Innowacyjne urządzenie do domowej kontroli piersi na rynku jeszcze w tym roku

Innowacyjne urządzenie do domowej kontroli piersi na rynku jeszcze w tym roku

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku na rynku pojawią się nowoczesne urządzenia do domowej kontroli piersi. Wszystko za sprawą polskich naukowców, którzy opracowali innowacyjne rozwiązanie w diagnostyce raka piersi z wykorzystaniem ciekłych kryształów. Wkrótce rozpoczną się kolejne badania medyczne w tym kierunku.

Rak piersi to niezwykle groźne schorzenie, które należy do jednego z najczęściej diagnozowanych nowotworów na świecie - tuż za rakiem płuc - i należy do pięciu głównych przyczyn śmierci kobiet z powodu chorób nowotworowych. Schorzenie to dotyka najczęściej panie w wieku 50-69 lat, chociaż z roku na rok bariera wieku obniża się. Jednym ze sposobów ograniczenia skali tej choroby jest wczesne jej wykrycie, a wtedy istnieje niemal stuprocentowa szansa wyleczenia. Ważną rolę w diagnostyce raka piersi może odegrać termografia (obrazowanie termiczne), która pojawiła się już w latach osiemdziesiątych XX wieku, ale ze względu na ograniczenia technologiczne, nie mogła zostać w pełni wykorzystana. Teraz może się to zmienić. 
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »


Przełomu w wykorzystaniu termografii w diagnostyce zmian nowotworowych dokonali polscy naukowcy z firmy BRASTER. Ich dziełem jest pierwszy na świecie termograf, który pokazuje obraz termiczny piersi. Wystarczy tylko przyłożyć urządzenie do ciała. Skuteczność tej metody została sprawdzona na grupie 736 kobiet z podejrzeniem raka piersi. Średnia czułość metody została ustalona na poziomie 72%, a przy wsparciu mammografii, czułość termografii wzrosła do 96%. Wkrótce rozpocznie się kolejne badanie na grupie 3000 kobiet przy współudziale Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma ono potwierdzić skuteczność termografii w diagnostyce raka piersi.

Źródło: portalemedyczne.pl

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska