Implanty zębowe Biomedical

Aby odtworzyć ubytki w uzębieniu, należy skorzystać z rozwiązań oferowanych przez współczesną stomatologię. Coraz popularniejsze stają się implanty stomatologiczne, które służą jako zastępcze korzenie zębowe. Jedną z firmy produkujących implanty zębowe jest Biomedical.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Urazy, próchnica czy parodontoza stanowią tylko kilka z możliwych przyczyn utraty własnych zębów. Braki w uzębieniu to nie tylko defekt estetyczny: na skutek ich obecności utrudnione jest przeżuwanie pokarmów, mogą występować zaburzenia mowy oraz zmiany w obrębie kości szczęki i żuchwy. Przeciwdziałać wymienionym zjawiskom można dzięki uzupełnianiu ubytków: w tym celu stosuje się wyjmowane protezy, mosty dentystyczne czy - coraz bardziej popularne - implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne Biomedical

Na rynku medycznym dostępne są obecnie przynajmniej dwa rodzaje implantów, które w nazwie zawierają słowo Biomedical. Poszczególne z nich różnią się nie tylko miejscem, w którym zlokalizowane są produkujące je firmy, ale także zastosowanymi w konstrukcji odtwórczych korzeni zębowych technologiami.

Firma AIDI Biomedical swoją siedzibę posiada w Kalifornii. Oferuje ona dwa główne rodzaje implantów zębowych: linię IDI Dental Implant oraz AIDI Dental Implants. Pierwszy z wymienionych rodzaj implantów zębowych wyróżnia się chropowatością swojej powierzchni, dzięki czemu z większą łatwością zachodzą procesy osteointegracji (rozrostu tkanki kostnej znajdującej się w okolicy implantu). Dodatkowo, ten rodzaj odtwórczych korzeni zębowych został skonstruowany tak, by cały proces uzupełniania braków uzębienia został maksymalnie skrócony.

Rodzaje implantów Biomedical

Drugi oferowany przez firmę produkt, implanty AIDI, dzielą się na dwa główne rodzaje. Jednym z nich jest MultiMargin® and MultiPlatform®. Górna część tych implantów nie jest jednolita, składa się na nią kilka jakby nałożonych na siebie pierścieni (konstrukcja wyglądem przypomina schodki). Tego typu rozwiązanie sprawia, że zmniejszeniu ulega tendencja do cofania się tkanek i odsłaniania powierzchni implantu, umieszczonego w obrębie szczęki. Drugim oferowanym rozwiązaniem jest produkt NanoMicro®. Tego typu struktura polecana może być tym pacjentom, u których doszło do zaników i w efekcie w miejscu planowanego wszczepienia implantów pozostała niewielka ilość tkanki kostnej.

W swojej ofercie implanty zębowe posiada również firma OCO Biomedical. Ten producent swoją siedzibę ma również w Stanach Zjednoczonych, znajduje się ona w Nowym Meksyku.

Co warto wiedzieć?

Implanty zębowe Biomedical oferowane przez drugą z opisywanych firm dostępne są w wielu różnych rodzajach. Nie sposób byłoby opisać wszystkich oferowanych produktów, z których część cechuje się posiadaniem enigmatycznie brzmiącej nazwy (jak np. ISI, Engage czy Macro). Warto jednak wspomnieć o niektórych opatentowanych przez OCO Biomedical rozwiązaniach. Jednym z nich jest Osseous Fixation™. Na tę technologię składa się szereg elementów, które mają za zadanie zwiększyć integrację wszczepionego implantu z tkanką kostną pacjenta. Efekt ten zwiększa m.in. konstrukcja końcowej części odtwórczego korzenia (określana jako Bull Nose Auger) czy zapewnienie odpowiedniego stopnia szorstkości zewnętrznej powierzchni implantu.

Produkty obu producentów dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Nadal pozostaje jednak pytanie: który rodzaj implantów wybrać? Podejmując decyzję stomatolodzy biorą pod uwagę to, jakie są potrzeby danego pacjenta. Kolejny czynniki jest dość prozaiczny, mianowicie w gabinetach dentystycznych dostępne są czasami implanty zębowe tylko jednego rodzaju: jeżeli pacjent chciałby mieć zastosowany u siebie jakich konkretny typ odtwórczych korzeni zębowych, powinien on zorientować się, czy dana placówka oferuje ten właśnie rodzaj.

Źródła:

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Implanty zębowe

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 51

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…