Informacje z zakresu zdrowia i medycyny

Informacje na temat zdrowia, medycyny, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Licówki stomatologiczne w systemie IPS e.max

16 Listopad 2017

Wygląd zębów ma wpływ na odbiór całej twarzy. Tak jak równe, białe zęby mogą ją rozświetlić i sprawić, że będzie oceniana jako ładniejsza, tak nieestetyczne uzębienie może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wizerunek. Dlatego coraz więcej osób rozumie potrzebę nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także coraz chętniej korzysta z zabiegów, wpływających na wygląd i kształt zębów, co jest możliwe m.in. z zastosowaniem licówek stomatologicznych. więcej »

Terapia czynnikami wzrostu w ortopedii

07 Listopad 2017

Urazy ortopedyczne, takie jak kontuzje, uszkodzenia mięśni czy zwichnięcia, przytrafić się mogą praktycznie każdemu, niezależnie od wieku. Ich leczenie w większości przypadków nie jest skomplikowane, zdarza się jednak, że terapia wymaga czasu, a efekty mogą nie być w pełni satysfakcjonujące dla pacjenta. Z tego względu wciąż trwają prace nad metodami, przyspieszającymi gojenie się tkanek miękkich i kości oraz poprawiające wyniki terapii – jedną z takich metod jest leczenie z zastosowaniem czynników wzrostu. więcej »

Metoda Barrona w leczeniu hemoroidów

31 Październik 2017

Hemoroidy to przypadłość, objawiająca się m.in. pieczeniem i świądem, jak również krwawieniem z odbytu. Z czasem symptomy choroby stają się coraz bardziej uciążliwe, dlaczego z leczeniem hemoroidów nie warto zwlekać, zwłaszcza że obecnie do wyboru jest wiele skutecznych metod ich nieoperacyjnego usuwania. Jedną z małoinwazyjnych technik leczenia hemoroidów jest metoda Barrona, nazywana także gumkowaniem. więcej »

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu przepuklin?

24 Październik 2017

Przepuklina jest jedną z tych dolegliwości, które – choć zazwyczaj nie dają bardzo uciążliwych dla pacjenta objawów – nie powinny być lekceważone, ponieważ w pewnych sytuacjach mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie życia i wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Z tego względu warto wiedzieć, kto jest szczególnie narażony na ich powstawanie i jakie czynniki sprzyjają rozwojowi tego schorzenia. więcej »

Liposukcja wibracyjna PAL - co ją wyróżnia na tle innych metod?

17 Październik 2017

Zabiegi liposukcji umożliwiają skuteczną likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej zarówno z okolic brzucha, bioder czy pośladków, jak i ze znacznie mniejszych obszarów zabiegowych, np. z podbródka czy okolicy kolan. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technik liposukcji o różnym stopniu inwazyjności, wykorzystujących szereg zjawisk, wspomagających proces usuwania komórek tłuszczowych, wśród nich liposukcję wibracyjną. więcej »

W jakim wieku kobiety najczęściej powiększają piersi implantami?

10 Październik 2017

Operacyjne powiększanie piersi jest od wielu lat jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Z roku na rok rośnie liczba kobiet, decydujących się zabiegowo zwiększyć rozmiar swojego biustu. I choć obecnie dostępne są metody mniej inwazyjne, jak choćby przeszczep autogennej tkanki tłuszczowej pacjentki, to wciąż implanty piersiowe stanowią najczęściej wybieraną metodę powiększania biustu. więcej »

Powiększanie penisa - co warto wiedzieć

03 Październik 2017

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna umożliwiają nam modyfikację właściwie wszystkich części ciała, z wyglądu których nie jesteśmy zadowoleni. Nie inaczej jest z narządami płciowymi: przy pomocy technik zabiegowych można zmienić wygląd i wielkość kobiecych warg sromowych, uwypuklić łechtaczkę, odessać nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic intymnych. Są i zabiegi, skierowane do mężczyzn, w tym powiększanie penisa. więcej »

Totalna korekcja nosa - co można osiągnąć dzięki operacji

26 Wrzesień 2017

Nos, jako usytuowany centralnie, przyciąga wzrok rozmówców i rzutuje na wygląd całej twarzy. Osoby, niezadowolone z jego wielkości, kształtu czy ułożenia, mogą skorygować praktycznie wszystkie aspekty wyglądu nosa podczas operacji plastycznej. Operacja nosa chrzęstnego umożliwia korekcję struktur miękkich, a plastyka nosa kostnego daje możliwość ingerencji w kostne rusztowanie nosa, jednak najszersze spektrum efektów można osiągnąć dzięki technice, łączącej modyfikacje struktur kostnych i chrzęstnych. więcej »

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

19 Wrzesień 2017

Ginekologia estetyczna, nazywana także plastyczną, to stosunkowo młoda dziedzina zabiegowa, której celem jest poprawa wyglądu oraz funkcjonalności kobiecych narządów płciowych. Obejmuje szeroki zakres procedur, wykonywanych z zastosowaniem różnych technik: zabiegi ginekologii estetycznej mogą być przeprowadzane klasyczną metodą chirurgiczną, z wykorzystaniem nowoczesnych laserów oraz specjalistycznych preparatów. więcej »

Platforma laserowa xLase Plus

12 Wrzesień 2017

Przed nowoczesnymi urządzeniami, wykorzystywanymi w gabinetach medycyny estetycznej, stawianych jest coraz więcej wymagań. Bezpieczeństwo i skuteczność to absolutna podstawa, dobrze też, jeśli urządzenie jest wielofunkcyjne i umożliwia wykonywanie różnych typów zabiegów. Dodatkowym atutem są certyfikaty, potwierdzające jakość wykonywanych z jego pomocą procedur. Wszystkie te warunki spełnia nowoczesna platforma laserowa xLase Plus. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.