Gdzie znajdują się szwy po zabiegu abdominoplastyki?

Gdzie znajdują się szwy po zabiegu abdominoplastyki?

Zabieg abdominoplastyki polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu oraz luźnej skóry. Jest to jednak jedna z najbardziej rozległych operacji, jakie przeprowadzane są w chirurgii plastycznej. Po jej zakończeniu zakładane są szwy, które zostają usunięte dopiero po dwóch tygodniach od operacji.

Zabieg abdominoplastyki przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W czasie operacji wykonywane jest nacięcie wokół pępka, a następnie nacięcie w dolnej części brzuch od biodra do biodra. Na koniec koniecznej jest zszycie pacjenta, które wykonywane jest warstwowo. Podskórnie umieszczane są szwy rozpuszczalne, natomiast na skórę zakłada się szwy nierozpuszczalne.
Plastyka brzucha od 1 990 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »


W zależności od decyzji chirurga, mogą być zakładane szwy na całej powierzchni preparowania, umiejscowione pomiędzy powięzią powierzchniową i głęboką (w celu zamknięcia pustej przestrzeni pomiędzy tymi warstwami) lub na całej powierzchni płata (ogranicza to jego ruch względem powięzi). Czasami w trakcie rekonwalescencji konieczne jest założenie jeszcze szwów w znieczuleniu miejscowym, które zbliżają brzegi rany, gdy usuwane są martwe tkanki, co dokonywane jest w czasie zmiany opatrunków.

Źródło: inmedical.pl

Dodaj komentarz

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Abdominoplastyka: metoda na płaski brzuch

Szczupła talia i płaski brzuch to marzenie większości kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, tkanka tłuszczowa ma tendencje do gromadzenia się właśnie na brzuchu, a otyłość typu brzusznego należy do najpowszechniejszych form... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska