SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Jednym z dostępnych sposobów transplantacji włosów są zabiegi, wykonywane metodą SAFER. Zautomatyzowanie procesu pobierania oraz wprowadzania przeszczepianych włosów pozwala, w porównaniu do innych technik, znacząco skrócić czas procedury. Ile jednak trwa przeszczep włosów metodą SAFER?

Nazwa SAFER pochodzi od angielskiego "Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation". Podczas zabiegu jednostki włosowe pobierane są maszynowo, przy zastosowaniu podciśnienia. Wprowadzanie pobranego materiału do miejsc biorczych wygląda podobnie - włosy implantowane są również dzięki podciśnieniu. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Ogólnie zabiegi transplantacji włosów wykonywane są w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent wraca do domu bezpośrednio po przeprowadzeniu procedury, uzupełniającej braki w owłosieniu. W związku z tym nie jest konieczne branie jakiegoś dłuższego urlopu pracy, jednakże na przeszczep włosów trzeba zarezerwować trochę czasu: wykonanie takiej procedury trwa. Pacjentom szczególnie zabieganym polecony może zostać właśnie zabieg metodą SAFER: dlaczego?

Automatyzacja procesu transplantacji sprawia, że SAFER jest jedną z krócej trwających procedur przeszczepiania włosów. Zabiegi zazwyczaj trwają około 2 do 3 godzin. Podczas jednej procedury SAFER przeszczepia się około 1 500 - 2 000 jednostek włosowych - w przypadku przeszczepiania podobnej ilości włosów przy pomocy innych metod, takich jak np. FUE, proces zajmuje około 5-6 godzin.

Źródło: www.hairsciencescenter.com

Dodaj komentarz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jeżeli zabiegi transplantacji włosów wykonywane są przez wprawionych specjalistów, liczba przyjętych przeszczepów włosowych sięgać może nawet 95%. Skuteczność skutecznością, zanim jednak będzie można oszacować rezultaty transplantacji... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.