Czy można odróżnić pierś naturalną od piersi powiększanej?

Choć istnieją pacjentki, które wręcz oczekują na to, że otoczenie zauważy, że powiększyły one sobie biust, większości kobiet zależy raczej na tym, aby uzyskane efekty operacji w jak największym stopniu wydawały się naturalne. Odróżnienie piersi niezmienianej od powiększonej czasami jest możliwe po krótkim przyjrzeniu się. W innych przypadkach z kolei nie jest to tak łatwe do zauważenia - wszystko zależy od metody, którą biust został powiększony.

Autor
Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Powiększanie piersi wykonywane jest z różnorodnych przyczyn. Czasami ku takiej decyzji skłania pacjentki chęć poprawy własnej samooceny, inne robią to ze względu na oczekiwania partnera, część kobiet przechodzi natomiast operacje plastyczne biustu ze względów medycznych.

W trakcie podejmowania decyzji o przebyciu zabiegu część kobiet zastanawia się, czy ich biust zachowa naturalny kształt. Wszystko zależy od oczekiwań pacjentki oraz od zastosowanej techniki: niektóre metody pozwalają zwiększyć rozmiar piersi bez pozostawienia ewidentnych śladów przebytego zabiegu, w przypadku innych istnieje szansa, że otoczenie będzie w stanie szybko odnotować różnice między naturalną a powiększoną piersią.

Pierś naturalna a powiększona: czy zawsze łatwo jest je od siebie odróżnić?

Największe zainteresowanie  (ze względu na to, iż jest to najbardziej popularna metoda powiększania piersi) budzi wygląd biustu po zastosowaniu powiększania implantami. Naturalność wyglądu operowanych tkanek zależna jest głównie od tego, jaki rodzaj struktur zostanie wszczepiony pacjentce. Znaczenie ma rozmiar, wypełnienie oraz typ implantu. Jeżeli kobieta wybierze zbyt duże w stosunku co do reszty jej ciała implanty, uzyskany efekt może okazać się nienaturalny ze względu na asymetrię pomiędzy rozmiarem biustu a resztą ciała.

Wypełnienie implantu wpływa na uzyskane efekty głównie ze względu na to, jaka będzie w dotyku powiększona pierś. Wybór zasadniczo odbywa się pomiędzy wypełnieniem z soli fizjologicznej a tym z żelu silikonowego: drugi materiał uznawany jest za ten, który w dotyku bardziej przypomina strukturę naturalnego gruczołu piersiowego.

Kolejną kwestią wpływającą na to, czy łatwo będzie rozpoznać przebycie powiększenia piersi przez pacjentkę, jest typ implantów. Do wyboru są generalnie dwa: okrągłe oraz anatomiczne. Struktury okrągłe uwydatniają pierś szczególnie w jej górnym biegunie - część osób uznaje taki efekt za niezbyt naturalny, inne panie z kolei dążą do uzyskania takiego rezultatu.

Jeżeli pacjentka chciałaby uzyskać naturalniej wyglądający biust, polecone jej mogą zostać implanty anatomiczne. Przypominają one kształtem łzę, ich zastosowanie pozwala powiększyć biust przy zachowaniu jego bardziej fizjologicznego wyglądu. Wadą tych struktur jest jednak to, że po ich wszczepieniu biust wygląda cały czas tak samo - nie zmienia swojego kształtu np. po przyjęciu pozycji leżącej.

Implanty nie stanowią jednak jedynego możliwego sposobu powiększenia biustu. Naturalny efekt można uzyskać dzięki tzw. lipofillingowi, czyli przeszczepowi własnej tkanki tłuszczowej. Takie rozwiązanie sprawia, że poza zwiększeniem rozmiaru piersi ich struktura zasadniczo się nie zmienia: tłuszcz stanowi w końcu fizjologiczny element gruczołu piersiowego.

Sposoby i późniejsze ostateczne efekty zabiegu, jak przedstawiono powyżej, znacząco się od siebie różnią. Podczas wyboru metody powiększenia piersi pacjentka powinna mieć jasno określone oczekiwania odnośnie tego, czy efekt zabiegu ma być dyskretny, czy też chciałaby ona, aby każdy wiedział, że poprawiała one sobie swoją urodę.

Opracowano na podstawie: www.medicalnewstoday.com; www.torontosurgery.com; www.plasticsurgery.org

Dodaj komentarz

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

W listopadzie 2019 roku w emitowanym na kanale TVN24 magazynie "Superwizjer",pokazano reportaż Michała Fuji. Dziennikarz dotarł do kobiet, które zdecydowały się na powiększanie piersi żelem Aquafilling i cierpiały z powodu ciężkich powikłań...

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Wielkość kobiecych piersi ma wpływ na całą sylwetkę – w dużej mierze to właśnie na ich podstawie określa się, czy kobieta jest atrakcyjna. Zabiegi powiększania piersi umożliwiają trwałe zwiększenie rozmiaru biustu, a efekt operacji jest...