Aparat do liposukcji SmartLipo

Aparat do liposukcji SmartLipo

W Stanach Zjednoczonych, według American Society for Aesthetic Plastic Surgery, liposukcja w 2015 roku zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Decydowały się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni - łącznie wykonano we wspomnianym roku prawie 400 tysięcy zabiegów odsysania tłuszczu. Część z nich zapewne stanowiły te, które przeprowadzono przy pomocy urządzenia SmartLipo.

Liposukcja w świecie medycznym funkcjonuje już od lat 60. XX. wieku. Tego typu zabiegi nie służą schudnięciu, a usuwaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc, z których ciężko jest się jej pozbyć przy pomocy innych metod. Plecy, podbródek, ale i brzuch, uda oraz inne okolice - praktycznie z każdego rejonu ciała możliwe jej usunięcie nadmiaru tłuszczu poprzez przebycie liposukcji. 

Liposukcja laserowa LAL od 2 500 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Substancje rozpuszczające tkankę tłuszczową, ultradźwięki, niska temperatura - wymienione stanowią tylko przykłady czynników, przy których pomocy można wykonywać liposukcję. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest też możliwe dzięki zabiegom laserowym.

Co to jest i jak działa aparat do liposukcji SmartLipo?

Choć technologia SmartLipo powstała we Włoszech, obecnie gości ona w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. W 2006 roku ta metoda usuwania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej uzyskała certyfikat amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration).

Zasadą działania aparatu do liposukcji SmartLipo jest destrukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy doprowadzanej energii lasera, z czego wynika klasyfikowanie go w grupie urządzeń do zabiegów typu LAL (laser-assisted liposuction). W przypadku tej technologii zastosowano laser typu Nd:YAG o długości fali równej 1064 nm. Energia doprowadzana jest do tkanek, poddawanych zabiegowi, poprzez niewielkie światłowody (ich średnica liczy około 300-600 mikrometrów), które umieszczone są we wnętrzu około 15-centymetrowej kaniuli o średnicy 1 mm.

Dzięki temu, że wymiary składowych urządzenia są tak małe, do przeprowadzenia tego typu liposukcji wymagane jest wykonanie tylko niewielkich nacięć. Nasilenie dolegliwości bólowych podczas zabiegu nie jest tak znaczące, aby istniała konieczność znieczulenie ogólnego pacjenta - w przypadku liposukcji SmartLipo wystarczające jest znieczulenie miejscowe.

Pod wpływem lasera błony komórek tkanki tłuszczowej zaczynają pękać, czego efektem jest powstawanie swego rodzaju zawiesiny tej tkanki. Może ona zostać odessana w trakcie zabiegu, ale nie musi - w przypadku jej pozostawienia stopniowo materiał będzie ulegał wchłanianiu, a później usuwaniu z organizmu. Energia laserowa ma jeszcze inne działanie: jeżeli w trakcie liposukcji dojdzie do naruszenia ciągłości ścian naczyń krwionośnych, pod jej wpływem nastąpi ich koagulacja, co zapobiega pojawianiu się krwawień w trakcie procedury.

Liposukcja aparatem SmartLipo pozwala szybko powrócić do codzienności - powrót do aktywności zawodowej jest możliwy nawet po dwóch dniach od wykonania zabiegu. Usuwanie tłuszczu przy użyciu tej maszyny nie wymaga też długiego pobytu w szpitalu - tego samego dnia pacjent wraca do swojego domu. Sam zabieg zajmuje od 30 do 60 minut.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po upływie około tygodnia, ostateczne pojawiają się po 3-6 miesiącach (wynika to ze wspomnianego już faktu stopniowego wchłaniania rozbitych składowych tkanki tłuszczowej). Koszt zabiegu zależy od okolicy ciała, z której to tłuszcz będzie usuwany, np. w Łodzi cena liposukcji SmartLipo sięga od 2 500 do 5 000 złotych.

Liposukcja laserowa LAL
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Opracowano na podstawie: www.surgery.org; www.liposuction.com

Dodaj komentarz

Liposukcja: gdy dieta i ćwiczenia nie skutkują

Liposukcja: gdy dieta i ćwiczenia nie skutkują

Szczupła sylwetka to marzenie większości osób. Niestety, obecny styl życia jej nie sprzyjają: stres, częste uleganie żywieniowym pokusom i zbyt mało aktywności fizycznej szybko odbijają się na figurze. I nawet jeśli w porę się... więcej »

Liposukcja laserowa LAL

Liposukcja laserowa LAL

Liposukcja to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który nieodmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. I choć rozwój technik małoinwazyjnych umożliwia obecnie usuwanie tkanki tłuszczowej w sposób znacznie bardziej przyjazny dla... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.