania odcisków, modzeli, leczenia wrastających paznokci

Udogodnienia dla pacjentów

Dbając o dobro i zadowolenie naszych Pacjentów, oferujemy im, między innymi:

 •  komfortowe wnętrza  – klimatyzowana przestrzeń naszego centrum jest urządzona tak, aby każdy przebywający w niej Pacjent czuł się swobodnie i bezpiecznie. Oczekując na wizytę, można skorzystać z WF i dostępnej prasy. Na dzieci czeka  kącik zabaw.
 • indywidualne podejście  – zwracając szczególną uwagę na indywidualne potrzeby i uwarunkowania zdrowotne naszych Pacjentów, każdemu z nich poświęcamy tyle uwagi i czasu, ile jest niezbędne do uzyskania celu prowadzonego leczenia
 • kompleksowość – wzajemna współpraca specjalistów z kilku dziedzin medycyny pozwala nam na zapewnienie leczonym kompleksowej i dokładnej diagnostyki oraz prawidłowego przebiegu terapii
 • doświadczenie – wieloletnie doświadczenie naszej wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej jest gwarantem bezpieczeństwa oraz skuteczności każdej przeprowadzonej procedury medycznej.
 •  pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
 • dla pacjenta zagranicznego  – pacjenci obcojęzyczni mogą komunikować się z nami w języku angielskim lub rosyjskim
 • atrakcyjne promocje i zniżki  – systematycznie wprowadzamy do naszej oferty promocje i zniżki, dzięki którym pacjenci mogą poddać się specjalistycznym zabiegom w atrakcyjnej cenie
 • świadczenie usług w ramach ubezpieczeń prywatnych  – bezgotówkowo przyjmujemy pacjentów ubezpieczonych w Allianz, Medica Polska, Medicover, Skok ubezpieczenia oraz UNIQA
 •  możliwość płatności kartą

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Derm-Al w Sopocie.

Konsultacje

Chirurgia plastyczna

Chirurgia ogólna

Dermatologia

Laryngologia

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Medycyna estetyczna

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Derm-Al jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Derm-Al

Specjalizujemy się w diagnostyce, leczeniu i zabiegach z zakresu: dermatologii, alergologii dorosłych i dzieci, otolaryngologii, dermatochirurgii i dermatologii estetycznej.

Przeprowadzamy precyzyjną  dermatoskopową ocenę znamion. Nowoczesny videodermatoskop umożliwia zapis badania i ocenę zmian zachodzących w czasie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pacjentów z bardzo dużą ilością znamion, lub dzieci, gdy usunięcie znamiona lub przeprowadzenie biopsji jest utrudnione. Jeśli są wskazania wykonujemy również biopsje z oceną histopatologiczną. Przeprowadzamy chirurgiczne leczenie nowotworów skóry i stanów przednowotworowych. Nasi specjaliści stosują sprawdzone i bezpieczne techniki usuwania zmian skórnych (m.in. znamion barwnikowych, kaszaków i włókniaków oraz tłuszczaków i brodawek). Posiadamy możliwość usunięcia zmian skórnych wieloma dostępnymi metodami - za pomocą zabiegów: chirurgicznych, radiochirurgicznych, elektrokoagulacji oraz krioterapii. Wykonujemy na miejscu badania mykologiczne w kierunku grzybicy i nużeńca. Pacjentom z łuszczycą oferujemy leczenie  fototerapią UVB. W naszym Centrum przeprowadzane są zabiegi redukcji zmian naczyniowych oraz żylaków – laserowo, za pomocą skleroterapii lub chirurgicznego usunięcia chorobowo zmienionego odcinka żyły.

W ramach usług podologicznych usuwamy odciski, modzele oraz leczymy wrastające paznokcie klamrą metalową 3TO.

Specjalizujemy się w ocenie i leczeniu schorzeń oraz objawów alergicznych u dorosłych i dzieci. Przeprowadzamy testy alergiczne (typu prick i płatkowe), badanie wydolności oddechowej (spirometria), immunoterapię swoistą (odczulanie).

W zakresie naszych usług laryngologicznych znajduje się diagnostyka oraz leczenie chorób uszu, nosa, zatok i gardła. Dzięki nowoczesnemu endoskopowi przystosowanemu również do badania dzieci mamy możliwość dokładnej oceny trzeciego migdałka, a także wykonania dokładnego badania trudno dostępnych okolic gardła, nosa, uszu. Wykorzystując metodę radiochirurgii, leczymy chrapanie, bezdechy i nieżyty nosa. Wykonujemy  także w radiochirurgiczną kryptolizę migdałków.

Oferujemy szeroki zakres zabiegów dermatologii estetycznej, w tym usuwanie zmarszczek botoksem oraz wypełnianie zmarszczek preparatami kwasu hialuronowego. Nasi lekarze stosują nowoczesne techniki odmładzania, wolumetrii, korekty rysów twarzy, poprawy owalu, stosując sprawdzone, różnego typu wypełniacze lub nici. Pacjenci mogą nie tylko poprawić wygląd  usuwając zmarszczki, czy korygując kształt ust, ale również zadbać o jakość skóry poprzez np. indywidualnie dobrany peeling medyczny, mezoterapię igłową i ultradźwiękową,   mikrodermabrazję korundową, lub wykonując termo lifting Pelleve. Dla pacjentów z problemami dotyczącymi włosów proponujemy specjalistyczną mezoterapię na skórę głowy, a także możliwość przeprowadzenia transplantacji włosów przy współpracy z firmą Medical Hair. W naszej ofercie znajdują się także wybrane  zabiegi chirurgii plastycznej np. korekcja powiek. 

Opinie z internetu

Placówka Derm-Al została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.8 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 786 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

4,8

786 ocen
(z 3 źródeł)
5,0 / 5  (1 ocen placówki na Tourmedica.pl)
4,4 / 5  (61 ocen placówki na Google.pl)
4,9 / 5  (73 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (652 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Opinie pacjentów

Bartek
17 grudnia 2019
5,0

Polecam

5,0 - Bartek
Miła atmosfera
Zabieg:  
Operacje plastyczne uszu (listopad 2019)
 
Szczegóły

Zespół

O jakości i prestiżu placówki medycznej świadczy przede wszystkim profesjonalna kadra. Lekarze Derm-Al to cenieni, doświadczeni i wykwalifikowani lekarze, służący pomocą, radą oraz wsparciem.

Do naszej kadry należy właścicielka i prezes Centrum Dermatologiczno-Alergologicznego "Derm-Al" specjalista dermatololog-wenerolog dr n. med. Barbara Sarankiweicz-Konopka. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w trakcie wieloletniej pracy jako asystent i adiunkt w Klinice Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku oraz pełniąc rolę dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej. Była także Przewodniczącą Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku (1997–2005) oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Współpracuje z nami również specjalista dermatolog-wenerolog dr n. med. Elżbieta Jasiel-Walikowska, pełniąca wieloletnią funkcję adiunkta w Klinice Dermatologii Akademii Medycznej w Gdańsku.

Dermatologią oraz dermatologią estetyczną zajmują się: lek. med. Małgorzata Oleszczuk oraz dr n. med. Elżbieta Grubska-Suchanek, posiadająca ponadto specjalizację w dziedzinie alergologii. Dr E. Grubska-Suchanek jest również starszym wykładowcą w  Klinice Dermatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pacjentom z problemami alergicznymi pomaga także specjalistka chorób wewnętrznych i alergologii dr hab. n. med. Marta Chełmińska. Jest przewodniczącą pomorskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz  Sekcji Okulistycznej Polskiego Towarzystwa AlergologicznegoDoświadczenie w pracy z pacjentem zdobyła, pracując jako adiunkt Kliniki Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ordynator Oddziału Alergologii.

Specjalizację w zakresie alergologii posiada również dr n. med. Konrad Chełmiński. Ponadto jest specjalistą w zakresie otolaryngologii i przeprowadza  zabiegi z zakresu radiochirurgii laryngologicznej.

W ramach alergologii dziecięcej swoje usługi świadczy dwóch lekarzy: specjalista pediatra, alergolog  i specjalista chorób płuc dr n. med. Teresa Małaczyńska, ordynator oddziału Alergologii i Pulmonologii Szpitala Dziecięcego w Gdańsku i przewodnicząca oddziału gdańskiego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a także specjalista pediatra i alergolog lek. med. Alicja Dzieża, pracownik Przychodni Lekarskiej w Starogardzie Gdańskim oraz Poradni Alergologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Pacjenci ze schorzeniami laryngologicznymi mogą skorzystać z usług specjalisty otolaryngologa lek. med. Krzysztofa Kicińskiego, który swoje doświadczenie zawodowe zdobył w Klinice Otolaryngologii UCK, oraz poradni Otolaryngologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Posiada także wiedzę, umiejętności i doświadczenie w zakresie radiochirurgii laryngologicznej. 

Zabiegi dermatochirurgiczne wykonują: specjalistka chirurgii ogólnej lek. med. Elżbieta Bednarczyk, przeprowadzająca zabiegi skleroterapii – leczenia żylaków i pajączków żylnych, oraz specjalista chirurgii ogólnej lek. med. Krzysztof Orłowski, starszy asystent Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego w Gdyni.

Więcej 

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Derm-Al.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

58 585pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 20:00)

Adres placówki

Derm-Al
ul. Armii Krajowej 116/5
81-824 Sopot

Godziny otwarcia

 • poniedziałek20:00-8:00
 • wtorek20:00-8:00
 • środa20:00-8:00
 • czwartek20:00-8:00
 • piątek20:00-8:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Nasze Centrum znajduje się w dzielnicy Sopot Górny, w niedalekiej odległości (około 1 kilometr) od centrum – znanego deptaka Monte Cassino, a także dworca PKP i Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Od najbliższego przystanku autobusowego, znajdującego się przy ul. 23 Marca (linie: 185, 187, 700), dzieli nas zaledwie kilka kroków. Przed budynkiem, po drugiej stronie ulicy znajduje się duży, bezpłatny, ogólnodostępny parking.