Ginekologia estetyczna - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii ginekologia estetyczna

Plastyka krocza i pochwy - wskazania do zabiegu

Obniżenie ścian pochwy i krocza może wywoływać dyskomfort u kobiety oraz być źródłem kompleksów i złego samopoczucia w sytuacjach intymnych. Zaburzenia położenia narządu rodnego nierzadko mają też wpływ na jakość odczuć kobiety w trakcie stosunków seksualnych, obniżając jej satysfakcję ze zbliżeń. Problem można jednak skutecznie leczyć, wykonując zabieg plastyki pochwy i krocza. więcej »

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna, nazywana także plastyczną, to stosunkowo młoda dziedzina zabiegowa, której celem jest poprawa wyglądu oraz funkcjonalności kobiecych narządów płciowych. Obejmuje szeroki zakres procedur, wykonywanych z zastosowaniem różnych technik: zabiegi ginekologii estetycznej mogą być przeprowadzane klasyczną metodą chirurgiczną, z wykorzystaniem nowoczesnych laserów oraz specjalistycznych preparatów. więcej »

Odtworzenie błony dziewiczej - co to za zabieg

Kobiety decydują się na przebycie odtworzenia błony dziewiczej z różnych powodów. Niezależnie jednak od przyczyn wykonywania tego zabiegu, jego przebieg jest zasadniczo stały. Do rekonstrukcji błony dziewiczej wykorzystuje się własne tkanki pacjentki, procedura wykonywana jest w znieczuleniu, a czas jej trwania wynosi zwykle godzinę. więcej »

Plastyka warg sromowych - co to za zabieg?

Medycyna klasyczna estetyczna oferują szereg zabiegów odmładzających i upiększających. Zwykle stosowane są na twarz i szyję, ale jak się okazuje wygląd miejsc intymnych również jest ważny dla wielu kobiet. Operacje plastyczne narządów płciowych są tematem kontrowersyjnym i choć świadomość społeczeństwa wzrasta, dużo osób wciąż uważa, że poprawianie wyglądu miejsc intymnych to zwykły kaprys czy niemądra zachcianka. Tymczasem dla wielu kobiet zniekształcony wygląd i wielkość tych okolic to nie tylko problem natury estetycznej, ale też czynnik utrudniający codzienne funkcjonowanie. więcej »

Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym - co to za zabieg

Medycyna estetyczna okolic intymnych, nazywana również ginekologią estetyczną, to dziś prężnie rozwijająca się dziedzina. Z roku na rok coraz więcej kobiet poddaje się zabiegom ginekologii estetycznej, mającym na celu nie tylko wyeliminowanie określonego problemu zdrowotnego, ale i poprawę samooceny czy też jakości życia seksualnego. więcej »

Kiedy wykonuje się zabieg laserowego odmładzania pochwy

Zabiegi odmładzające wykonuje się zarówno w tych wyraźnie widocznych, jak i bardziej skrytych rejonach ciała. W przypadku tej drugiej okolicy wspomnieć można o laserowym odmładzaniu pochwy - procedurze, której przeprowadzenie wpływa zarówno na aspekty estetyczne, jak i zdrowotne. więcej »

Labioplastyka - zabieg nie tylko estetyczny

Obecnie można poprawić wygląd każdej części ciała. Niektóre zabiegi pozostają jednak bardzo kontrowersyjne, co nie jest całkowicie słuszne. Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, wciąż jeszcze przez wielu osób traktowana jest jako zbędna fanaberia. Niesłusznie, ponieważ dla niektórych kobiet, które decydują się na zabieg, okazuje się on być koniecznością – a nie jedynie kwestią estetyki. więcej »

Kiedy można rozpocząć aktywność seksualną po zabiegu plastyki warg sromowych?

Przerost lub asymetria warg sromowych to problem, z jakim musi zmagać się wiele kobiet. Rozwiązaniem jest przeprowadzenie labioplastyki, która jest w stanie skutecznie wyeliminować niedogodność oraz nadać wargom sromowym pożądaną przez kobietę wielkość i kształt. Niestety, przez pewien okres po zabiegu konieczne jest powstrzymanie się od aktywności seksualnej. więcej »

Zwężanie pochwy laserem - wskazania do zabiegu

Laserowe zwężenie (obkurczenie) pochwy to zabieg od kilku lat plasujący się w ścisłej czołówce najpopularniejszych procedur ginekologii estetycznej. Wbrew pokutującym gdzieniegdzie opiniom, nie jest to jednak żadna "fanaberia", lecz działanie mające na celu realną poprawę funkcjonowania narządów intymnych kobiety, a co za tym idzie - również jej samopoczucia i satysfakcji z pożycia seksualnego. więcej »

Zabiegi laserowe w ginekologii estetycznej

Lasery znalazły w ostatnich latach swoje stałe miejsce w ginekologii estetycznej, ciesząc się uznaniem zarówno pacjentek, jak i lekarzy, przeprowadzających zabiegi. Coraz częściej wypierają tradycyjne techniki operacyjne z wykorzystaniem skalpela. Operacje z ich wykorzystaniem są precyzyjniejsze, mniej krwawe i mniej bolesne, a rana goi się znacznie szybciej dzięki działaniu zasklepiającemu i antybakteryjnemu wiązki laserowej. więcej »