Chirurgia plastyczna - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii chirurgia plastyczna oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg plastyczny

Liposukcja: najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn i kobiet na świecie - dla niej gotowi jesteśmy na wiele wyrzeczeń. Niestety, dieta i ćwiczenia to nierzadko za mało, by pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z tych miejsc, które są szczególnie oporne na działanie takich metod, na przykład z brzucha, ramion czy podbródka. Wówczas z pomocą może przyjść liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku, jak wynika ze statystyk ASAPS. więcej »

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Wielkość kobiecych piersi ma wpływ na całą sylwetkę – w dużej mierze to właśnie na ich podstawie określa się, czy kobieta jest atrakcyjna. Zabiegi powiększania piersi umożliwiają trwałe zwiększenie rozmiaru biustu, a efekt operacji jest bardzo naturalny. Nie dziwi więc, że – jak podają światowe statystyki – augmentacja biustu nieodmiennie znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych procedur chirurgii plastycznej. więcej »

Liposukcja wibracyjna PAL - co ją wyróżnia na tle innych metod?

Zabiegi liposukcji umożliwiają skuteczną likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej zarówno z okolic brzucha, bioder czy pośladków, jak i ze znacznie mniejszych obszarów zabiegowych, np. z podbródka czy okolicy kolan. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technik liposukcji o różnym stopniu inwazyjności, wykorzystujących szereg zjawisk, wspomagających proces usuwania komórek tłuszczowych, wśród nich liposukcję wibracyjną. więcej »

W jakim wieku kobiety najczęściej powiększają piersi implantami?

Operacyjne powiększanie piersi jest od wielu lat jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Z roku na rok rośnie liczba kobiet, decydujących się zabiegowo zwiększyć rozmiar swojego biustu. I choć obecnie dostępne są metody mniej inwazyjne, jak choćby przeszczep autogennej tkanki tłuszczowej pacjentki, to wciąż implanty piersiowe stanowią najczęściej wybieraną metodę powiększania biustu. więcej »

Powiększanie penisa - co warto wiedzieć

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna umożliwiają nam modyfikację właściwie wszystkich części ciała, z wyglądu których nie jesteśmy zadowoleni. Nie inaczej jest z narządami płciowymi: przy pomocy technik zabiegowych można zmienić wygląd i wielkość kobiecych warg sromowych, uwypuklić łechtaczkę, odessać nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic intymnych. Są i zabiegi, skierowane do mężczyzn, w tym powiększanie penisa. więcej »

Totalna korekcja nosa - co można osiągnąć dzięki operacji

Nos, jako usytuowany centralnie, przyciąga wzrok rozmówców i rzutuje na wygląd całej twarzy. Osoby, niezadowolone z jego wielkości, kształtu czy ułożenia, mogą skorygować praktycznie wszystkie aspekty wyglądu nosa podczas operacji plastycznej. Operacja nosa chrzęstnego umożliwia korekcję struktur miękkich, a plastyka nosa kostnego daje możliwość ingerencji w kostne rusztowanie nosa, jednak najszersze spektrum efektów można osiągnąć dzięki technice, łączącej modyfikacje struktur kostnych i chrzęstnych. więcej »

Powiększanie piersi Aquafilling Bodyline - efekty zabiegu

Większość kobiet nie jest zadowolona z rozmiaru swojego biustu – wykazało to m.in. badanie, przeprowadzone w 2008 roku przez kalifornijskich naukowców i opublikowane w "International Journal of Sexual Health". Wynika z niego, że ponad 70% kobiet chciałoby coś zmienić w wyglądzie swoich piersi, przy czym zdecydowana większość tej grupy marzy o piersiach większych niż ich obecny rozmiar. więcej »

Jednoczasowy lifting i pomniejszenie piersi - dla kogo przeznaczony jest zabieg

Pacjenci zgłaszający się do lekarzy, zajmujących się poprawieniem urody, nierzadko mają kilka różnych problemów, dotyczących swojego wyglądu. Przykładowo, u kobiet może występować zarówno opadanie piersi, jak i nadmierny rozmiar biustu. Szczęśliwie pacjentki nie muszą wybierać, który problem będą najpierw korygować - w pewnych sytuacjach możliwe jest jednoczesne przeprowadzenie liftingu piersi i redukcja ich wielkości. więcej »

Liposukcja a nieinwazyjne metody modelowania sylwetki

Zabiegi modelowania sylwetki nie zastępują co prawda roli diety i ćwiczeń w traceniu nadmiaru tłuszczu, pozwalają jednak chociażby na usunięcie depozytów tkanki tłuszczowej z rejonów ciała, z których ćwiczeniami usunąć się ich nie da (np. z okolic podbródka). Medycyna obecnie oferuje pacjentom zarówno liposukcję (dostępne są różne warianty tej procedury), jak i nieinwazyjne metody modelowania sylwetki. Obie grupy zabiegów posiadają pewne podobieństwa, istnieją jednak również pomiędzy nimi znaczące różnice. więcej »

Metody leczenia ginekomastii gruczołowo-tłuszczowej

Mężczyźni cierpiący na ginekomastię mogą odczuwać zawstydzenie z powodu swoich nadmiernie rozbudowanych gruczołów piersiowych. Problem ten można jednak z powodzeniem leczyć - zlikwidować go można m.in. poprzez ćwiczenia fizyczne, zabiegi chirurgiczne czy na drodze liposukcji. Nie każda z wymienionych metod służy jednak do leczenia wszystkich typów ginekomastii - jakie postępowanie wdraża się u mężczyzn z ginekomastią gruczołowo-tłuszczową? więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska