Informacje z zakresu zdrowia i medycyny

Informacje na temat zdrowia, medycyny, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Plastyka krocza i pochwy - wskazania do zabiegu

26 Styczeń 2018

Obniżenie ścian pochwy i krocza może wywoływać dyskomfort u kobiety oraz być źródłem kompleksów i złego samopoczucia w sytuacjach intymnych. Zaburzenia położenia narządu rodnego nierzadko mają też wpływ na jakość odczuć kobiety w trakcie stosunków seksualnych, obniżając jej satysfakcję ze zbliżeń. Problem można jednak skutecznie leczyć, wykonując zabieg plastyki pochwy i krocza. więcej »

Liposukcja: najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku

17 Styczeń 2018

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn i kobiet na świecie - dla niej gotowi jesteśmy na wiele wyrzeczeń. Niestety, dieta i ćwiczenia to nierzadko za mało, by pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z tych miejsc, które są szczególnie oporne na działanie takich metod, na przykład z brzucha, ramion czy podbródka. Wówczas z pomocą może przyjść liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku, jak wynika ze statystyk ASAPS. więcej »

Punkcja stawu - małoinwazyjny zabieg ortopedyczny

05 Styczeń 2018

Diagnostyka medyczna wciąż poszukuje nowych, coraz mniej inwazyjnych technik diagnostycznych i zabiegowych, zmniejszających inwazyjność przeprowadzanych procedur. W ostatnich latach w każdej dziedzinie medycyny zauważyć można znaczny postęp w tej dziedzinie: wykorzystanie małoinwazyjnych metod ułatwia i przyspiesza diagnostykę, a nierzadko może stanowić nawet alternatywę dla leczenia zabiegowego. Także w ortopedii coraz częściej zastosowanie mają minimalnie inwazyjne techniki diagnostyczo-lecznicze, w tym punkcje stawowe, wykorzystywane m.in. w leczeniu stawu kolanowego. więcej »

Analizator kwantowy Quantum - nowoczesne narzędzie diagnostyczne

27 Grudzień 2017

Niedobory witamin oraz mikro- i makroelementów mogą się nam wydawać mało istotne, jednak w rzeczywistości ich poziom w ogromnym zakresie determinuje funkcjonowanie całego organizmu. Mają one znaczący wpływ nie tylko na stan naszego zdrowia, ale również na samopoczucie. Zazwyczaj jednak nie mamy pojęcia, czy poziom tego czy innego składnika w naszym organizmie jest wystarczający, nie mamy też narzędzi, by się tego dowiedzieć. Obecnie jest to już możliwe – do takiej analizy wykorzystać można nowoczesny analizator kwantowy Quantum. więcej »

Blokada ortopedyczna: co to takiego?

21 Grudzień 2017

Dolegliwości bólowe potrafią bardzo utrudnić życie, zwłaszcza, jeśli dotyczą stawów. Zazwyczaj najistotniejsze jest wyeliminowanie przyczyny bólu, a nie samego bólu, zdarza się jednak, że leczenie schorzenia wymaga czasu, a dla pacjenta najważniejsze w danym momencie jest, by przestało boleć. Wówczas pomocna może się okazać blokada – małoinwazyjny zabieg ortopedyczny, skutecznie znoszący dolegliwości bólowe. więcej »

Biorezonansowy skaner diagnostyczny Mezator M1

03 Grudzień 2017

Wczesna diagnostyka może mieć kluczowe znaczenie w leczeniu wielu schorzeń, dlatego klasyczne narzędzia diagnostyczne coraz częściej wspomagane są nowoczesnymi urządzeniami z zakresu medycyny bioinformacyjnej. Jednym z takich urządzeń jest Mezator M1 – biorezonansowy skaner diagnostyczny, umożliwiający przeprowadzenie dokładnej analizy stanu zdrowia pacjenta, wskazanie miejsca, w którym obecny jest stan zapalny czy patogen, jak również przeprowadzenie terapii wielu schorzeń. więcej »

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

24 Listopad 2017

Wielkość kobiecych piersi ma wpływ na całą sylwetkę – w dużej mierze to właśnie na ich podstawie określa się, czy kobieta jest atrakcyjna. Zabiegi powiększania piersi umożliwiają trwałe zwiększenie rozmiaru biustu, a efekt operacji jest bardzo naturalny. Nie dziwi więc, że – jak podają światowe statystyki – augmentacja biustu nieodmiennie znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych procedur chirurgii plastycznej. więcej »

Licówki stomatologiczne w systemie IPS e.max

16 Listopad 2017

Wygląd zębów ma wpływ na odbiór całej twarzy. Tak jak równe, białe zęby mogą ją rozświetlić i sprawić, że będzie oceniana jako ładniejsza, tak nieestetyczne uzębienie może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wizerunek. Dlatego coraz więcej osób rozumie potrzebę nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także coraz chętniej korzysta z zabiegów, wpływających na wygląd i kształt zębów, co jest możliwe m.in. z zastosowaniem licówek stomatologicznych. więcej »

Terapia czynnikami wzrostu w ortopedii

07 Listopad 2017

Urazy ortopedyczne, takie jak kontuzje, uszkodzenia mięśni czy zwichnięcia, przytrafić się mogą praktycznie każdemu, niezależnie od wieku. Ich leczenie w większości przypadków nie jest skomplikowane, zdarza się jednak, że terapia wymaga czasu, a efekty mogą nie być w pełni satysfakcjonujące dla pacjenta. Z tego względu wciąż trwają prace nad metodami, przyspieszającymi gojenie się tkanek miękkich i kości oraz poprawiające wyniki terapii – jedną z takich metod jest leczenie z zastosowaniem czynników wzrostu. więcej »

Metoda Barrona w leczeniu hemoroidów

31 Październik 2017

Hemoroidy to przypadłość, objawiająca się m.in. pieczeniem i świądem, jak również krwawieniem z odbytu. Z czasem symptomy choroby stają się coraz bardziej uciążliwe, dlaczego z leczeniem hemoroidów nie warto zwlekać, zwłaszcza że obecnie do wyboru jest wiele skutecznych metod ich nieoperacyjnego usuwania. Jedną z małoinwazyjnych technik leczenia hemoroidów jest metoda Barrona, nazywana także gumkowaniem. więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.