Czy efekty plastyki brzucha są stałe?

Czy efekty plastyki brzucha są stałe?

Plastyka brzucha jest zabiegiem proponowanym zwłaszcza kobietom, u których w wyniku ciąży doszło do osłabienia powłok brzusznych, czego nie daje się zniwelować za pomocą diety i ćwiczeń, a także osobom otyłym, które bardzo dużo schudły, ale nie potrafią pozbyć się całkowicie zwisających skórno-tłuszczowych fałdów. Czy efekty takiego zabiegu pozostają trwałe?

Plastyka brzucha polega nie tylko na wykonaniu redukcji nadmiernie rozciągniętej skóry oraz zlokalizowanej w jej obrębie nadmiarowej tkanki tłuszczowej - jednocześnie wykonywana jest bowiem plastyka mięśni brzucha, dzięki którym możliwe jest wzmocnienie zarysu talii. Efekty tego zabiegu specjaliści często określają jako spektakularne, choć sama operacja jest dość rozległa i wiąże się z długim okresem rekonwalescencji.

Plastyka brzucha od 1 990 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Abdominoplastyka jest w szczególności polecana osobom o prawidłowej lub niewiele odbiegającej od normy masie ciała, które nie są zadowolone z wyglądu własnego ciała po drastycznym odchudzaniu oraz kobietom po porodzie, które nie chcą mieć więcej potomstwa. Zabieg plastyki brzucha nie jest metodą leczenia otyłości i przyniesie długotrwałe, korzystne efekty tylko u osób prowadzących zdrowy styl życia. Ważne jest również właściwe postępowanie w okresie pooperacyjnym, gdyż niestosowanie się do zaleceń może zniweczyć część efektów uzyskanych w czasie operacji. Wykonanie plastyki brzucha nie uchroni także przed tyciem, które doprowadzić może do utraty uzyskanych efektów - podobnie będzie w przypadku kolejnej ciąży, która może spowodować ponowne rozejście się mięśni brzucha. 

Dodaj komentarz

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska