SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Czy za pomocą przeszczepu włosów można uzupełnić zarost na twarzy?

Czy za pomocą przeszczepu włosów można uzupełnić zarost na twarzy?

Uzupełnienie ubytków włosów związanych z łysieniem to zabiegi, którym panowie poddają się coraz chętniej, aby cieszyć się bujną czupryną. Tym bardziej, że czasem łysienie dotyka nawet młodych, dwudziestoletnich mężczyzn. Co jednak, jeśli to nie włosy, a gęsta broda są naszym marzeniem? Nie wszyscy mężczyźni mogą bowiem poszczycić się atrakcyjnym zarostem, który w ostatnim czasie jednak zresztą bardzo pożądany. Panom, którzy są zainteresowani zagęszczeniem swojego zarostu, z pomocą przychodzą zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej.

Utrata zarostu może iść w parze z procesami łysienia lub stanowić odrębną jednostkę chorobową o dość zagadkowej etiologii, którą  po łacinie nazywamy Alopecia Barbae. Alopecia Barbae wiąże się z postępującą utratą wąsów oraz brody, co przejawia się występowaniem w niej małych, łysych okrągłych plam. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Utrata bądź brak gęstego zarostu nie są groźne same  w sobie, jednak mogą wiązać się z konsekwencjami psychicznymi, jak m.in. brak akceptacji własnego wyglądu i kompleksy. W takiej sytuacji warto zapoznać się bliżej z możliwościami współczesnej medycyny estetycznej i zdecydować na wykonanie zabiegu przeszczepu włosów w miejsce zarostu. 

Jakimi metodami możliwe jest zagęszczenie zarostu na twarzy?

Przeszczep zarostu na twarzy najczęściej można przeprowadzić metodą BHT (ang. Body Hair Transplant) lub S.A.F.E.R. (ang. Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation). Są to bardzo nowoczesne metody przeszczepiania włosów, które cieszą się sporym zainteresowaniem. W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii wykonano ich ponad 4,5 tys. - trzykrotnie więcej niż np.operacji plastycznych uszu. 

W założeniach metody BHT włosy przeznaczone do transplantacji mogą być pobierane z okolic innych niż skóra głowy, a więc z torsu, brody, pleców czy kończyn. Ta metoda nadaje się do zagęszczenia włosów skóry głowy, ale także wtedy, gdy konieczne jest uzupełnienie ubytków w obrębie brwi, wąsów lub brody. Włosy w tzw. okolicy dawczej są strzyżone na długość około 1-2 mm, a obszar ten poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Okolicę dawczą może stanowić również ten obszar brody o dużym zagęszczeniu włosów. Specjalista pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe specjalnym instrumentem, a następnie okolica ta osłaniana jest jałowym opatrunkiem. W drugim etapie zabiegu pobrane wszczepy zostają manulanie umieszczone w okolicy biorczej. Zabieg jest długotrwały jednak jego czas trwania uzależniony jest od rozległości okolicy wymagającej zagęszczenia. Całkowite uzupełnienie zarostu na twarzy może wymagać pobrania nawet 700-1000 graftów. 

W metodzie S.A.F.E.R. technika pobierania i implantowania zespołów mieszkowych jest znacznie uproszczona dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia. Po wykonaniu mikronacięć za pomocą podciśnienia pojedyncze mieszki włosowe są delikatnie pobierane z okolicy biorczej, a następnie z wykorzystaniem specjalnej końcówki pneumatycznej implanty są niejako "wstrzeliwane" w okolicę wymagającą zagęszczenia. Technika ta minimalizuje ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych oraz znacznie skraca czas trwania zabiegu. Tę metodę można z powodzeniem stosować w celu zagęszczenia włosów głowy, brwi, wąsów oraz brody

Niezależnie od wybranej techniki zabiegu, duży wpływ na jego powodzenie ma przebieg okresu pooperacyjnego oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich. Mieszki włosowe to struktury bardzo delikatne i należy uważać, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Tuż po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnych okładów chłodzących okolicę poddaną przeszczepowi, aby zniwelować ewentualną bolesność czy uczucie swędzenia. Skórę można delikatnie przemyć dopiero następnego dnia. Należy unikać spania na brzuchu, gorących kąpieli i ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną . 

Ostateczne efekty zabiegu przeszczepienia brody będą widoczne dopiero po upływie kilku miesięcy - ma to związek z adaptacją mieszka włosowego do nowego miejsca. Czasem zdarza się, że aby uzyskać wymarzony efekt zabieg musi zostać przeprowadzony ponownie. Jego efekty są jednak trwałe. 

Przeszczep włosów BHT u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.nytimes.com; www.dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

Przeszczep włosów BHT u mężczyzn

Przeszczep włosów BHT u mężczyzn

Wielu mężczyzn pragnie jak najdłużej zachować gęsty i naturalny wygląd swoich włosów. Wraz z upływem czasu u większości z nich dochodzi jednak do stopniowej utraty włosów i postępującego procesu łysienia. Istnieje na dzień dzisiejszy... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.