Informacje z zakresu zdrowia i medycyny

Informacje na temat zdrowia, medycyny, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

19 Wrzesień 2017

Ginekologia estetyczna, nazywana także plastyczną, to stosunkowo młoda dziedzina zabiegowa, której celem jest poprawa wyglądu oraz funkcjonalności kobiecych narządów płciowych. Obejmuje szeroki zakres procedur, wykonywanych z zastosowaniem różnych technik: zabiegi ginekologii estetycznej mogą być przeprowadzane klasyczną metodą chirurgiczną, z wykorzystaniem nowoczesnych laserów oraz specjalistycznych preparatów. więcej »

Platforma laserowa xLase Plus

12 Wrzesień 2017

Przed nowoczesnymi urządzeniami, wykorzystywanymi w gabinetach medycyny estetycznej, stawianych jest coraz więcej wymagań. Bezpieczeństwo i skuteczność to absolutna podstawa, dobrze też, jeśli urządzenie jest wielofunkcyjne i umożliwia wykonywanie różnych typów zabiegów. Dodatkowym atutem są certyfikaty, potwierdzające jakość wykonywanych z jego pomocą procedur. Wszystkie te warunki spełnia nowoczesna platforma laserowa xLase Plus. więcej »

Czym jest radiofrekwencja igłowa RF

05 Wrzesień 2017

Odmładzanie skóry i poprawa jej kondycji znajduje się w ofercie praktycznie każdego gabinetu medycyny estetycznej, a ilość technik, umożliwiających osiągnięcie takich efektów, przyprawia o zawrót głowy. Jedną z metod, zyskującą coraz większą popularność zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów, jest radiofrekwencja igłowa RF, umożliwiające osiągnięcie bardzo dobrych efektów estetycznych przy niewielkiej inwazyjności zabiegu. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? więcej »

Tomografia komputerowa jamy brzusznej

29 Sierpień 2017

Tomografia komputerowa to nowoczesna metoda diagnostyczna, wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie do tworzenia obrazów badanych struktur. Ma zastosowanie zarówno w diagnostyce przed planowanym zabiegiem medycznym, jak i w badaniach pourazowych, wykorzystuje się ją także przy podejrzeniu schorzeń neurologicznych i onkologicznych, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i w badaniu urazów rdzenia kręgowego. Procedura jest nieinwazyjna i bezbolesna, a badanie trwa na ogół bardzo krótko – zazwyczaj mniej niż kilkanaście minut. więcej »

Powiększanie piersi Aquafilling Bodyline - efekty zabiegu

22 Sierpień 2017

Większość kobiet nie jest zadowolona z rozmiaru swojego biustu – wykazało to m.in. badanie, przeprowadzone w 2008 roku przez kalifornijskich naukowców i opublikowane w "International Journal of Sexual Health". Wynika z niego, że ponad 70% kobiet chciałoby coś zmienić w wyglądzie swoich piersi, przy czym zdecydowana większość tej grupy marzy o piersiach większych niż ich obecny rozmiar. więcej »

Operacyjne metody leczenia nietrzymania moczu u kobiet

15 Sierpień 2017

Nietrzymanie moczu to bardzo powszechne schorzenie: według danych Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO), na różnego rodzaju problemy z pęcherzem cierpi aż 200 mln osób na świecie, a tylko w samej Wielkiej Brytanii – jak podaje brytyjska Państwowa Służba Zdrowia NHS (National Health Service) – z nietrzymaniem moczu zmaga się od 3 do 6 mln osób. Problem ten dotyczy także Polaków: jak podaje portal ntm.pl, będący organem Programu Prospołecznego „NTM – Normalnie Żyć”, w Polsce na NTM cierpi około 4 mln osób. więcej »

Co to jest soczewka wieloogniskowa?

08 Sierpień 2017

Zabieg operacyjny to jedyna metoda leczenia zaćmy. W trakcie procedury zmętniała na skutek choroby soczewka jest rozbijana przy pomocy ultradźwięków, a na jej miejsce wprowadza się sztuczną, zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową. Nowoczesne soczewki, stosowane w chirurgii zaćmy, umożliwiają nie tylko pozbycie się choroby, ale również poprawę kondycji wzroku w porównaniu do okresu przed chorobą, dzięki czemu pacjent może uniezależnić się od okularów korekcyjnych. więcej »

Jakimi metodami można leczyć łysienie u mężczyzn

01 Sierpień 2017

Łysienie to problem większości mężczyzn – według danych statystycznych, nadmierna utrata włosów dotyczy 40% mężczyzn w wieku 35 lat i już 65% panów po sześćdziesiątce. Co więcej, według badań kanadyjskich antropologów fizycznych, Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce krajów, których mieszkańcy najszybciej tracą włosy. Tendencja do łysienia jest silniejsza wśród białych mężczyzn niż wśród tych o innych kolorach skóry, a u Europejczycy łysieją częściej niż mieszkańcy innych kontynentów. więcej »

Leczenie żylaków nóg SVS - czy jest bolesne?

25 Lipiec 2017

Żylaki kończyn dolnych to bardzo rozpowszechniona dolegliwość: szacuje się, że cierpi na nie nawet 50% kobiet i około 15% mężczyzn. Na szczęście obecnie możliwe jest ich skuteczne leczenie, które – co szczególnie istotne – może przebiegać w coraz bardziej małoinazyjny i bezbolesny sposób. Jedną z takich nowoczesnych technik leczenia żylaków nóg są zabigi z zastosowaniem pary wodnej. więcej »

Jak rozpoznać przepuklinę

19 Lipiec 2017

Przepuklina (łac. hernia) to ogólna nazwa grupy schorzeń, polegających na nieprawidłowym przemieszczeniu się narządów wewnętrznych. Niezależnie od miejsca występowania, przepuklina daje na ogół zestaw bardzo podobnych objawów. Odpowiednio wczesne rozpoznanie schorzenia jest o tyle istotne, że w pewnych sytuacjach może dojść do tzw. uwięźnięcia, co jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia i wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.