Czy kurzajki trzeba leczyć?

Czy kurzajki trzeba leczyć?

Kurzajki to małe, szarawe brodawki, występujące na powierzchni skóry. Pojawiają się głównie na dłoniach i stopach. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest wirus HPV – ten sam, który wiązany jest z rakiem szyjki macicy. Jednak kurzajki nie mają tendencji do złośliwienia. Czy więc powinno się je usuwać?

Jest jeden powód, dla którego powinno się usuwać kurzajki. Przede wszystkim, ponieważ wywołuje je zakaźny wirus HPV, możemy łatwo zarazić nim innych domowników lub znajomych. Również zwolennicy zabiegów kosmetycznych, takich jak manicure, mogą przekazać wirusa poprzez pilniki i inne narzędzia, wykorzystywane w gabinetach. Wirusem można zakazić się na siłowni czy na basenie. Ponadto kurzajki mogą powodować dyskomfort i dolegliwości bólowe – szczególnie, gdy występują w okolicy paznokci i stóp. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Kurzajki mogą zniknąć same, lecz dzieje się to na przestrzeni miesięcy, a nawet lat. W tym czasie problem może się nasilić, ponieważ wirus może się łatwo rozprzestrzenić na inne obszary ciała. Dlatego po dotknięciu zmiany powinno się umyć ręce. Aby pozbyć się kurzajek, można wykorzystać preparaty na bazie kwasu acetylosalicylowego. Jeśli opierają się leczeniu, należy skonsultować się z dermatologiem, który może usunąć kurzajki laserem, drogą zabiegu chirurgicznego lub z pomocą silniejszych leków.

Źródło: www.webmd.com

Dodaj komentarz

Kurzajki - czym są i jak powstają?

Kurzajki - czym są i jak powstają?

Na skórze występują różnego rodzaju zmiany patologiczne. Jedną z częstszych wśród nich stanowią kurzajki. Przebieg istnienia u pacjentów tego typu tworów bywa niezwykle zróżnicowany, znane są jednak mechanizmy powstawania i czynnik... więcej »

Laserowe usuwanie kurzajek - co to za zabieg?

Laserowe usuwanie kurzajek - co to za zabieg?

Kurzajki, czyli brodawki wirusowe, wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirusem zarażamy się od innych osób poprzez bezpośredni kontakt z zakażonym naskórkiem, ale również podczas pobytu w takich miejscach publicznych jak na... więcej »

Jakimi metodami można usunąć kurzajki?

Jakimi metodami można usunąć kurzajki?

Kurzajki to jeden z wielu rodzajów brodawek, czyli zmian skórnych wywoływanych przez różne odmiany wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Same w sobie nieszkodliwe, są jednak defektem estetycznym a ich zaraźliwość sprawia, że w wyniku... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska