Chirurgia ogólna - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii chirurgia ogólna oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg ogólny, transplantolog

Metoda Barrona w leczeniu hemoroidów

Hemoroidy to przypadłość, objawiająca się m.in. pieczeniem i świądem, jak również krwawieniem z odbytu. Z czasem symptomy choroby stają się coraz bardziej uciążliwe, dlaczego z leczeniem hemoroidów nie warto zwlekać, zwłaszcza że obecnie do wyboru jest wiele skutecznych metod ich nieoperacyjnego usuwania. Jedną z małoinwazyjnych technik leczenia hemoroidów jest metoda Barrona, nazywana także gumkowaniem. więcej »

Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu przepuklin?

Przepuklina jest jedną z tych dolegliwości, które – choć zazwyczaj nie dają bardzo uciążliwych dla pacjenta objawów – nie powinny być lekceważone, ponieważ w pewnych sytuacjach mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie życia i wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Z tego względu warto wiedzieć, kto jest szczególnie narażony na ich powstawanie i jakie czynniki sprzyjają rozwojowi tego schorzenia. więcej »

Jak rozpoznać przepuklinę

Przepuklina (łac. hernia) to ogólna nazwa grupy schorzeń, polegających na nieprawidłowym przemieszczeniu się narządów wewnętrznych. Niezależnie od miejsca występowania, przepuklina daje na ogół zestaw bardzo podobnych objawów. Odpowiednio wczesne rozpoznanie schorzenia jest o tyle istotne, że w pewnych sytuacjach może dojść do tzw. uwięźnięcia, co jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia i wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej. więcej »

Zimna plazma wspomoże leczenie trudno gojących się ran

Leczenie ran, szczególnie przewlekłych, przykuwa uwagę wielu różnych lekarzy. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że nawet przy pomocy najnowocześniejszych opatrunków niektóre rany wyleczyć jest bardzo ciężko. Możliwe, że nową techniką, pomocną w zaopatrywaniu niegojących się ran, już niedługo będzie poddawanie ich działaniu zimnej plazmy. więcej »

Czy leczenie hemoroidów metodą Barrona jest skuteczne?

Jedną z technik leczenia żylaków odbytu jest metoda Barrona. Technika ta została wprowadzona już w 1958 roku, a mimo to nadal jest z powodzeniem wykorzystywana u pacjentów z chorobą hemoroidalną. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zarówno fakt, że zabieg nie wymaga pozostawania w szpitalu i do jego wykonania wystarcza znieczulenie miejscowe, jak i to, że metoda Barrona w leczeniu żylaków odbytu cechuje się dużą skutecznością. więcej »

Przetoka odbytu - przyczyny powstawania

Nieprawidłowe połączenie pomiędzy kanałem odbytu a skórą nazywane jest przetoką odbytu. Do jej powstawania prowadzić mogą różne stany: najczęściej przyczyną przetoki okołoodbytniczej są ropnie, jednak problem pojawiać się może również na skutek ogólnoustrojowych zakażeń czy w związku z zapalnymi chorobami jelit. Wśród różnych patologii, prowadzących do występowania tego schorzenia, wymienia się również komplikacje zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych czy to w obrębie krocza i samej okolicy odbytu, czy też w obrębie żeńskich narządów rozrodczych. więcej »

Gdzie najczęściej powstaje przepuklina pooperacyjna?

Za powstawanie i rozwój przepukliny odpowiedzialnych może być bardzo wiele różnych czynników. Na przepukliny bardziej narażone są m.in. osoby starsze, otyłe, wykonujące ciężką pracę fizyczną czy cierpiące na przewlekłe zaparcia czy kaszel. Do rozwoju przepukliny dojść może również w wyniku przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego, a przepuklinę taką nazywamy przepukliną pooperacyjną. więcej »

Przepuklina brzuszna a ćwiczenia

Ćwiczyć czy nie ćwiczyć - takie pytanie zadawać może wielu pacjentów, posiadających przepuklinę brzuszną. Podejmować wysiłek fizyczny takie osoby oczywiście, mogą, jednakże muszą wybierać one aktywności sportowe, które nie będą groziły powiększeniem się obecnej u nich przepukliny. więcej »

Czy laserowe leczenie hemoroidów jest skuteczne?

Hemoroidy, zwane także żylakami odbytu czy guzkami krwawniczymi, to bardzo powszechna dolegliwość - według różnych dostępnych danych, z ich powodu cierpi nawet co drugi Polak. O dokładne dane jest dosyć trudno - wszak hemoroidy uważane są za dolegliwość dość wstydliwą. Tymczasem można je skutecznie leczyć, a jednym z nowoczesnych sposobów na walkę z hemoroidami jest usuwanie żylaków odbytu z wykorzystaniem promieniowania lasera. więcej »

Przepuklina brzuszna u dziecka

Przepukliny u dzieci znacznie różnią się od tych, które spotykane są u osób dorosłych. Inny jest mechanizm ich powstawania, odmienności dotyczą też leczenia tego problemu u małych pacjentów - nie wszystkie występujące u dzieci przepukliny wymagają operacji. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska