Czy po zabiegu plastyki brzucha można ćwiczyć?

Czy po zabiegu plastyki brzucha można ćwiczyć?

Plastyka brzucha to zabieg, który polega na usunięciu nadmiarowej tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w obrębie brzucha, oraz zlikwidowaniu fałdów skórnych, będących efektem ubocznym gwałtownej utraty wagi lub pozostałością po ciąży. W trakcie zabiegu chirurdzy w celu uzyskania lepszych efektów często zeszywają ze sobą brzegi mięśni prostych brzucha. Jak zatem ćwiczyć, aby nie zniweczyć efektów ich pracy?

Abdominoplastyka nie jest zabiegiem, którego celem jest odchudzanie - ma na celu modelowanie sylwetki oraz poprawę wyglądu ciała, jednak aby długo cieszyć się uzyskanymi efektami konieczna jest zdrowa aktywność fizyczna. Zabieg ten jest dość rozległy i wiąże się z trwającym kilka tygodni okresem rekonwalescencji, w trakcie którego należy szczególnie dbać o okolice gojącej się blizny. 

Plastyka brzucha od 1 990 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Lekkie ćwiczenia fizyczne po abdominoplastyce można wykonywać po upływie 4-6 tygodni, w zależności od przebiegu procesu gojenia się rany pooperacyjnej. Początkowo należy unikać intensywnych treningów, wymagających np. podnoszenia ciężarów oraz ćwiczeń, wymagających wykonywania przeprostów - usunięcie fałdu skórnego sprawia, że skóra staje się napięta i taki przeprost mógłby skutkować rozejściem się brzegów rany. Specjaliści twierdzą, że dość bezpieczne jest uczęszczanie na basen, nordic-walking czy jazda na rowerze. Procesy gojenia trwają zwykle około 4-6 miesięcy i jest to okres, wymagający szczególnej dbałości o okolice blizny - po jego upływie można stopniowo zwiększać intensywność treningów. 

Dodaj komentarz

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska