Abdominoplastyka jako metoda modelowania sylwetki

W czasach, kiedy każdy marzy o idealnej sylwetce, ogromną popularnością cieszą się zabiegi modelowania sylwetki: zarówno te inwazyjne jak i nieinwazyjne. Niesłabnącą popularnością cieszy się jednak abdominoplastyka, która jako jedyny zabieg pozwala na usunięcie nadmiaru zarówno tkanki tłuszczowej jak i skóry i stanowi szybki oraz efektywny sposób poprawy kształtu ciała.

Wydawać by się mogło, że operacje plastyczne wykonują wyłącznie osoby z pierwszych stron gazet. Nic bardziej mylnego. W roku 2015 na terenie Stanów Zjednoczonych przeprowadzono ponad 180 tysięcy plastyk brzucha, co ogłosiło na swojej stronie Amerykańskie Stowarzyszenie Estetycznej Chirurgii Plastycznej. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej z roku na rok zyskują na popularności. 

Plastyka brzucha od 1 990 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Każdy z nas marzy o pięknej sylwetce. Bardzo wiele można osiągnąć regularnie ćwicząc, jednak nie da się w ten sposób usunąć nadmiaru skóry, który pozostał po ciąży lub intensywnym odchudzaniu. Te niedoskonałości można zlikwidować, lub przynajmniej zminimalizować, podczas zabiegu abdominoplastyki.

Abdominoplastyka: metoda modelowania sylwetki

Podczas plastyki brzucha (abdominoplastyki), chirurg nacina powłoki brzuszne w dolnej części brzucha, w okolicy spojenia łonowego. Kolejnym krokiem operacji jest naciągnięcie skóry i tkanki podskórnej, usunięcie ich nadmiaru i zszycie powstałej rany. Powstałe blizny po wygojeniu są mało widoczne, da się je w łatwy sposób zakryć bielizną lub kostiumem kąpielowym.

Abdominoplastyka jest stosunkowo rozległym zabiegiem operacyjnym, który umożliwia uzyskanie spektakularnego efektu wymodelowania sylwetki. Spośród innych metod korekcji kształtu ciała, abdominoplastyka wyróżnia się tym, że podczas zabiegu usuwany jest nadmiar zarówno tkanki tłuszczowej, jak i skóry. O ile tłuszczu można się pozbyć innymi technikami, o tyle nadmiaru skóry nie da się tak łatwo usunąć. Zbyt duża ilość skóry pozostaje na brzuchu po gwałtownym zmniejszeniu się masy ciała lub po ciąży i stanowi spory problem kosmetyczny. Podczas plastyki powłok brzusznych wycina się nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, czyli usuwa się problem całościowo.

Kobiety często skarżą się na to, że w wyniku ciąży ich mięśnie brzucha uległy rozciągnięciu i wyglądają niekorzystnie, nawet po regularnych ćwiczeniach i nieinwazyjnych zabiegach kosmetycznych. Ten problem również rozwiązuje abdominoplastyka, ponieważ podczas operacji mięśnie są modelowane i w specjalny sposób zszywane, aby brzuch wyglądał na lekko umięśniony, a same mięśnie prawidłowo spełniały swoje funkcje.

Zabieg plastyki brzucha jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a okres rekonwalescencji trwa kilka tygodni. Mimo tych niedogodności, wiele osób decyduje się na wykonanie operacji, ponieważ żaden inny zabieg nie jest w stanie zaoferować tak korzystnego efektu. Plastyka powłok brzusznych prowadzi do zdobycia wymarzonego płaskiego brzucha, z zaznaczoną talią i mięśniami. W związku z usunięciem nieestetycznego nadmiaru skóry, po zabiegu i rekonwalescencji kobiety chętniej zakładają bikini, czują się bardziej pewne siebie i są bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego.

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu operacji, kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg najlepiej przeprowadzić w momencie, kiedy nie chce mieć już więcej potomstwa. Jest to istotne dlatego, że kolejna ciąża mogłaby ograniczyć lub całkowicie zniwelować efekty wykonanego zabiegu. Decyzja o przeprowadzeniu abdominoplastyki powinna być dokładnie przemyślana i zaplanowana, aby prawidłowo przejść rzez okres rekonwalescencji i osiągnąć maksymalnie korzystny efekt po operacji.

Plastyka brzucha
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.termedia.pl; www.surgery.org.

Autor:

Dodaj komentarz

Abdominoplastyka jako sposób na modelowanie brzucha po ciąży

Abdominoplastyka jako sposób na modelowanie brzucha po ciąży

Ciąża to okres w życiu kobiety, który obfituje w zmiany. Zmienia się także jej ciało, a zmiany, jakie zachodzą w organizmie podczas ciąży, po porodzie nie zawsze chcą się cofnąć. „Pamiątką” po ciąży bywa zbyt zaokrąglona sylwetka,...

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form...

Mommy makeover – poprawa wyglądu ciała po ciąży

Mommy makeover – poprawa wyglądu ciała po ciąży

Ciąża to stan fizjologiczny, podczas którego w organizmie kobiety zachodzi szereg zmian – począwszy od hormonalnych, a skończywszy na tej najbardziej charakterystycznej, czyli systematycznie powiększającym się brzuchu. Nie u wszystkich kobiet...