Informacje z zakresu zdrowia i medycyny

Informacje na temat zdrowia, medycyny, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Leczenie żylaków nóg SVS - czy jest bolesne?

25 Lipiec 2017

Żylaki kończyn dolnych to bardzo rozpowszechniona dolegliwość: szacuje się, że cierpi na nie nawet 50% kobiet i około 15% mężczyzn. Na szczęście obecnie możliwe jest ich skuteczne leczenie, które – co szczególnie istotne – może przebiegać w coraz bardziej małoinazyjny i bezbolesny sposób. Jedną z takich nowoczesnych technik leczenia żylaków nóg są zabigi z zastosowaniem pary wodnej. więcej »

Jak rozpoznać przepuklinę

19 Lipiec 2017

Przepuklina (łac. hernia) to ogólna nazwa grupy schorzeń, polegających na nieprawidłowym przemieszczeniu się narządów wewnętrznych. Niezależnie od miejsca występowania, przepuklina daje na ogół zestaw bardzo podobnych objawów. Odpowiednio wczesne rozpoznanie schorzenia jest o tyle istotne, że w pewnych sytuacjach może dojść do tzw. uwięźnięcia, co jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia i wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej. więcej »

Pierwsza na świecie operacja okulistyczna z użyciem robota

07 Kwiecień 2017

W 2016 roku w Wielkiej Brytanii przeprowadzono pionierski zabieg - podczas operacji oka wykorzystano sterowanego robota. Technika już wydaje się dość obiecująca (likwiduje bowiem chociażby taki problem, jak drżenie rąk chirurga), a oprócz tego może się okazać, że dzięki robotom możliwe będzie nawet stosowanie terapii genowych w leczeniu chorób okulistycznych. więcej »

Poprawa wyglądu skóry urządzeniem Cellactor

05 Kwiecień 2017

Cellactor jest urządzeniem, wykorzystującym działanie fal ultradźwiękowych. Dzięki temu aparatowi, w sposób całkowicie nieinwazyjny, możliwe jest zlikwidowanie szeregu różnych problemów skórnych, począwszy od zmarszczek, a skończywszy na cellulicie. więcej »

Jednoczasowy lifting i pomniejszenie piersi - dla kogo przeznaczony jest zabieg

03 Kwiecień 2017

Pacjenci zgłaszający się do lekarzy, zajmujących się poprawieniem urody, nierzadko mają kilka różnych problemów, dotyczących swojego wyglądu. Przykładowo, u kobiet może występować zarówno opadanie piersi, jak i nadmierny rozmiar biustu. Szczęśliwie pacjentki nie muszą wybierać, który problem będą najpierw korygować - w pewnych sytuacjach możliwe jest jednoczesne przeprowadzenie liftingu piersi i redukcja ich wielkości. więcej »

Zimna plazma wspomoże leczenie trudno gojących się ran

01 Kwiecień 2017

Leczenie ran, szczególnie przewlekłych, przykuwa uwagę wielu różnych lekarzy. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że nawet przy pomocy najnowocześniejszych opatrunków niektóre rany wyleczyć jest bardzo ciężko. Możliwe, że nową techniką, pomocną w zaopatrywaniu niegojących się ran, już niedługo będzie poddawanie ich działaniu zimnej plazmy. więcej »

Badania histopatologiczne w diagnostyce zmian skórnych

31 Marzec 2017

Badania histopatologiczne są ważne w wielu medycznych dziedzinach - korzystają z nich zarówno ginekolodzy, jak i chirurdzy czy dermatolodzy. W przypadku ostatnich z wymienionych, ich współpraca z histopatologami ma bardzo duże znaczenie - na drodze analiz mikroskopowych można bowiem ostatecznie rozpoznać, jakiego typu zmiana skórna występuje u pacjenta. więcej »

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

30 Marzec 2017

Jedną z metod leczenia łysienia są zabiegi techniką FUE. Wśród jej zalet można wymienić chociażby znaczną liczbę przeszczepianych podczas jednej procedury włosów, ale i to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne blizny. Wymienione aspekty z pewnością można traktować jako znaczne korzyści związane z zabiegiem FUE - jest ich jednak zdecydowanie więcej. więcej »

Co to są wtórne żylaki nóg?

29 Marzec 2017

Żylaki kończyn dolnych mogą być zarówno pierwotne, jak i wtórne. Obraz kliniczny w przypadku obu postaci tego schorzenia może być podobny, pacjenci mogą więc stwierdzić, że takie rozróżnienie nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia. W rzeczywistości jest zdecydowanie odwrotnie - rozpoznanie właściwej postaci żylaków nóg jest aspektem kluczowym, ponieważ od tego uzależniony jest wybór metody leczniczej. Czym zatem są i jak powstają wtórne żylaki nóg? więcej »

Liposukcja a nieinwazyjne metody modelowania sylwetki

28 Marzec 2017

Zabiegi modelowania sylwetki nie zastępują co prawda roli diety i ćwiczeń w traceniu nadmiaru tłuszczu, pozwalają jednak chociażby na usunięcie depozytów tkanki tłuszczowej z rejonów ciała, z których ćwiczeniami usunąć się ich nie da (np. z okolic podbródka). Medycyna obecnie oferuje pacjentom zarówno liposukcję (dostępne są różne warianty tej procedury), jak i nieinwazyjne metody modelowania sylwetki. Obie grupy zabiegów posiadają pewne podobieństwa, istnieją jednak również pomiędzy nimi znaczące różnice. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.